Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden nowy tom Wiedźmina stoi w epiku po 44,90. Jak dla mnie lekkie przegięcie, ale że nigdy nie miałem własnych egzemplarzy to rzuciłem się na wszystkie 8 tomów (Sezon Burz też się w to zalicza, w końcu te nowe wydania są po to żeby się z nią komponowały) tego właśnie wydania na allegro za niecałe 240.

Edytowane przez Lati
Odnośnik do komentarza

Myślę, że jeśli przeszedłbyś się do biblioteki miejskiej to znajdziesz tam to wydanie. Zostaje tylko kwestia wypożyczenia wszystkiego i ,,zgubienia" ;)

 

no ładnie, cebula wyszła z worka ;p

 

Mi sie udało odkupic od forumowicza pełen pakiet, wydanie supernowa z"okazji" Wiedźmina 2.  Cena była bardzo atrakcyjna, więc grzechem było nie brać. 

A biała seria w dobrym stanie kosztowałaby mnie 2-3x więcej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Tu moja mini recka o czesci drugiej:

 

 

Ziarno Prawdy

 

Książkę zakupiłem do pociągu, aby coś poczytać. Wybrałem w ciemno, strzał okazał sie całkiem celny, moze nie był w samą dziesiątkę, ale tak na 8 oczek. Dobrze się czytało, aczkolwiek nie była to najprostsza lektura, poza głównym wątkiem kryminalnym, sporo dodatkowych treści można było wynieść - jak na przykład nasza kochana polska rzeczywistość, brudy powojenne, antysemityzm.

Jeden zgrzyt fabularny się trafił, juz pod koniec. 

Podsumowując, miło się zaskoczyłem. Jest to II część trylogii o prokuratorze T.Szackim, jak czas pozwoli to sprawdzę pozostałe dwie.

 

4+/6

 
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

07145472167772314705.jpg

 

Sprawdzam dlaczego Kosiński nie był wydawany w Polsce przez tyle lat. Sprawdzam co znaczyło total gore fest pół wieku temu. I póki co jestem wręcz oburzony, że ta kniga nie została zekranizowana. Widziałbym tu rękę Pasoliniego czy współcześnie oczywiście Smarzowskiego <3 

Edytowane przez Wiolku
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kosiński to postać kontrowersyjna, już widzę (pipi)burze po samej próbie ekranizacji "Malowanego Ptaka" u nas, a co dopiero po skończeniu kręcenia i puszczenia w dystrybucję.

Sam Kosiński przez lata cenzury, to trochę zapomniany u nas pisarz, zresztą podobnie jak Styron, który przez "Wybór Zofii", naraził się u nas w podobnym stopniu. Denerwuje mnie też, że tylu ciekawych (i wybitnych) pisarzy nie może doczekać się wznowień u nas ( heloł "Gravity's Rainbow" i 300-400 zł na aukcjach za polską wersję). Z drugiej strony nie ma się co dziwić, ludzie w Polsce w zasadzie nie czytają książek :(

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

I tak jak pisałeś - są niestety konserwatywny i nie potrafią zrozumieć, że coś może być surrealistyczną wizją. Piję do przytoczonej wyżej książki. Fakt, jest bardzo brutalna, ale takie wtedy były czasy, szczególnie na Galicji. Komunistyczni, zażarci polacy widzieli tam w czasie wojny dobrych, trochę zacofanych ludzi, a ja wierzę bardziej w wizję Kosińskiego. DZICZ. Zobaczymy co będzie dalej. Jestem dopiero koło setnej strony. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...