Skocz do zawartości

Final Fantasy XIV


Marchi

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, michu86- napisał:

Pany a jest sens w ogóle próbować tej gry kiedy jestem nastawiony na granie bez ekipy? Jest tu coś dla 1 gracza? Wiem, że to gryzie się ogólnie z formułą MMO, ale za bardzo nie mam przestrzeni na umawianie się z ekipami.

Praktycznie wszystko mozna solo, nawet dungeony mozna zrobic z npc z paroma wyjątkami. No i jest party finder. Nie grałem od kilku lat, wiec jak sie myle, to niech ktos poprawi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z MSQ (Main Scenario Quests) wszystko da się zrobić solo, poza Trialami (fabularna walka z bossem),

ale do tego nie musisz z nikim na nic się umawiać, to automatycznie wyszukuje Ci ludzi, nie musisz nawet z nimi gadać, po prostu zabijacie bossa a potem kontynuujesz normlanie story. 

Edytowane przez Sefiro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Daffy Nie wiem czy 300h. Mi calosc (czyli jeszcze Shadowbringers i Endwalker) zajely lacznie ok 300-350. Pewnie zalezy od stylu. W grze jest sporo zapychaczy i fetch questow, ja dosc duzo momentami skipowalem jak wiedzialem, ze czeka mnie na 10 questow o niczym. Ale tak - calkowicie za darmo. Jak skonczysz wszystkie misje w trialu to po prostu kolejne zadanie bedzie juz z nowego dodatku i bedzie zablokowane dopoki go nie kupisz.

 

@michu86- tak, w ogole sie o to nie martw. do dungeonow i tak ci dobiera graczy. jak nikogo nie znajdziesz to mozesz nawet z npcami ogarniac. zgrana kumata ekipa jest potrzebna chyba tylko do tych endgameowych opcjonalnych aktywnosci, ale pewnie i to sie da ogarnac. ja gralem solo i dobrze sie bawilem.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ölschmitz napisał:

@Daffy Nie wiem czy 300h. Mi calosc (czyli jeszcze Shadowbringers i Endwalker) zajely lacznie ok 300-350. Pewnie zalezy od stylu. W grze jest sporo zapychaczy i fetch questow, ja dosc duzo momentami skipowalem jak wiedzialem, ze czeka mnie na 10 questow o niczym. Ale tak - calkowicie za darmo. Jak skonczysz wszystkie misje w trialu to po prostu kolejne zadanie bedzie juz z nowego dodatku i bedzie zablokowane dopoki go nie kupisz.

 

@michu86- tak, w ogole sie o to nie martw. do dungeonow i tak ci dobiera graczy. jak nikogo nie znajdziesz to mozesz nawet z npcami ogarniac. zgrana kumata ekipa jest potrzebna chyba tylko do tych endgameowych opcjonalnych aktywnosci, ale pewnie i to sie da ogarnac. ja gralem solo i dobrze sie bawilem.

Ile teraz zajmuje wbicie 30lvl? Podobno mocno przyspieszyli poczatkowy exp.

Odnośnik do komentarza

 

Ok doczytałem, trzeba kupić 2 razy, ale cross pro jest, coś jak w Diablo IV np. Myślałem, że może jak to jest mmo, to się pokusili o cross buy, ale nie :P. 

 

Czyli wyglada na to, że najlepiej brać Steam w przypadku jakby się chciało troche podłubać na handheldzie poza domem. 

 

Przymierzam się na gierkę, ale może dopiero w 2024, jak wejdzie ten graphics overhaul, myślicie, że jest opcja, że zrobią coś z progresją dla nowych, jak np. W Wowie kilka lat temu zrobili reset kampanii (Chromie Time) żeby nie trzeba było 300h grac, aż się wpadnie w ostatni dodatek. 

Odnośnik do komentarza

nie zrobią tego. bo mają w sklepie timeskipa. do fabuły i klas postaci.

a z contentem to 6.5 w październiku. 6.55 w styczniu a potem juz dodatek

jak zwykle z reszta. 

aa od 6.5 wszystkie lochy bedzie mozna z npc zrobic,chwała im za to dla niektórych

Edytowane przez banzai
niewiem.
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, banzai napisał:

nie zrobią tego. bo mają w sklepie timeskipa. do fabuły i klas postaci.

a z contentem to 6.5 w październiku. 6.55 w styczniu a potem juz dodatek

jak zwykle z reszta. 

Timeskip fajna sprawa xD.

 

Ale taka kondensacja wiadomo dlaczego jest lepsza, jak wchodzisz w MMO dla "fabuły" ale z ograniczonym budżetem czasu to "świat" powinien być dostosowany do takiego gracza w formie skondensowanej, bo te 300h to jednak jest swego rodzaju straszak np. Dla mnie xD. 

Odnośnik do komentarza

zawsze można lecieć na Jana. przewijać scenki i tylko klepać. ale wtedy to nic nie wiedzieć pod koniec. pozatym,fabuła fajna jest a content nie ucieknie. jeszcze jedna rzecz,300h to chyba jak sie obijasz. 

100 parę godzin na samo msq powinno wystarczyć. od ARR do EW. 

i dodali księge z wydarzeniami co sie sama uzupełnia,to mozna sobie poczytać

Edytowane przez banzai
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shen napisał:

Myślałem, że story to najmocniejsza strona gry, ale bedzie mozna skipnąć

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/final-fantasy-xiv-dostanie-skip-fabuly

Pewnie będzie coś na kształt tego systemu z WoW, będzie fabuła wprowadzająca, ale przystosowana do 20-25h -> potem do nowego contentu i dalej lecimy. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj mija 10 lat od premiery Final Fantasy XIV.

 

Początkowo jedyną konsolą było PS3, chociaż już od lat nie jest obsługiwane. Obecnie ludzie mogą grać na PS4 lub PS5, ale za rok wyjdzie też na Xboxa.

 

Gra wydaje się nadal zyskiwać na popularności, według Activeplayer.io liczba prawie 22 mln z ostatniego miesiąca jest najwyższa w historii. Liczba graczy dziennie wzrosła w ostatnich latach z 2 do 3 mln. Około miliona graczy ma skończoną grę i robi endgame. 

 

Po umiarkowanym sukcesie Final Fantasy XVI, myślę, że Square-Enix wyciągnie wnioski - FF XIV pozostaje ich najbardziej cenioną, popularną, dochodową produkcją w tym stuleciu. Oczywiście, w tym roku RACZEJ FF XVI przyniesie więcej kasy niż czternastka, bo wyszedł, a czternastka ma tylko abonamenty w roku bez dodatków (SE podaje na zebraniach, że za powód mniejszego przychodu w tym roku uważa nie tylko brak wypuszczenia dodatku, ale też że świat podobno wraca do sytuacji sprzed korony i mniej siedzi w domu) . Ale gra online okazała się niezawodnym mułem przynoszącym Square-Enix regularnie tony kasiory. Ponadto gracze uważają ją za jeden z najlepszych jRPG-ów, jedną z najlepszych odsłon serii itd.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...