Skocz do zawartości

F1 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, czas na pierwsze wrażenia :D

Post trochę przydługi więc dla leniwych- gra jest warta swojej ceny i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki (mam nadzieję że tak pozostanie). Co więcej jestem szczęśliwy że darowałem sobie H:Reach bo teraz leżałoby na półce i się kurzyło :dance:

 

 

 

Mam za sobą dwa dosyć długie wyścigi (50% dystansu), trochę time triala i wałęsania się po torach.

 

Zacznę od dynamicznej pogody bo to zrobiło na mnie największe wrażenie:

Monza, długość wyścigu: 27 okrążeń, 48% szans na opady deszczu- pogoda już na gridzie nie wyglądała zbyt dobrze, potężne czarne cumulusy gromadziły się nad torem, robiło się coraz ciemniej, wiatr wiał blablabla... wiecie o co biega :) Jakieś 5 kółek przed końcem zaczęły spadać pojedyncze krople z nieba, generalnie nikt się nie przejął i wszyscy gnali ile fabryka dała. Opady z biegiem czasu stawały się coraz bardziej intensywne, a tor coraz bardziej mokry. Pod koniec przedostatniego okrążenia lunęło jak z cebra. Miałem ułamek sekundy na podjęcie decyzji co do ewentualnego pit stopu (byłem 11 i jeszcze wisiała nade mną kara +10sek do wyniku), zostałem na torze [dwa bolidy przede mną zjechały na zmianę opon (co mi się troszku nie podobało, mam na myśli SI, bo przez to wypadli z 10; mogli zostać i powalczyć, zazwyczaj tak się robi)], co okazało się trafną decyzją, bo pomimo ogromnego spadku tępa i generalnie kombinowania jak utrzymać bolid na torze, skończyłem wyścig na 9 miejscu (startowałem z 20, bolid virgin :potter: ).

 

Fizykę jazdy określiłbym tak: easy to drive, hard to master.

No dobra jest to trochę krzywdzące bo parę spinów było :whistling: Jeździ się bardzo przyjemnie (gram bez wspomagaczy, na kierownicy), trzeba mocno uważać na tarki bo chwila nieuwagi, zły wjazd, za dużo gazu i nieszczęście gotowe. Całego wyścigu w deszczu nie miałem jeszcze okazji przejechać więc się nie wypowiem. IMO trudno zablokować koła, nie mówię że się nie da, ale moim zdaniem trzeba się sporo napocić. Feeling z jazdy, z uczestniczenia w prawdziwym wyścigu jest niesamowity- nadrabiasz setne sekundy do kolesia będącego przed tobą, już myślisz że na następnym okrążeniu go masz, a tu błąd, wyjazd z zakrętu za szeroko i cały twój wysiłek zbój strzelił.

Uślizgi, brak odpowiedniej trakcji i od razu notujemy gorszy czas okrążenia.

Doszedłem do wniosku, że gdyby samochód bardziej nerwowo reagował na gaz na niższych biegach, gdyby koła prościej można było zablokować i gdyby trawa robiła większe kuku to fizyka jazdy byłaby podobna do tego http://www.ferrarivirtualacademy.com/game/en/index.jsp Ale to taki mój bardzo ostrożny i trochę na wyrost wniosek.

 

O grafice nic nie powiem bo gram na PC, dźwięk chyba nikogo ;) ok, wszystko jest tak jak powinno być (chyba, ekspertem nie jestem). Odgłosy itd. itp, to mam jeszcze do ogarnięcia.

 

SI popełnia błędy, próbuje blokować, stara się wyprzedzić z zewnętrznej, wewnętrznej, kontruje, usiłuje unikać stłuczek, ogólnie wypada całkiem przekonywująco.

 

Próbowałem grać na padzie- myślę że da rade to ogarnąć, ale do szczytowania potrzebna jest kierownica :woot:

 

Podobno są tam jakieś błędy, głównie to wiem o nich z neta bo do tej pory nie uświadczyłem, ale to nie ważne bo jak wczoraj o 6 rano gra kopnęła mnie w jajca tak do tej pory boli.

Edytowane przez filipppek
Odnośnik do komentarza

Masz 3 sesje jak dasz "long race weekend" treningów - więc tak jak naprawdę. Ogólnie polecam tylko takie coś wybierać zawsze, bo są 3 serie kwalifikacji, jak się da short race weekend to jedna jest tylko chyba (nie wiem bo nie byłem pierwszy, ani w top 10 w bahrajnie, a potem już tylko longi ;]).

 

Także, trening możesz sobie robić już w karierze ;] Lepsza wczuta.

 

Ogólnie gierka ma moc, robię kółko i mówie "TO OSTATNIE", dobijam do jakiegoś progu czasowego na tym kółku i... "NO TO JESZCZE ZEJDĘ PONIŻEJ I IDĘ SPAĆ" i wczoraj tak poszedłem o spać o piątej...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj udało mi się kupić grę:) Ustawiłem poziom hard, włączyłem karierę i przez godzinę musiałem uczyć się jeździć (gram na padzie) zanim udało mi się zrobić czyste okrążenie. Na szczęście w opcji long weekend są wszystkie sesje treningowe. Czas miałem makabryczny 2'48. W drugiej sesji udało mi się zejść do 2'01.3 co dało mi 7 miejsce. Trzeciej jeszcze nie robiłem. Fizyka jazdy rządzi! Najechanie na tarkę na szybkim, ostrym, wyjściu z zakrętu kończy się przeważnie bączkiem. Uszkodzenia też dają radę. Wszystko ładnie się sypie ;) Największą niespodziankę natomiast zrobił mi system kar. Wykrywane są wszelkie ścinania zakrętów, przekroczenie prędkości w pitlane, blokowanie innych bolidów, niebezpieczna jazda itd... wszystko jak w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem sobie wyścig z mocnymi opadami deszczu. Ujmę to tak: jeśli nie potrafisz przejechać toru z zamkniętymi oczami to nawet nie podchodź. Jak jedzie się w procesji to, zwłaszcza, na szybkich łukach nic nie widać. Ba, nawet włączona linia wyścigowa niewiele pomaga bo też ją słabo widać i nie sposób pokonywać zakręty płynnie. MOC :woot:

Odnośnik do komentarza

Filipppek - grasz na PC ?

