Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moi kochani wlasnie kupulem mojemu synkowi Memoir 44 na urodziny :) co prawda angielski moze okazac sie dla niego mala przeszkoda ale zaliczam to do wyzwan edukacyjnych.

Koniecznie chcialem gdzies kupic Shadows over Camelot ale ceny 150 Euro troche zwalaja z nog. I tu pytanie do was. Znacie jakies fajne co-opy? Poleccie cos

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.03.2020 o 05:22, okens napisał:

Koniecznie chcialem gdzies kupic Shadows over Camelot ale ceny 150 Euro troche zwalaja z nog. I tu pytanie do was. Znacie jakies fajne co-opy? Poleccie cos

Z coopów to Horror w Arkham, no i w sumie Bloodborne, koniecznie z dodatkiem, kooperacja z wbijaniem noża w plecy, kiedy trzeba.

 

A ja kupiłem jedną z najpiękniej wydanych gier ever, Everdell :wub::

5902650613492.jpg

8a0e76b5-9d6d-4bfc-a851-503f3815d4dd_i-r

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Takenoko jest bardzo lekkie i przyjemne, taka mocno rodzinna gra, ale nie należy traktować tego jako wadę.

Ze swojej strony polecam Colt Express, co prawda pożyczone od znajomego, ale ma naprawdę świetny klimat. Gra jest też dość losowa, ale w pozytywny sposób, wsadzając komuś łokieć w żebro można samemu tym łokciem dostać :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kurczę, widzę, że szukasz tych Cieni nad Kamelotem już od dłuższego czasu, ja dziwnym trafem przez i-szopa znalazłem na początku kwietnia w jakimś sklepie za 200zł nówkę, niestety już się wyprzedał :/ Sklep się Plan-sza nazywa.

 

Oprócz tego mam Pangeę i Inis, niestety rozrzucone pomiędzy mieszkaniem w mieście i u rodziców, więc się nie pochwalę fotką. Obie doskonale się w partiach z ziomami sprawdzają, polecam, nie mogę się doczekać trochę ponownych rozgrywek.

A Nemesis to mój lekko mokry sen, myślę czy czekać na dodruk, polować na grupkach fejsowych na wersję z bonusami z kickstartera, czy też może poczekać na crowdfunding kolejnej części, co ma być na przełomie maja/czerwca. 

 

Heh, kiedyś tu pisałem, że pierwszą planszówką którą kupię od czasów monopoly będzie Diuna, widzę ją w paru polskich sklepach za raczej spoko cenę, ale wciąż jej nie mam na półce.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, WisnieR napisał:

Na rebelu aktualnie "promocja" na Colt Express. 150zł za podstawkę, dodatek i mniejszy dodatek. Przyzwoita cena, a sama gra jest rewelacyjna. Do tej pory grałem u znajomych lub on-line ale nie mogłem sobie odmówić jej w tej cenie.

Polecam!b39853ee142896b07aac5c2c1f8ba396.jpgefde0953000ed2c695e74d6a18003b4f.jpg3794f97d827aa7c82806379942cc6ebe.jpg57019c93c4655826ca306b042d28c02e.jpg2d56e855a8a734e72714069e2ba20a90.jpg

Opisz krótko na czym gra polega...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, Rozi napisał:

No elko, ale pięknie wydane :obama:

9xBRM36.jpg

xb7THLT.jpg

 

Prosty worker placement z elementami walki i zbierania przedmiotów, klimat oddany wzorowo. I te przezroczyste karty przeciwników :3

 

Jak mam znajomych którzy nie ogarniają nic wiecej niz Monopoly/Eurobiznes to jest jakaś szansa, że to ich wciągnie? No popykałbym bo wygląda to naprawde fajnie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, to jest gra stworzona dla takich osób. Jak jeszcze znają Fallouta z gier, to +10 do wkrętki.

 

W grze rozbudowujesz Kryptę, stawiasz małych Pip-Boyów na pola pomieszczeń, przez co zbierasz zasoby do budowania nowych - gra kończy się jeśli ktoś wybuduje 6 pomieszczeń. Walczymy z potworami rzucając kostkami, co turę też te potwory poprzez rzut kostką umieszczamy na planszy. Mogą zablokować różne pola z zasobami, przez co blokują nam ich pozyskiwanie. Dopóki ich nie pokonamy oczywiście. Zbieramy też ekwipunek znany z gier (pancerz wspomagany, minigun itp.), który pomaga nam albo w rozbudowie, albo w walce, albo daje punkty na koniec gry - te buźki oczywiście.

 

A tak wyglądają karty potworów i zagrożeń:

rebel-gra-ekonomiczna-fallout-shelter-za

 

 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

@XM.

Neuroshima HEX pod warunkiem, że obaj gracze to samce.  Gra ma ok cenę 90 zł.

 

2474-www-portalgames-pl-neuroshima-hex-3

Strategia w klimatach fallouta. Bardzo intuicyjna i prosta ale też grana turniejowo na wyższych poziomach. Dostępne dużo tanich dodatków (25zł) z nowymi armiami ale zestaw podstawowy z 4 frakcjami wystarczy w zupełności. Dodatkowe armie wprowadzają jakieś gimmicki i tworzą na początku niepotrzebny zamęt. 

Każdy powinien mieć tę grę w domu tak jak i szachy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...