Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2350583.jpg

 

w sam raz na święta ;)

 

 

Jak Twoja opinia nt. książki? Dostałem od dziewczyny na święta i jestem w połowie, jak dla mnie świetnie napisana biografia. Niestety nie czytałem wcześniej żadnej biografii, więc ciekawi mnie czy to zasługa pełnego ciekawych historii życia Jobsa, czy dobrego pióra autora. A może obu? Zdaj relacje :D

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

 

Jak Twoja opinia nt. książki? Dostałem od dziewczyny na święta i jestem w połowie, jak dla mnie świetnie napisana biografia. Niestety nie czytałem wcześniej żadnej biografii, więc ciekawi mnie czy to zasługa pełnego ciekawych historii życia Jobsa, czy dobrego pióra autora. A może obu? Zdaj relacje :D

 

No to mam podobnie bo też jestem w połowie (w święta zamiast czytać wcinałem ciasto i sałatki ;)), też nie czytałem wcześniej żadnej biografii i również uważam że książka jest świetna, a składają się zapewne tak jak zauważyłeś barwne życie bohatera i doświadczenie(kunszt) autora. Nie chcę tutaj rzucać żadnych spoilerów, ale niektóre historie, sytuacje i zachowania Jobsa to jest materiał na skecz kabaretowy ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

otzudg.jpg

 

wczoraj skończyłem tego Conana mimo, że samą książke kupiłem 15 lat temu lol, pomimo paru prób podejscia nie udawało mi sie jej skonczyc za dzieciaka :P Książka jest napisana takim prostym językiem, że teraz miałem wrażenie jakbym czytał coś na poziomie harlequina ;D właśnie przez to że jest lekka to przyjemnie sie ją czyta gdy nie ma sie czasu na coś lepszego, z chęcią sięgnę po inne tomy z tej serii :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poleciało zamówienie na "Człowiek z lodu" (Ice man), o Ryśku Kuklińskim, wzorze współczesnego ojca i męża. Może zdążę przeczytać przed filmem

 

Przeczytane, w niecałe dwa tygodnie, co jak na moją częstotliwość i czas dziennego czytania oraz objętości (prawie 560 stron) jest wynikiem naprawdę niezłym. Już dawno nic mi się tak dobrze nie czytało, ale ja mam jobla na punkcie przestępczości i mafii. Jak ktoś chce obejrzeć niedługo ten film albo dokumenty (są chyba tylko dwa z trzech na youtube) na HBO to polecam najpierw książkę, stanowi dobry punkt startu do reszty. Po skończeniu miałem to uczucie niedosytu, kiedy ciężko się pogodzić, że to już koniec historii. Co do tych dokumentów jeszcze, w książce są pod koniec w miarę dobrze opisane kulisy ich tworzenia oraz usposobienia Richarda do prowadzących. Polecam obejrzeć po przeczytaniu o tym w książce, nawet jak się już je widziało.

 

Jedyne co irytowało to powtarzanie w kółko niektórych wniosków o Richardzie, np. o jego przemocy w rodzinie, o stosunku jego córek do jego charakteru. Ma się wrażenie, że aktor podkreśla takie rzeczy co 10 stron.

 

I jeszcze jedno mnie zastanawia, do tych co czytali:

 

Jeżeli książka jest oparta na faktach, to skąd takie wiadomości, że matka Richarda była zgwałcona i maltretowana w dzieciństwie w domu dziecka? Wątpię, czy takimi rzeczami chwaliła się synowi.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...