Skocz do zawartości

Final Fantasy XIV


Marchi

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.ppe.pl/news/301043/final-fantasy-xvi-odkrywa-karty-na-state-of-play.html

 

Takie wczesne PS3 bym powiedział xD

 

Nie wiem jak wy, ale dla mnie to się zapowiada tragicznie słabo

 

Grafika to nie wszystko wiem, ale z tego co pokazali to się zapowiada nuda średniowieczny klimat, bezpłciowe postacie i najgorsze, gampley jako zbiór minigierek jako walki pokemonów 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nigdy nie gralem w zadnego mmo, ale nonstop wpadam na pozytywne info na temat tej giery. Problem jest taki, ze doroslosc mnie dojebala i nie mam tyle czasu co kiedys na konsolke.

 

czy jest sens w to grac jakbym gral w normalnego singlowego ffa? tzn 3h dziennie, czasem przerwa jak jakis hicior wyjdzie typu god of war itd.

 

rozumiem, ze to wyglada tak, ze latasz, robisz questy ktore posuwaja fabule do przodu, czasem jakies opcjonalne i tyle? i od singlowego ffa to odroznia go to ze mozna to robic z innymi i to, ze tego opcjonalnego kontentu jest w opor?

Odnośnik do komentarza
7 hours ago, Ölschmitz said:

Nigdy nie gralem w zadnego mmo, ale nonstop wpadam na pozytywne info na temat tej giery. Problem jest taki, ze doroslosc mnie dojebala i nie mam tyle czasu co kiedys na konsolke.

 

czy jest sens w to grac jakbym gral w normalnego singlowego ffa? tzn 3h dziennie, czasem przerwa jak jakis hicior wyjdzie typu god of war itd.

 

rozumiem, ze to wyglada tak, ze latasz, robisz questy ktore posuwaja fabule do przodu, czasem jakies opcjonalne i tyle? i od singlowego ffa to odroznia go to ze mozna to robic z innymi i to, ze tego opcjonalnego kontentu jest w opor?

tak. teraz powoli dodaja do lochów boty bo duzo graczy wlasnie gra jak w typowego singla albo nie lubią ludzi . chyba wszystkie lochy z podstawki dostały duty support

jest trial do poziomu 60,obejmuje postawke i pierwszy dodatek

uwaga bo wciąga. jak juz przebrniesz przez podstawke :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

no dobra, pogralem w free triala kilka godzin.

 

zrobilem czlowieka, gladiatora, nazywa sie Raymond Luksusowy-Jacht i mam juz 27 level. wczoraj dotarlem do drugiej 'krainy' (miasta?) i zrobilem pierwszy dungeon. dolaczylo 4 typkow, poszlo bez problemu, byli bardzo mili i tlumaczyli mi ktorych skilli nie uzywam a powinienem (iron will i costam jeszcze). fajna atmosfera, na koncu napisali, ze dobrze walczylem.

 

sam nie wiem, zaciskam poslady i mam ambicje chociaz tego ARR przejsc zeby przekonac sie czy rzeczywiscie chwyci. na razie jest troszke nudnawo.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ölschmitz napisał:

no dobra, pogralem w free triala kilka godzin.

 

zrobilem czlowieka, gladiatora, nazywa sie Raymond Luksusowy-Jacht i mam juz 27 level. wczoraj dotarlem do drugiej 'krainy' (miasta?) i zrobilem pierwszy dungeon. dolaczylo 4 typkow, poszlo bez problemu, byli bardzo mili i tlumaczyli mi ktorych skilli nie uzywam a powinienem (iron will i costam jeszcze). fajna atmosfera, na koncu napisali, ze dobrze walczylem.

 

sam nie wiem, zaciskam poslady i mam ambicje chociaz tego ARR przejsc zeby przekonac sie czy rzeczywiscie chwyci. na razie jest troszke nudnawo.

ARR jest poprawny pod kątem fabuły, potem każdy następny dodatek to coraz lepiej. Free trial pozwala Ci grać aż do 60 lvl, więc robisz 59 lvl i zmieniasz klasę. :P

 

Grasz na serwerach Light czy Chaos?

Odnośnik do komentarza

Sorry za post pod postem.

 

Wbilem w nocy level 50, w fabule jestem na zadaniach bodajze 38/39 (szukam airshipa).

 

wyglada na to, ze jestem za polowa podstawki a mam dopiero jakies 30h. wszedzie pisali, ze ARR to ok 100h, sam juz nie wiem.

 

robie tylko MSQ plus zadania dla paladyna (wbilem wlasnie to ostatnie na 50lvl).

 

sam nie wiem co mnie trzyma. fabula na razie skromna, questy w 90% z dupy. Ale gram.

