Skocz do zawartości

Final Fantasy XIV


Marchi

Rekomendowane odpowiedzi

podstawka i pierwszy dodatek jest w trialu,są jakieś tam ograniczenia systemowe.. chyba do FC się nie da ani żadnych linkshelli. ale można grać bez limitu czasowego.

co do kolejek do lochów/rajduf to jak jesteś tankiem/healerem to masz praktycznie instant. dps się czeka długo

Kto czeka na nowy dodatek? Endwalker? :D

13kwietnia ostatnia czesc rajdu z niera. chyba ze wrzuca pozniej bo 5.5 ma byc na dwa razy

a specjalizacje.. eh jedną postacią wszystko można obleciec. a gladiatora to w paladyna wio. 

 

 

Edytowane przez banzai
powud
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie mogę się doczekać aż dojdę do Shadowbringers, bo Stormblood strasznie przynudza tym wątkiem w krainie samurajów. W sensie fajna odmiana jeżeli chodzi o scenerie, ale fabularnie nuda i dungeony też jakieś takie słabsze. Przy okazji zdziwiłem się jak szybko wbijam levele, myślałem że skończę wszystkie dodatki i jeszcze będę musiał grindować, a tu już praktycznie maksymalny level za samo robienie main questów i od czasu do czasu misji dziennych :) Całościowo jednak sztosik, pomyśleć że to już prawie 250 godzin na liczniku, a niektórych mechanik nawet nie liznąłem, np w ogólne nie próbowałem bawić się w PvP, w crafting czy szukanie mieszkania. Coś mi mówi, że jeszcze długo po skończeniu fabuły będę miał co robić w tej grze i nawet chciałbym się rzucić na najtrudniejsze zadania, tylko nie wiem czy to ma sens bez zgranego teamu.

 

Btw, są jakieś dobre sposoby na szybką kasę poza robieniem zadań dziennych? Ostatnio zacząłem wysyłać na misje moich pomagierów, ale wracają z nic nie wartym złomem :/

Odnośnik do komentarza

Sprzedawanie Matsow ktore kupujesz za Grand Company Seale zalezy od serwera ale Coke i Raziqsand zazwyczaj sa cos warte. 

 

Tylko musisz ktorys level Grand Company wbic zeby odblokowac items w sklepie. 

 

Skory z mobkow ale to musisz na MB zobaczyc co jest aktualnie w cenie ale zazwyczaj matsy do Klejow dla Alchemika zawsze byly dosc drogie. I do tego jak juz jestes w Stormblood masz pewnie dostep bo tam jest sporo Zukow z ktorych robi sie Beetle Glue.

 

Zalezy ile tych pieniedzy potrzebujesz. Skonczysz POTD jak uda ci sie zdropic Dark Pegaza to od 10 do 15 milionow mozna zarobic xD Ale to raczej trzeba miec party i sporo czasu poswiecic.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie oplaca sie kupowac Gearu z MB do lvl 80. Kompletna strata pieniedzy. 

 

Jak kupisz SB Gear za Seale z Dungeonow to spokojnie nim przejdziesz ShB... Ogolnie taka zasada jak skonczysz SB to pierwszy dungeon w ShB bedzie mial mniekszy iL niz Seal Gear drugi bedzie mial taki sam a 3 ma niewiele wiekszy. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wet_willy napisał:

Nie oplaca sie kupowac Gearu z MB do lvl 80. Kompletna strata pieniedzy. 

 

Jak kupisz SB Gear za Seale z Dungeonow to spokojnie nim przejdziesz ShB... Ogolnie taka zasada jak skonczysz SB to pierwszy dungeon w ShB bedzie mial mniekszy iL niz Seal Gear drugi bedzie mial taki sam a 3 ma niewiele wiekszy. 

 

No nie wiem czy się nie opłaca, bo ostatnio za kilkanaście tysięcy gilów (czyli praktycznie za free) na MB udało mi sie kupić gear podnoszący na każdym przedmiocie defensywę +200 czy nawet +300 względem tych śmieci, które oferują mi misje z głównego wątku fabularnego i dosłownie w kilka chwil mój Item level podniósł się z 230 na 330 :obama: Wydaje mi się, że to i tak sporo jak na końcówkę wątku Stormblood, ale obczaję jeszcze ten SB gear, skoro twierdzisz, że taki dobry. 

