Skocz do zawartości

Pogadanki przy stole


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie bardzo rozumiem co to jest ten cały MHO - wychodzi na to że to jakiś odłam serii tworzony tylko z myślą o chińskich PeCetach. Do tego jeszcze MMO, czyli coś jak Frontier tyle że uboższy w content. Tam chyba nawet połowy broni z "czwórki" nie ma. Fakt, wygląda konkretnie (pewnie zasługa CryEngine3), ale summa summarum, chyba i tak wolałbym móc położyć łapy na Vitowym Frontier G.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

pokazówka gameplayu z nowego MH na smartfony w japonii

 

przyznam że jak zaczynałem oglądać filmik to myślałem sobie "co ro za rak branży?? jakieś kompletne gunwo obesrane i tylko dotykanie ekranu w auto-walce i kupownanie rzeczy za kase"

 

po pooglądaniu filmu myśle "kurde nadal rak brażny i jakieś debilne spinnoffy beszczeszczące markę... chociaż jest troche gameplayu i nie jest to auto-walka ale nadal gunwo"

 

eh cóż... doją markę skoro w japonii jest takim killerem..

a textury lepsze niż na 3ds :):(

 

 

mogli by zrobić monstera na ps4 :/

Odnośnik do komentarza

jaram sie!

 

moj brat jutro jedzie do japonii i przywiezie mi fanty z monstera :D

 

mowi że ma zamiar wybrać sie do sklepu capcomu

http://imgur.com/a/PUUbq

rzeczy  z monstera jest ogrom, w sumie cokolwiek by nie przywiózł to bede sie jarał :D

ale nastawiam sie na jakies koszulki albo bluzy, i czapki z kotami ;) figurki tez spoko, chociaż nie jestem fanem zbieraczy kurzu.

jedyne co mnie nie jara to pluszaki bo niezbyt ładne, a i zajmują sporo miejsca więc bagaż sie powiększa.

 

umowiłem sie że porobi foty będąc w sklepie i wyśle mi mailem żebym mógł wybrać konkretne rzeczy jakie będzie widział w sklepie ;d

 

kurna dziś mam urodziny i brat dowalił najlepszy prezent ever :D

 

96781-Anna-excited-gif-Imgur-Frozen-j9Hv

 

 

kurna właśnie mnie oświeciło - brat moglby mi kupić to!@

MonHunt4GACC3DSLL.jpg

 

pytanie tylko czy jest sens, żeby sie nie okazało że jeśli MHX wyjdzie w europie to i tak będę do niego kupował new 3dsa... kurdeee gdyby jechał do japonii pare miesięcy temu to bym śmiało brał - wręcz byłby to moj zakup numer jeden, a teraz nie wiem :/

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie tu wrzucić ;) 
 

Hej misiaczki, zapraszam Was na Monster Hunter Fiesta #2 w Krakowie w pubie SELECT! Podczas wydarzenia złapiecie mnóstwo streetpassów, popijecie sobie jakiegoś alkoholu, pogadacie z ludźmi, a przede wszystkim:
 
Zagracie w turniej amatorski/profesjonalny w Monster Hunter 4 Ultimate i zgarniecie nagrody! Każdy uczestnik dostanie na pamiątkę plakat z MH4U, a zwycięzcy turniejów otrzymają:
 
Amatorzy:
pierwsze 3 miejsca etui MH4U na 3DSa!
 
Prosi:
Pierwszy 3 miejsca etui MH4u na 3DSa
Pierwsze miejsce: MH4U faceplate na N3DSa!
 
(nagrody ufunduje Oficjalny Dystrybutor Nintendo w Polsce)
 
A na zakończenie eventu właściwego, zapraszamy Was na grilla w innym już miejscu (MS AGH) gdzie pojemy kiełbasek i innych potraw z grilla, napijemy się czegoś i trochę się zrelaksujemy :)
 
Zapraszam każdego chętnego w przyszłą sobotę (22.08.2015) do SELECT PUB w Krakowie na godzinę 15:00! :D
 
Szczegółowe regulaminy turniejów, przebieg eventu itd. itp. dziś wieczorem!
Odnośnik do komentarza

20-30. (a pewnie przyjdzie 10 :frog:)

 

Pamiętaj, że jeszcze alkohol i grill ;)

A na barze w select mają twój ulubiony drink - tasiemiec! wódka z majonezem

 

Zasady będą dziś wieczorem.

