Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wlasnie skonczylem czytac ksiazke Ernesto Sabato "Tunel".

 

Ja (pipi)e, kompletnie wgniotla mnie w podloge.

 

W tym momencie nie jestem nawet w stanie pozbierac sie i napisac cos wiecej - chyba bede musial ja jeszcze przetrawic.

 

Ksiazka oszklila moj umysl a nastepnie rzucila nim o marmurowa posadzke, pozostawiajac ciagle pobrzmiewajace echo nie pozostawiajace miejsca dla czegokolwiek innego.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

a ja wczoraj kupilem w koncu Hobbita w wydaniu amber w twardej oprawie za 25 zl (nowka) i przy okazji od razu wzialem sobie Star Wars Gwiazda Smierci za dyszke ;) nieoczekiwane zakupy przy okazji znalezienia nowej ksiegarni ;P za te ceny to grzech nie brac

 

Hobbit naprawdę dobry jest, z początku zastanawiałem się czy czekać na filmy, lub od razu przeczytać książkę i znać historię, no aż się w końcu zdecydowałem. W kinie byłem ostatnio na Hobbicie i póki co wypada zdecydowanie słabiej od lektury. No ale to chyba nie żadna nowość, że książki są lepsze:).

Edytowane przez Duki
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

 

Konstanty Willemann, warszawiak, lecz syn niemieckiego arystokraty i spolszczonej Ślązaczki, niewiele robi sobie z patriotycznych haseł i tradycji uświęconej krwią bohaterskich żołnierzy. Jest cynikiem, łajdakiem i bon-vivantem. Niewiernym mężem i złym ojcem.

 

Konstanty niechętnie bierze udział w kampanii wrześniowej, a po jej klęsce również wbrew sobie zostaje członkiem tajnej organizacji. Nie chce być Polakiem, nie chce być Niemcem. Pragnie jedynie zdobyć kolejną buteleczkę morfiny i żyć swoim dawnym życiem bywalca i kobieciarza.

 

Przed historią jednak uciec się nie da.

 

Po 100 stronach jest bardzo dobrze. W warstwie językowej przypomina trochę Lód Dukaja, ale to moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...