 

Cytat

 

Zaczalem grac, poki co mam niecale 10h nagrane i takie troche meh, ale wszedzie mowia ze sie gra rozkreca po 30h grania wiec brnie dalej. Muzyka zajebista.

 

 

Ta gra niestety zaczyna się konkretnie rozkręcać dopiero pod koniec podstawki, ale tak naprawdę prawdziwy ocean frajdy zaczyna się od Heavensward, kiedy już masz obcykane pewne mechaniki, odblokowaną większą ilość skillów i dostęp do fajnych dungeonów i raidów. System walki w pewnym momencie zalicza prawdziwą rewolucję i kończy się wciskanie dwóch guzików na krzyż czy czekanie za cooldownem (teraz autentycznie brakuje mi jeszcze dodatkowej ręki, żeby to wszystko ogarnąć na padzie), bossowie szaleją atakami po całej arenie i mają zajebiste mechaniki podczas starć, no i śmiganie z innymi graczami wciąga nieziemsko. Kwestia tego czy dasz radę tak daleko dojść i czy gra Ci sie do tego czasu nie znudzi. Fabularnie bywa bardzo nierówno, są momenty dłużyzny, ale jak już się coś zaczyna dziać to jest to poziom "pełnoprawnych" Fajnali. 

 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Trochę poczytałem i widzę, że ten gear ze Stormblood jest tak bardzo nie na czasie, że nie ma sensu zawracać sobie nim gitary. Wbiłem właśnie 80 lv i kupiłem z MB endgame'owy set o wartości 510 IL :shieeet: Fakt, trochę mnie to kosztowało i nie jest to najlepszy możliwy sprzęt jaki można obecnie zdobyć (ten ma wartość 530 IL i wymaga robienia jakichś pop*erdolonych raidów do których póki co nawet nie mam dostępu), ale to i tak obecnie prawie, że najwyższa możliwa półka. Sądzę, że nawet do premiery Endwalker mi starczy. 

Odnośnik do komentarza

Jestem leniwym palantem, który musi grać rozwalony na wygodnym łóżku z padem w łapie i również w Fajnala nie wyobrażam sobie grać inaczej. W późniejszej fazie (jak odblokujesz więcej skillów) robi się nieco skomplikowanie, bo trzeba wciskać coraz więcej guzików, ale naprawdę ogromne propsy dla twórców za spore możliwości customizacji, tak HUD'a, jak i samego sterowania. Ładnych kilka godzin siedziałem nad tym, żeby wszystko upchnąć na cross-barze, drugie tyle, żeby elegancko rozmieścić każdą istotną tabelkę na ekranie, aby mieć wszystko co potrzebne na widoku, no i trzecie tyle, żeby się do tego przyzwyczaić i w dobrym stopniu opanować, ale teraz gra się jak marzenie. Polecam obczaić  tutoriale na YT, ludzie świetnie tłumaczą jak w wersji konsolowej poustawiać pewne elementy, żeby grało się bardziej komfortowo. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A realm reborn zrobiony, ku,rwa ile to trwalo. Ale lepiej bylo niz sie spodziewalem. Poki co gram free triala, wiec moge miec max 60lvl i mam dragoona na 60lvl. Teraz zaczynam HW i pakuje dark knight'a to 50 lvl zeby HW przejsc jako drk. Ogolnie to bardzo zajebista gierka i ciesze sie ze sie dalem namowic zeby zagrac.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie rozwaliłem ShB, zostały mi tylko questy z ostatnich patchy i w końcu będę na bieżąco z tematem

Podstawka: 5/10

Heavensward: 9/10

Stormblood: 7/10

Shadowbringers: 8/10

 

Oczywiście nie radzę się jakoś mega jarać i liczyć na zmianę formuły w dodatkach, bo jednak cały czas w główny zadaniach dominują bezsensowne fetch-questy, nie brakuje też momentów solidnej dłużyzny, no ale od HS widać, że fabuła, muzyka, lokacje i dungeony zaliczają solidny upgrade, do tego dochodzi ogrom nowych skillów i dopiero wtedy gierka zaczyna błyszczeć. Latami zabierałem się do tej gry (formuła MMO mnie zniechęcała), ale nie żałuję, że w końcu się wciągnąłem. 350 godzin zleciało szybciej niż sądziłem i pewnie drugie tyle pójdzie na endgame'owy content.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...