Mocnego masz kompa ? W ilu fps'ach śmiga Ci gra i czy masz jakieś dropy animacji ?

Ja się coraz poważniej zastanawiam nad modernizacją kompa specjalnie pod tą grę. Mam nadzieję, że na dopasionym PC gra bez problemu wyciąga stałe 60 fps... dodatkowo mógłbym grać na swojej ukochanej DFP :)

Odnośnik do komentarza

Przecież ja nie bluźnie :blush: Pececik to też maszynka do grania (choć nie tak fajna jak konsola - na PC nienawidzę użerać się z tymi wszystkimi sterownikami itd.)

W tym przypadku przewaga PC byłaby taka, że mógłbym grać na znacznie lepszej kierownicy :)

 

PS. Czym prędzej zdawaj obszerną relację - ogromnie jestem ciekaw Twojej opinii.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Ma już ktoś wersję PS3? na Neogafie mówią, że jest uciążliwy screen tearing i problemy z frameratem w wersji na czarnulę.

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=406588&page=18 (od 887 postu)

 

Jeśli faktycznie to codemasters dało ostro ciała... Czyżby praca nad kilkoma tytułami na raz (Dirt3, Grid2, F1) im się odbiła czkawką?

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Przejechałem 2 kółka z doskoku padem i powiem tyle, że jestem w niebie. Model jazdy zdaje sie byc super, za duzo gazui i baczek. na padzie nie umiem jezdzic tempo mialem slimacze, grafika piekna, deklasuje forze pod kazdym wzgledem,nawet w menu czuc klimat f1.nie zaluje ani zlotowki. zaraz zainstaluje zrobie obiad i ide grac.wieczorem obszerna relacja. nocka jutro bedzie zarwana moze nawet dzisiaj ::D:D szybkie loadingi nawet z plyty wiec z dysku beda jeszcze szybsze

Odnośnik do komentarza

Ma już ktoś wersję PS3? na Neogafie mówią, że jest uciążliwy screen tearing i problemy z frameratem w wersji na czarnulę.

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=406588&page=18 (od 887 postu)

 

Jeśli faktycznie to codemasters dało ostro ciała... Czyżby praca nad kilkoma tytułami na raz (Dirt3, Grid2, F1) im się odbiła czkawką?

ja mam wersje ps3 jak cos juz.

acha na ps3 jest obowiazkowa instalacja 1gb

Odnośnik do komentarza

Porównanie grafiki PS3/X360/PC

http://www.virtualr.net/f1-2010-pcconsole-graphics-comparison/

 

edit: sorry nie doczytałem, że już było ;)

Z dupy wzieli te screeny :rolleyes:

Sa bardziej rozmazane niz filmiki z youtube slabej jakosci.

 

http://www.gamersyde.com/stream_f1_2010_monaco_gameplay_heavy_rain-17299_en.html

Wersja na xboxa :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Kurde panowie, zazdroszczę wam... ;) Jutro mam nadzieję, że też zagram. Zamówił ktoś w allgame? Jak ktoś dostanie jutro, niech mi napisze na GG, bo w dzień mnie nie będzie na stronie, a GG mam w komórce. ;)

ja dzis mialem w allgame odbiór osobisty

w Timetrialu nie ma zniszczen ; (

w GP sa. Zachaczylem o sciane i skrzydlo poszlo sie kochac i kapec na kole.

 

co do frameratu tez mam wrazenie ze na moment cos czasami lubi chrupnac

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Pro Driverzy gracie z linią wyznaczającą optymalną trasę przejazdu ? Polecacie ją laikowi ? (jedyni GT od zawsze i to wsio) Od jakiego poziomu polecacie zacząć ?

 

 

ps gram na padzisławie

odpalilem hard tylko linia wlaczona i na kazdy okrazeniu trace min 20 sekund do lidera a jezdze mclarenem ;)

 

btw lusterka to mit nic (pipi) w nich nie widac. Patrze w lusterko ok wolne no to zjezdzam na lewa strone i co?

skasowalem vettela...

 

co do hamiltonów -> pierwszy wysig w GP 2 okrazenie z 3 i co slysze ? " accident sector 1" i patrze Hamilton spadl z 1 na 23 miejsce :D ja 24 :D

wiec AI tez sie rozbija

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

maciucha, dosłownie przed chwilą do nich się dodzwoniłem (po paru próbach). koleś mówił że niestety ale dopiero jutro będą wysyłać bo nie doszła do nich dostawa. tak więc jutro wysyłka, w poniedziałek kurier zapuka. myślałem że pogram sobie przez weekend przed wyjazdem ale niestety düpa. przynajmniej jak wrócę to gierka będzie na mnie już czekać.

 

e: marek - dlatego ja zawszę biorę za pobraniem. parę zeta więcej ale przynajmniej z kasy wyskakuję dopiero kiedy gra trafia już w moje ręce. zawsze też łatwiej anulować zamówienie bez cyrków ze zwrotem przelanej kasy itd.

Edytowane przez Colin84
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...