Skocz do zawartości

Final Fantasy XIV


Marchi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

XIV to MMO, więc wątpię by SquareEnix zaryzykował wypuszczając to tylko na PS3. Zauważcie - gra ma teoretycznie przede wszystkim uderzyć w rynek azjatycki (jak swojego czasu 11stka) i gdyby sprzedaż Xboxa360 wyglądała tam tak jak w poprzedniej generacji, to może bym i się zgodził, że będzie to exclusive, ale teraz jest inaczej. MMO to specyficzny rynek, tutaj nie chodzi o wykupienie przez koncern exclusive'a, tu chodzi o dotarcie do jak największej liczby graczy którzy będą co miesiąc płacili abonament. Obstawiam, że będzie to time exclusive, pewnie po niecałym roku zostanie ogłoszone, że trwają prace nad wersją dla X360 i PC. Użytkowników PS3 jest zwyczajnie za mało biorąc pod uwagę ilu z nich mogłoby dodatkowo chcieć płacić za MMO, by SquareEnix zaryzykował tak potencjalnie wąski rynek.

Odnośnik do komentarza

Na PC i PS3 gra ma być wypuszczona od razu. Z Xboxem jest problem taki, że nieco inaczej rozliczają opłaty abonamentowe i zamiast całych pieniędzy wędrujących na konto SE musieli by część oddać ze względu na Live co z pewnością nie jest intratne dla SE. Z ciekawostek- różne fazy bety będą głównie na PC zamiast na PS3. Testowanie ma być podzielone na kilka faz od kilkugodzinnych triali przez nieco dłuższe, kilkudniowe sesje aż open beta trwającą kilka miesięcy. Kiedy? Na razie nie wiadomo ale nie wyklucza się pierwszych testów zimą tego roku.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

jakoś dziwnym trafem chyba nikt ani Rha ani Tadek :) ani ja - nikt do bety zaproszenia nie dostał. Co do alphy - nawet sie cieszę ,że mnie zaproszenie minęło .... za dużo nerwów bym stracił , narazie przesiedzę w 11-tce i chyba poczekam na finalny produkt .

 

Od samego początku gram na klawiaturze + myszka i jakoś nie wyobrażam sobie ,żebym miał zasiąść do FFXIV przy PS3 . za bardzo się przyzwyczaiłem do PC wersji , poza tym dzieciaki nie dałyby mi grać w FXIV na ICH ukochanej konsoli :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

It is our pleasure to inform you that you have been selected for the role of FINAL FANTASY XIV Beta Tester.

 

Dostałem się na bete PCtowa (na razie tylko taka jest). Na temat konsolowej szczegółów będą udzielać mailowo w późniejszym terminie. Aktualna faza bety rozpoczyna się 9 czerwca, więc jeszcze nic nie jest dostępne.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wszedłem na gmail i zdziwiłem się widząc wiadomość od SE, już zdążyłem zapomnieć że w ogóle wysyłałem zgłoszenie. Dostałem zaproszenie do bety ;)

Jak beta się zacznie to pewnie coś skrobnę (oczywiście beta na PC).  

Edytowane przez Rik
Odnośnik do komentarza

Jak beta się zacznie to pewnie coś skrobnę (oczywiście beta na PC).  

 

The release of information pertaining to the Alpha Test to sources

other than the Tester Site forum is strictly prohibited. Schedules for

the public release of information will be announced at a later date.

Until then, all information should be treated as confidential.

