Skocz do zawartości

F1 2010


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam do Was pytanie jak startujecie w wyścigu żeby nie stracić od razu kilku pozycji? Ja już próbowałem na automatycznej i manualnej skrzyni biegów i z różnym poziomie gazu na starcie, ale prawie zawsze jest tak, że wszyscy wyraźnie szybciej startują i nawet nie mam szans się przed tym obronić. Inna sprawa, że w takim Bahrajnie potem łatwo nadrobić pozycje na pierwszych zakrętach, ale chcę też się nauczyć dobrze startować. Ktoś ma jakąś dobrą radę?

Odnośnik do komentarza

Nie startuj z gazem w podłodze, musisz ruszyć tak, by koła nic nie zabuksowały. Dopiero jak już bolid się zerwie z miejsca bez utraty przyczepności to szpula.

 

Aha - miałem już tego buga "bolid cysterna" i nie ma szans szybko ruszyć na starcie... wszyscy mijają nas jak chcą :confused:

 

Edit: sorki, nie doczytałem, że próbowałeś już startować z różnym poziomem gazu. Jeśli wszyscy mijają Cię jak tyczki, to ewidentnie przytrafia Ci się ww. błąd.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście jeżeli nie widzę świateł, to wpatruję się w najbliższy bolid, jak on minimalnie się ruszy to ja od razu ruszam. I jest git. :) Ja osobiście mnie mam tego buga ciężki bolid. ;) Wkurza mnie czasem pitstop, że oni wcześniej wyjeżdżają i muszę ich przepuścić, a ja wyjeżdżam 23. Ale cóż zrobić, i tak jest git. ;)

Odnośnik do komentarza

Nie startuj z gazem w podłodze, musisz ruszyć tak, by koła nic nie zabuksowały. Dopiero jak już bolid się zerwie z miejsca bez utraty przyczepności to szpula.

 

Aha - miałem już tego buga "bolid cysterna" i nie ma szans szybko ruszyć na starcie... wszyscy mijają nas jak chcą :confused:

 

Edit: sorki, nie doczytałem, że próbowałeś już startować z różnym poziomem gazu. Jeśli wszyscy mijają Cię jak tyczki, to ewidentnie przytrafia Ci się ww. błąd.

No ja robię dokładnie tak jak piszesz w pierwszym zdaniu, ale nic to nie daje... Bolid ładnie rusza takim sposobem, ale co z tego jak zaraz potem AI dostaje jakiegoś dziwnego kopa, a ja jakoś dużo wolniej się rozpędzam... Ogólnie to ja jeżdżę na automatycznej skrzyni biegów, ale próbowałem już startować z manualną i zmieniać biegi w różnych momentach, a zawsze dzieje się tak samo... Spróbuję jeszcze może poszukać jakichś filmików na YouTube, gdzie taki idealny start by był pokazany, ewentualnie jakby ktoś trafił na coś takiego w sieci to byłbym wdzięczny za namiary :) .

Odnośnik do komentarza

Panowie, czy ja robię coś źle, czy to tylko przypadek? Jadę sobie Bahrajn, 4 okrążenie - pęka mi tylna, prawa opona - dobra, myślę przypadek i zjeżdżam do Pit Stopa . 4 okrążenia później znowu to samo. Opony pękają przy normalnej jeździe na asfalcie i nie są w ogóle zniszczone. Ktoś miał podobnie , czy to kolejny bug?

Odnośnik do komentarza

Panowie, czy ja robię coś źle, czy to tylko przypadek? Jadę sobie Bahrajn, 4 okrążenie - pęka mi tylna, prawa opona - dobra, myślę przypadek i zjeżdżam do Pit Stopa . 4 okrążenia później znowu to samo. Opony pękają przy normalnej jeździe na asfalcie i nie są w ogóle zniszczone. Ktoś miał podobnie , czy to kolejny bug?

 

Ja też przejechałem właśnie Bahrajn i opona pękła mi chyba dwa razy. Wydaje mi się, że jest to spowodowane agresywną jazdą i częstymi wyjazdami poza tor. Poza tym gra na najwyższym poziomie jest masakryczna:biggrin:. Dojechałem ostatni ze strata 3 okrążeń, ale udało mi się wykręcić czas 1:59:4xx Trzeba wrócić do treningu.

Odnośnik do komentarza

A ja się jeszcze zapytam - jakim cudem tak zbugowana gra trafiła do tłoczni ?

Czy twórcy nie przeprowadzali żadnych beta testów itp. ? Przecież bugów uniemożliwiających równą i sprawiedliwą walkę jest całe mnóstwo.

Właśnie miałem akcję, że Alonso w ogóle nie zjechał na pit stop i wygrał wyścig :confused:

Całe szczęście jechałem tylko 30% dystansu, ale gdyby taki wałek przytrafił mi się na dystansie 100%, to bym chyba wyrzucił konsolę przez okno.