Ogólnei to amatorzy będą grali w demko, prosty potworek na czas.

a prosi mają trochę bardziej skomplikowane zasady, ale adekwatne do profesjonalnego statusu turnieju. Najpierw na czas jakaś arena, przejdzie iles tam osob(w zaleznosci ile bedzie uczestgnikow, ale fajnie by bylo jakby 8/12 przeszlo dalej) potem w randomowym zespole robicie jeden quest (wszystkei zespoly ten sam). druzyna z najlepszym czasem przechodzi dalej. ich czlonkowie robia kolejnego questa (albo zwyklego albo arene, zalezy czy beda duze rozbieznosci w HR i itemach) pojedynczo na czas. 3 najlepsze czasy wygrywaja.

Od razu mówię, że to nie ja wymyślałem zasady, ale wyjątkowo jak na conquesta, to są całkiem spoko ;)

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

napewno plusem questa na arenie jest to że na czas nie wpływa randomowe uciekanie potwora po lokacjach

 

ale w sumie kłopotem jest to że osoby z uber sprzetem mają przewage nad wszystkimi innymi, bo skill napewno też ma wpływ ale na szybkość zabijania największy wpływ ma sprzęt - więc hone na dmg + zbroja zwiększająca dmg i taka osoba ma sporą przewagę (nie mówiąc już o tym że dodatkowo jakieś wspomagacze i soczki zwiększające siłe też mają jakies tam znaczenie)

 

jakie potwory bierzecie pod uwagę do walki? bo np coś jak savage devil joe (+virus) na granku to jest taki pogrom że jednoosobowa walka może w ogole nie zakończyć sie powodzeniem

 

ja bym też rozważył problem tego że w walce grupowej ktoś może dawać dupy i zdychać prowadząc do faila calego questa i ciągnąc w dół pozostałych ludzi

 

drugi kłopot to to że gdyby sie trafiła drużyna która sie zna i gra ze sobą to tym bardziej mają ogromną przewagę jeśli mają obcykaną strategie. zwłaszcza gdyby sie trafił team 3 HGB dopakowanych na maxa + LGB który narzuca statusy i blokuje potwora tak że nawet sie nie może ruszyć - widywałem takie teamy na jutubie co w jakieś 20 sekund zabijali potwora a on nawet nie zdążył wstać

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

napewno plusem questa na arenie jest to że na czas nie wpływa randomowe uciekanie potwora po lokacjach

 

ale w sumie kłopotem jest to że osoby z uber sprzetem mają przewage nad wszystkimi innymi, bo skill napewno też ma wpływ ale na szybkość zabijania największy wpływ ma sprzęt - więc hone na dmg + zbroja zwiększająca dmg i taka osoba ma sporą przewagę (nie mówiąc już o tym że dodatkowo jakieś wspomagacze i soczki zwiększające siłe też mają jakies tam znaczenie)

 

jakie potwory bierzecie pod uwagę do walki? bo np coś jak savage devil joe (+virus) na granku to jest taki pogrom że jednoosobowa walka może w ogole nie zakończyć sie powodzeniem

 

ja bym też rozważył problem tego że w walce grupowej ktoś może dawać dupy i zdychać prowadząc do faila calego questa i ciągnąc w dół pozostałych ludzi

 

drugi kłopot to to że gdyby sie trafiła drużyna która sie zna i gra ze sobą to tym bardziej mają ogromną przewagę jeśli mają obcykaną strategie. zwłaszcza gdyby sie trafił team 3 HGB dopakowanych na maxa + LGB który narzuca statusy i blokuje potwora tak że nawet sie nie może ruszyć - widywałem takie teamy na jutubie co w jakieś 20 sekund zabijali potwora a on nawet nie zdążył wstać

I właśnie ze względu na te wszystkie rzeczy które wymieniłeś to jest turniej dla prosów, dla wyjadaczy. Zakładamy, że każdy kto wezmie udział w tym dla prosów będzie miał uber sprzęt. Jesli nie, no to wrócimy do questów na arenie ;)  Potwory bierzemy wszystkie pod uwagę, na miejscu po ustaleniu graczy itd itp zostaną wybrane odpowiednie questy. Na pewno będą tak wybrane, by sprawić kłopot, ale też nie na tyle duży, by ktoś nie ukończył questa.