 

Zakazane! :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

XIV to MMO, więc wątpię by SquareEnix zaryzykował wypuszczając to tylko na PS3. Zauważcie - gra ma teoretycznie przede wszystkim uderzyć w rynek azjatycki (jak swojego czasu 11stka) i gdyby sprzedaż Xboxa360 wyglądała tam tak jak w poprzedniej generacji, to może bym i się zgodził, że będzie to exclusive, ale teraz jest inaczej. MMO to specyficzny rynek, tutaj nie chodzi o wykupienie przez koncern exclusive'a, tu chodzi o dotarcie do jak największej liczby graczy którzy będą co miesiąc płacili abonament. Obstawiam, że będzie to time exclusive, pewnie po niecałym roku zostanie ogłoszone, że trwają prace nad wersją dla X360 i PC. Użytkowników PS3 jest zwyczajnie za mało biorąc pod uwagę ilu z nich mogłoby dodatkowo chcieć płacić za MMO, by SquareEnix zaryzykował tak potencjalnie wąski rynek.

 

Wracajac do tego tematu to SquareEnix w wywiadzie na jakis targach potwierdzilo informacje, ze nie wydadza Finala na Xboksa. Oczywiscie, na poczatku byl taki plan i chcieli wydac gre rowniez na Xa, ale niestety nie mogli sie dogadac w sprawie integracji oraz tego jak wyglada usluga Live na Xboxie i w koncu olali temat oswiadczajac, ze na X nie bedzie. Zostaje wiec tylko PS3 i PC. Powiedzieli, ze dopoki usluga Live bedzie dzialac i wygladac tak jak do tej pory to nie wydadza Finala na Xa.

Odnośnik do komentarza

http://spoonyexperiment.com/2010/09/13/pax-coverage-final-fantasy-xiv-guild-wars-2/ :)\

 

I dlaczego mam przeczucie, że 90% "populacji" świata FFXIV stanowić będą skąpo odziane kocice, w rzeczywistości sterowane przez nerdowatych samców?

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://www.gametrailers.com/video/review-hd-final-fantasy/705892

http://www.gamespot.com/pc/rpg/finalfantasy14/video/6281074/final-fantasy-xiv-online-video-review

 

Chrystepanie, co za crap. A owieczki i tak polecą do sklepów, bo to "Final Fantasy" ;)

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Lol :P

 

No coz, blad SE polega na tym ze zamiast zamiast zrobic WoW w FF'owych realiach, probowali zrobic (przedpotopowymi metodami) cos dziwnego, do niczego niepodobnego. Co prawda chwali im sie ze chcieli wymyslec COS ciekawego, ale widac ze nie nauczyli sie absolutnie nic od czasow FFXI. W przypadku Blizzarda ewolucje widac z kazdym dniem, Blizzard jest w tym na tyle otwarty ze kopiuje pomysly uzytkownikow tworzacych addony i zamieszcza je w grze wlasciwej (od questhelperow, poprzez threat metery, power auras, czy raid frames). Blizzard zrozumial ze w efekt koncowy (czyli gre) graja gracze a nie tworcy ktorzy sobie cos ubzdurali.

 

Ale najwiekszym bledem SE jest proba podpasowania FFXIV pod granie na padzie. To jest glowna przyczyna koslawego interfejsu. 10 lat temu to mialo sens bo MMO raczkowalo, ale teraz? Tym bardziej ze do konsoli mozna podlaczyc klawiature i myszke pod USB. Oczywiscie konsolowi radykalowie powiedza ze i tak woleliby grac na padzie ;) Ale fakt pozostaje faktem.

 

No nic pozostaje nadzieja ze SE cos ruszy w tej kwestii, albo ze pozwola moddowac UI bo inaczej to gra skonczy sie szybciej Ala Janosz z idola :o

Odnośnik do komentarza

Cóż za kuriozum. Gra, która przyczyniła się do uratowania Squaresoftu przed bankructwem, teraz może się do tego przyczynić. Jeśli SE myśli, że zarobią na tym pieniądze, to są w błędzie, ponieważ jak wielokrotnie było to powiedziane: samą grafiką graczom się oczu nie zamydli.

 

 

Obecnie Square jest kulą u nogi Enixu. O ile final prawie całkowicie stracił na popularności, tak Dragon Quest sprzedaje się w milionach egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.