Odnośnik do komentarza

Graj graj wlasciwie to juz dochodzisz do momentu w ktorym fabula zaczyna sie rozkrecac. Rob tylko MSQ i Questy z + bo to zawsze cos odblokuje w grze. 

 

 

 

Jak skonczysz Podstawke to pozniej masz jeszcze Patche wiec jestes gdzies w polowie ARR dodatkowo jakis czas temu skrocili ARR o jakies 25% wycinajac filler questy ktore nic nie wnosily wiec wszystko czasowo zgodnie z planem.

 

 

Odnośnik do komentarza

nie no fabula sie rozkreca zaje.biscie :) teraz przynajmniej czuje, ze nawet fetch questy sa PO COŚ i kontrybuują do story, które mnie już mocno wciągnęło.

 

mam paladyna, level chyba 55. ciezko mi czasem powiedziec czy dobrze gram, ale wszystkie dungeony bez problemu na razie. skupiam uwage wrogrow na sobie i pilnuje, zeby nie bili czlonkow ekipy, wiec chyba git ;)

 

nie sadzilem, ze na stare lata z dzieciakiem i pracą bede siedzial i zarywal nocki przy mmorpgu.

Odnośnik do komentarza

@wet_willy podstawowy ARR skonczony, biore sie za pacze. swoja droga koncowka byla lepsza niz wiekszosc singlowych FF chyba. a muza w trakcie ostatnich dwoch walk to :banderas:

 

z tego co widze jest sporo opcjonalnego kontentu poza MSQ - masz/kojarzysz jakas liste rzeczy ktore warto zrobic przed pojsciem do Heavensward? dungeony, raidy itd. nie mam poczucia obowiazku wycisniecia z tej gry wszystkich sokow (a przynajmniej nie na start), ale najlepsze/najciekawsze chcialbym ogarnac (np. bahamuta sprobowac)

 

ok, z tego co na razie rozkminilem:

- warto po prostu dalej robic MSQ az dojde do Heavensward
- robie primalów na hardzie (został tytan)

- potem warto sprobowac bahamuta, ale jest ponoc ciezko :D

 

- chcialem zrobic Odyna, ale nie moge bo musi byc sredni item level 95. mam tylko caly armor 90, reszta duzo slabiej

 

- no i tu chyba glowna zagwozdka. jak ten item level poprawic? wpadnie cos lepszego w ARR w ramach questow, czy trzeba cos grindowac, robic jakies inne rzeczy?

Odnośnik do komentarza

zawiń do mordoru(mor dhona) tam będzie sklepik co za tomestones of poetic możesz wyciągnąć ilvl130. albo w każdym city-state jest npc przy kamieniu do teleporta

tam też się da. jeszcze zostaje marketboard jak nie masz tomów. 

z rajdów masz ARR crystal tower, w heavensward jest void ark. extreme titan odblokuj jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
On 12/7/2022 at 11:14 PM, wet_willy said:

wczesniej Crystal Tower to mus

Wlasnie skonczylem i pierwszy zgrzyt chyba od kiedy gram.

 

w pierwszym i trzecim raidzie tyle przyjalem hejtu co chyba do tej pory we wszystkich grach online razem wzietych.

 

kurwa walczymy z cerberem, wzialem na siebie aggro, trzymalem cala walke, ubilismy go i chyba z 5 komentarzy „alliance c ma walic w brzuch, alliance b w dupe i costam”

 

no spoko, ale skad mam to wiedziec?

 

podczas finalowej walki tez idzie spoko, wszyscy zyja - odpalam limit break (jakas tarcza dla wszystkich)

 

”seriously?”

”bro…”

”wtf wtf???”

 

nie wiem. To przed kazdym raidem mam wejsc na jutuba i skumac dokladnie co w ktorej sekundzie nalezy robic. Spoko, gram od nie wiem tygodnia czy dwoch, wiem, ze pewnie momentami mocno lamie, ale szkoda, ze nie wiem kiedy i dlaczego.

Odnośnik do komentarza

@Ölschmitz

 

Nie musisz  ale warto napisac na Alliance Chat My 1st Time guys i zamiast byc hejtowanym zazwyczaj jestes nianczony. Ogolnie ludzie w FF sa dosc spoko jezeli chodzi o nowych graczy ale to nie 23 osoby maja z gory wiedziec ze nie wiesz gdzie jestes tylko ty masz dac znac tym 23 osoba ^^

Odnośnik do komentarza

Też się tego obawiam grając online, dlatego także nie gram, jak wychodzi nowa gra to już pierwszego dnia mam wrażenie że dosłownie wszyscy wiedzą jakieś całe tomy zaawansowanej wiedzy i języka i zwyczajów i nowa osoba nie może ot tak sobie grać. Na szczęście FF XIV wymaga tego już bardzo niewiele, jest plan żeby kompletnie dało się praktycznie grać samemu, ale bardzo powoli to postępuje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...