 

Tak, również napomknąłem conquestowi problem o tej grupowej walce, jednak nadal podtrzymują swoją tezę, że to dobry pomysł :dunno: Poza tym, nadal pamiętaj, że grają prosi, więc raczej randomowych zgonów nie powinno być.

 

drużyny będą losowo przyznawane, żeby uniknąć takiego problemu.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze kwestia tego ze dobry gracz z HH da ogromna przewage swojej drużynie bo hh moze dac chyba +20% dmg. Gdy attack up xl daje znacznie mniej

 

dobry gracz to taki który też cały czas atakuje potwora i gra muzyczki w czasie ataków, bo są też tacy co prawie nie atakują tylko kręcą sie z boku i skupiają na muzyczkach

 

wziął bym też pod uwagę (zwłaszcza na 1 gracza) że niektóre potwory z końcówki g ranku na solo zajmują sporo czasu (30 min albo wiecej) więc może warto rozważyć coś prostrzego żeby nie było nudno i nie trzeba było tyle czekać

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

to w (pipi) daleko więc mocno sie waham, fajnie by było poznać fanów MH w polsce, w końcu jest ich tak niewielu

jednak zapieprzać tyle kilometrów by spotkać bande nerdów.. no ciężka decyzja

 

zwłaszcza że jak bym jechał to na 99% samochodem więc odpada picie drinków z wódą i majonezem

 

z kolei korzystając z okazji odwiedził bym moa burgera

 

no są plusy i minusy takiej eskapady, narazie nie podejme decyzji

 

 

no chyba że będą jakies laski grające w monstera, jesli tak to przybędę - laska grająca w MH = dobry materiał na żone

Odnośnik do komentarza

wygoda podróży w pendolino, dostajesz coś do picia, przekąskę, wygodne fotele, klima, 2h i jesteś na miejscu

 

vs

 

pieprzenie się z rozlwajaącym wrakiem, jazda w upale bez klimy, w(pipi)ianie się na innych kierowców, brak możliwości picia na miejscu.

 

yano, srsly? :gayos:

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

ja to widze inaczej

pociąg - wyjeżdza o określonej godzinie, trzeba sie spieszyć, na miejscu lecisz z buta albo zapchanymi autobusami, wracasz wtedy gdy ci podyktuje pociąg, dodatkowo trzeba do niego jakoś dojechac i to na czas, ktoś może sie do(pipi) i ukraść konsole ( ;). czas jazdy pociągiem krótszy ale licząc z dojazdami na dworzec już nie bardzo, w dodatku trzeba przebywać z obleśnymi ludźmi w pociągu

+ mozna pić

 

samochód - wyjeżdzam i wracam kiedy chce, mam zapewniony transport nie tylko między miastowy ale i w obrębie miasta, klimatyzacje w samochodzie mam, a samochód sie nie psuje, picie sobie wezme, a na żarcie moge sie zatrzymać gdzie chce - czy to schabowy czy makdonald, nic mnie nie ogranicza czasowo, sam decyduje kiedy jade. nie musze znościć tłoku w środkach komunikacji, nikt mnie nie napadnie, nie musze sie martwić o ilość i wage bagażu, moge sobie w sukiennicach kupić nowy topór i wrzucić do bagażnika a nie tachać w łapach, moge z kraka pojechać na pare dni do zakopca i masorza spotkać xD

- (minus) nie można pić (chyba że bym nocował w krk)

 

no więc jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, i ja wole siedzieć w samochodzie ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...