Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz dla mnie to jakiś tam sukces. Zdaję sobie sprawe, że przez lata olewania straciłem wiele z niektórych książek które za gówniarza mogły mnie w jakiś sposób ukształtować. Niemniej cieszę sie, że udało się przełamać i wsiąknąć w książki bo uważam to obecnie za najlepszą forme relaksu. Filmy prezentują mizerny poziom a przy grach można dostać nerwicy. Pomyśl ile dobrych książek jeszcze przede mną, a wszyscy już je dawno zaliczyli  :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zakupy z tego miesiąca . Doszły ostatnie dwa prosto z londynu. Przeczytałem na razie biografie Keitha POLECAM!

 

12391403_1074135639292976_74667248328362

 

O książce Pawła Majki dużo dobrego przeczytałem i postanowiłem sprawdzić.

Piekare czytam już bardziej z przyzwyczajenia mógłby wreszcie wypuścić kontynuacje Madderdina :)

Pratchetta mam wszystko to i eseje kupiłem

Krótka Historia czasu i Cisza w sieci bo nie tylko prozą człowiek żyje.

Nowa części serii o Honor Harrington. Śmieszne wiem że mam opóźnienie ale zbieram wszystkie po angielsku bo mi się bardziej podobają twarde okładki  Mam już 14 tomów . To taka space opera dla fanów sci fi must have.

 

No i na końcu moje odkrycie roku pierwszy tom przeczytałem po polsku w lipcu pozostałe dwa z zagranicy sprowadzałem bo nie chciałem czekać na tłumaczenie. Tutaj tom trzeci i ostatni Autumn Republic. Polecam każdemu to nowe spojrzenie na fantasy. Pierwszy tom do kupienia za grosze w empiku "Obietnica Krwi" .

 

 

Mam co czytać tak do początku lutego :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

To jest dla mnie ogromne wyzwanie, ale chcę się zmierzyć z Ulissesem. Jeśli mi się uda, to zabieram się za W poszukiwaniu straconego czasu

Natomiast co do Cormacka, to czytając jego prozę, mam w ustach posmak kurzu. Niesamowite, jak potrafi wykreować brudny, ciężki klimat, choć muszę też dodać, że sam jego styl jest nieco męczący momentami. Choć może w dopracowaniu tego do perfekcji, należy upatrywać jego wielkości?

Odnośnik do komentarza

To jest dla mnie ogromne wyzwanie, ale chcę się zmierzyć z Ulissesem. Jeśli mi się uda, to zabieram się za W poszukiwaniu straconego czasu

 

Natomiast co do Cormacka, to czytając jego prozę, mam w ustach posmak kurzu. Niesamowite, jak potrafi wykreować brudny, ciężki klimat, choć muszę też dodać, że sam jego styl jest nieco męczący momentami. Choć może w dopracowaniu tego do perfekcji, należy upatrywać jego wielkości?

Przeczytaj pierw W poszukiwaniu straconego czasu, uwielbiam Joyce'a, ale to po prostu ciężka lektura, kierowana jednak w moim mniemaniu do specyficznego odbiorcy, a Prousta ostatecznie czyta się lekko, zresztą quasi-biograficzna forma bardzo pomaga.

 

Cormac jak to Cormac, mistrz w tym co robi i razem z Pynchonem, Delillo oraz Rothem to współczesny kanon literatury amerykańskiej, szczególnie tej naznaczonej postmodernizmem.

 

(mogliby też wreszcie wydać Infinite Jest, pierwsze kroczki już są i zbiór opowiadań Fostera-Wallace'a jest na rynku, bardzo polecam zresztą)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przyłączam się: Opętani > reszta książek Palahniuka, warsztat ma świetny (w minimalistycznym sensie), pomysły także, ale za często krąży w swojej manierze i czasami jego książki są jak z taśmy produkcyjnej - niby ostro, bez hamulców, a i tak to wszystko dziwnie wygładzone. Dziennik - w którym próbuje niby modyfikować swój styl, to już w ogóle dość niski poziom - i raczej lektura dla fanów.

Ja generalnie się do nich zaliczam, ale Chuck zawodzi co raz częściej, dobrze, że pomysły i humor nadal ma dobre :)
No i miał świetny debiut, co by nie mówić.

Co do Rant - James Franco zakupił prawa do ekranizacji, ech Franco i jego miłość do książek, Faulknera już zmasakrował, pora na innych :v

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...