Skocz do zawartości

Final Fantasy XIV


Marchi

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest zbyt nieintuicyjna bez czytania setek poradnikow, samo bawienie sie w gotowanie i inne (pipi)e muje craftowe (ktore sa wymagane do endgamu) tez jest na sile utrudnione i trzeba co rusz otwierac nowe zakladki w necie zeby wiedziec gdzie masz szukac jakiegos jednego ze stu skladnikow zeby mizerie zrobic [nie zartuje xd].

Odnośnik do komentarza

Ale czy to zle ze jest matura? Lepiej tak niz jak w WoWie rotacja na 4 przyciski, wszystkie buffy jako passive zebys nie musial sie meczyc i damage bossow taki ze Priestem juz nawet z AoE nie trzeba wychodzic.

 

Wczoraj zalapalem sie do 300 osobowej Gildii po jakiejs cienkiej fabularnej instancji mam cala pomoc ktorej potrzebuje bez siedzenia z nosem w Laptopie zobaczymy jak to bedzie wygladac w End Game ale na dzien dzisiejszy to najbardziej rozbudowane i interesujace MMO w jakie gralem od czasu WoW do Lich Kinga bo Cata Pandaria i Legion to :dynia:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skoczylem podstawke i zrobilem rollback do Dark Knighta utrzymuje dalej ze gra jest najlepszym MMO na Rynku! Praktycznie kazdy Boss ma jakies ciekawe mechaniki, ystem scallingu w dol jak jestes na cos na zbyt wysokil levelu jest fajny bo nie mozna wszystkiego One Shootowac i dla samego doswiadczenia warto sobie poprzechodzic stare Dungeony dla nauczenia sie movementu posluchania Epickiej muzyki i spotkaniu kilku starych znajomych ( Diablos :banderas: Gilgamesh :banderas:)

 

Marnuje zycie ale warto!

Odnośnik do komentarza

Ale kiedy wy w ta gre graliscie? Sorry ale na dzien dzisiejszy nie ma nic lepszego.

 

Dungeony - Wersje Normal Hard Extreme to nie sa te same miejscowki z dodatkowym mobkiem czy bossem tylko calkowicie nowe miejscowki a nowymi prseciwnikami i calkowicie nowymi bossami.

 

Klasy - Super balans kazda klasa jest przydatna i kazda jest inna sa oczywiscie synergie ale w 8 osobowym dungeonie kazdy sobie jakas znajdzie

 

Fabula - Lepsza od XIII a jest to MMO

 

Klimat - nawet nie bede sie rozpisywal bo walki robia

 

Grafika/Muzyka - Najladniejsza grafa z wszystkich MMO a muzyka to juz w ogole inny poziom.

 

 

Tak ze beka z was idzcie grac w NMS xD

Odnośnik do komentarza

Ale kiedy wy w ta gre graliscie? Sorry ale na dzien dzisiejszy nie ma nic lepszego.

 

Dungeony - Wersje Normal Hard Extreme to nie sa te same miejscowki z dodatkowym mobkiem czy bossem tylko calkowicie nowe miejscowki a nowymi prseciwnikami i calkowicie nowymi bossami.

 

Klasy - Super balans kazda klasa jest przydatna i kazda jest inna sa oczywiscie synergie ale w 8 osobowym dungeonie kazdy sobie jakas znajdzie

 

Fabula - Lepsza od XIII a jest to MMO

 

Klimat - nawet nie bede sie rozpisywal bo walki robia

 

Grafika/Muzyka - Najladniejsza grafa z wszystkich MMO a muzyka to juz w ogole inny poziom.

 

 

Tak ze beka z was idzcie grac w NMS xD

Podpisuję się. Gra na dzień dzisiejszy to super szpil. 

Odnośnik do komentarza

Gralem na pierwsza premiere i na druga. Nudne fetch questy z bieganiem po calym regionie i system walki ktory tez nie porywa. Plus brak konkretnego pvp, mmo dla dzieci. 

Fabule skonczylem, fakt dobra, ale bez rywalizacji mmo nie maja dla mnie sensu. 

Edytowane przez Shen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No sytem jest tam non target, zeby uniknac ciosu musisz zrobic unik, zeby zablokowac to podniesc tarcze, a nie stoisz w miejscu i co cooldown napierdalasz f1,f2,f3,f4. 

No i brak mi bylo tam pvp o cos, a nie na arenkach w pare osob. Wygrindujesz sprzet i co dalej? 

 

Ile trzeba teraz tak swoja droga wybulic za ffxiv z wszystkimi dodatkami? 

Podstawke mam, z ciekawosci przez wasza gadke moze znowu zainstaluje. 

Edytowane przez Shen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest tylko jeden dodatek Havensward.

 

Dodaje calkowicie nowa kraine, 3 nowe klasy postaci Dark Knight, Machinist, Astrologian. Do HW jest tez darmowy dodatek ze Nidhoggiem nazywa sie Revenge of the Horde.

 

W UK znalazlem na plycie za £12 Najtaniej nie wiem jak w PL grasz na PC czy PS4?

 

A zgadzam sie z toba co do questow calkowicie tak btw. Przynies wynies jest zbyt duzo zdecydowanie ale jak robisz same fabularne to nie jest najgorzej. Przejscie z ARR do HW jest bolesne bo jest to 100 (pipi)owych questow zeby zaczac nowa Historie.

Odnośnik do komentarza

Może głupie pytanie ale ostatnio widziałem Ultima sprzedawała FFXIV za kilkanaście złociszy na PS3 i PS4 bodajże. Czy jakbym tą pierwsza odsłonę kupił to grę mogę jakoś z upgrade'ować za free do A Realm Reborn czy to tak nie działa i lepiej nabyć normalnie A Realm Reborn.....

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Tak ARR musisz kupic dostaje sie chyba miesiac gry za darmo. Ja w dwa tygodnie przelecialem przez cale story w ARR. Teraz wlasciwie ruszylem HW tylko tyle zeby odblokowac Dark Knighta. Teraz robie Grand Company i walki z Primalami na Extreme i Bahamut Coils ( Raidy ) Wlasciwie tylko po to zeby fabule miec zaliczona w 100%.

Odnośnik do komentarza

No i zaliczylem Garude Titana Ifrita Ramuha Leviatana i Shive na Ex :obama:

 

Teraz King Mog i Odin T_T ten to jest dopiero po(pipi)any! Najgorsze ze z randomami healerzy nie wyrabiaja z Healowaniem Bleeda a DPSy z zabijaniem mieczy xD fuck my life dalej 10/10 55 Level iL130 i dodatek dalej ruszony tylko do momentu zdobycia Dark Knighta xD

Odnośnik do komentarza

To musi byc realm reborn. Pierwsza wersja na pc wyszła tylko.

 

Tak masz rację, mój błąd, widziałem wersje na PC i coś mi się ubzdurało że to wersja na PS3. Teraz widzę Ultima sprzedaję ARR na PS3 za 12zł. Szkoda tylko że tak nie znoszę Grindowania w jRPGach to może bym się skusił....

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.