Ogólnie gra jest genialna, ale te wszystkie błędy zaczynają mnie cholernie wqrwiać :(

Odnośnik do komentarza

Hehe. Jimmy ogarnij się z tymi zawodami bo trochę przesadzasz.

Błędy są spowodowane przepisami i tym, że ta gra to taki sandbox wyścigów, zaraz wyjaśnię o co mi chodzi. Weźmy na ruszt taką Forze3. Niby zaawansowana fizyka, ale : Kółka prawie się nie niszczą, zniszczenia znikome, 8 wozów, brak zmiennych warunków pogodowych, praktycznie brak pit stopów, brak inżyniera, brak zużycia paliwa - ogólnie o wiele mnie aspektów to zakodowania. W F1 jest to wszystko w dodatku okraszone piękną grafiką i masą przepisów. O genialności tej gry świadczy fakt, że po mimo błędów ją zachwalam i w ciągu 2 dni gry nabiłem blisko 20 godzin jazdy. Jest to szpil kompletny a smaczki, którę nam dali Twórcy są przekozackie.

Różne dźwięki i osiągi bolidów, Ciężke zawieszenie Lotusa na pocz. sezonu, komentarze inżyniera, nagumowywanie się toru, tworząca się sucha linia podczas jazdy po mokrym, kozackie ślady w żwirze po wypadnięciu, guma po zblokowanych kołach zostaje, czuć różnicę jak sie jedzie z pełnym bakiem a jak z pustym. Gra jest kosmiczna. Zrobiłem parę kółeczek po Singapurze. Pure fun. Machanie manetkami od biegow wywołuje niekontrolowany napad śmiechu :) Ja nie miałem powyższysz bugów z paliwem i z oponami. Gra wyścigowa roku jak dla mnie (niestety nie mam PS3, ale Gt5 co praktycznie inna dyscyplina )

Odnośnik do komentarza

Tylko kokpit, fakt malo widac i kamera jest zbyt blisko kierownicy, ale rewelacyjnie czuc nierownosci na torze, zreszta tory znam na pamiec z poprzednich gier i relacji tv co bardzo pomaga, jedynie musze tylko punkty hamowania wyczuc.

Pytanie bo nie dokonca rozumiem, na prostych w ustawieniach skrzydla aero daje sie na minus, a w zakretach plus tak?

Odnośnik do komentarza

ja gram kamera zza bolidu.

poniewaz grajac z kamery z oczu nie ogarniam co sie z mna dzieje i zbieram jak czolg kazdego kto chce mnie wyprzedzic...

 

postanowilem sobie dac fory i wylaczylem Symulacje opon i paliwa oraz odpalilem ABS. odrazu czasy spadly z 2.25 do 2.03 na bahrainie i gdyby nie baczek na ostatnim zakrecie to z 24 pola startowego skonczyl bym na 8 a tak 14

 

PS.

Pytanie do was. Czujecie jakas różnice jak uszkodzicie skrzydlo?

Tylne na pomaranczowo mialem, przednie tez ( urwane z jednej strony) ale zadnej roznicy na zakretach itp nie odczuwalem. Dopiero jak calkowicie urwalem to nie moglem wychamowac przed zakretami ;) Jak to jest ?

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Jak mnie dobija inzynier wyscigowy..powtarza sie milion razy na wyscig...po zjezdzie na pit stp przez kolejnych kilka orazen bedzie mowil ze mam zjechac jeszcze raz...no i obojetnie jaka mam przewage/strate to zawsze roznica do przeciwnika wedlug niego wynosi 5 sekund :teehee::teehee:

Ten bug z pitstopami to totalny fail...prawie w kazdym wyscigu trace 4-5 pozycji bo musze poczekac az wszyscy przejada (chociaz Rosbera i tak wypadaloby puscic...skoncu "panie przodem" ^_^ )

Przeciwnicy czasem zdaja sie tez wyciagac czasy "z d*py"....jade caly czas na 5 miejscu przyzwoitym tempem powoli budujac przewage z tylu a nagle w srodku wyscigu - (pipi)!- kolo za mna odrabia po sekundzie na kazdym sektorze (tym samym jadac jakies 2s szybciej od lidera) a po 3 kolkach wraca do normalnego tempa :huh:

Wiem, wiem....beda patche...ale nie kazdy ma live'a.

 

Na plus nalezy zaliczyc jeszcze jedna rzecz...praktycznie w kazdym wyscigu nadchodzi moment kiedy opony zdaja sie wogolne nie trzymac (fura za cholere nie chce skrecac) mimo ze schemat pokazuje ze opony nie sa zuzyte...po 2-3 okrazeniach opony wracaja do formy...pewnie ma to symulowac zjawisko grainingu, szkoda jecynie ze nie widac tego wizualnie na oponach :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...