Skocz do zawartości

Gry planszowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

W końcu doczekałem się dodruku i wleciał bydlak day one. :banderas:

 

spacer.png

 

Ależ będzie grane z ziomeczkami, idealnie na lockdown. Ponadto zestaw malarski juz leci i będą picowane figurasy w zimowe wieczory.

 

 

A na Kickstarterze już zapledgeowany Nemesis: Lockdown, byle do września 2021 :obama:.

 

Edytowane przez smoo
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

W Nemku można się zamknąć w godzinę, a po śmierci pierwszego gracza jeśli przejmie on kontrolę nad obcymi to rozgrywka potrwa z reguły max 2-3 tury :D.

 

Największy minus tych dużych ameritrashów to czas rozkładania, ale to też kwestia praktyki albo ogranięcia porządnego insertu. Typowe dungeon crawlery trwają trochę dłużej, np znajomy ma Cthulhu Death may die, świetna gra ale setup trwa praktycznie 15-20 minut. Z drugiej strony te gry są tak dobre, że po jednej partyjce i tak chce się grać kolejny raz, a za oknem świta :). Jak jeszcze ktoś ogarnia malowanie tych figurek to szczęka na podłodze.

 

Na szybkie sesje wyciągam Zombiaki, Gejsze albo coś w tym stylu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Może tu. 

Panowie jest jakiś dobry pomysł na planszówkę czy coś zbliżonego dla czteroletniej dziewczynki? Z tym, że jest znacznie bardziej bystra i sprawna manualnie, niż zakładają to producenci wszelkich zabawek, bo spokojnie i samodzielnie radzi sobie z produktami 6+ (LEGO na podstawie instrukcji) czy 8+, a nawet 10+ (wszelkiego rodzaju puzzle).

Nie wiem jak będzie z utrzymaniem dyscypliny podczas rozgrywki planszowej, ale spróbować można.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Kmiot napisał:

Może tu. 

Panowie jest jakiś dobry pomysł na planszówkę czy coś zbliżonego dla czteroletniej dziewczynki? Z tym, że jest znacznie bardziej bystra i sprawna manualnie, niż zakładają to producenci wszelkich zabawek, bo spokojnie i samodzielnie radzi sobie z produktami 6+ (LEGO na podstawie instrukcji) czy 8+, a nawet 10+ (wszelkiego rodzaju puzzle).

Nie wiem jak będzie z utrzymaniem dyscypliny podczas rozgrywki planszowej, ale spróbować można.

Ktoś coś?

To sprawdź to :

https://www.pepper.pl/promocje/gra-kraina-lodow-338377

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Chodzi o ten Labirynt?

Chińczyk opanowany, ale takie Dobble to dla niej zbyt chaotyczne, bo nie potrafi nazwać wielu przedmiotów (jakieś ying-yang, igloo, zakaz wjazdu) i preferuje raczej zabawy bez presji. Ratunkiem może być Dobble Kids, bo widzę, że wyszło jakieś uproszczone (ze zwierzątkami), więc w sumie niezła opcja, dzięki.

 

Żółwiki i lody bardzo fajne. Dzięki Panowie.

[zabrakło plusów, później dam]

 

 

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.12.2020 o 14:55, Kmiot napisał:

Chodzi o ten Labirynt?

Chińczyk opanowany, ale takie Dobble to dla niej zbyt chaotyczne, bo nie potrafi nazwać wielu przedmiotów (jakieś ying-yang, igloo, zakaz wjazdu) i preferuje raczej zabawy bez presji. Ratunkiem może być Dobble Kids, bo widzę, że wyszło jakieś uproszczone (ze zwierzątkami), więc w sumie niezła opcja, dzięki.

 

Żółwiki i lody bardzo fajne. Dzięki Panowie.

[zabrakło plusów, później dam]

 

 


My dziś rodzinną partyjkę w Labirynt. Syn 5,5 lat, jak coś dał na loozie radę. Polecam bardzo fajna gra.

Odnośnik do komentarza

@Kmiotjak sprytna dziewczyna to może coś ze Smart Games? Moja 5 latka ma pingwiny i są spoko. Tylko te gry są raczej solo, ale rozkminy jest dużo. To niby takie puzzle, jest sporo poziomów.

Moja od roku ma Potwory do szafy i Mali Detektywi, fajne gry na zasadzie Memo.

Też chętnie zasięgnę języka o planszówkach dla dzieciaków, ale u mnie takie by dodatkowo dwulatek mógł się przyłączyć.

Aha mamy jeszcze 5 sekund Junior ale nie zaskoczyło jeszcze. Presją czasu ją stresuje.

Odnośnik do komentarza

@marbel007 no coś w tym jest, a jak patrzę na te Pingwiny to przypomina mi się trochę Katamino, które jakiś czas temu na spontanie jej kupiłem. Tam też mamy dość elastyczny poziom trudności i jak jest za łatwo, to podnosi się poprzeczkę. Dodatkowo można grać w dwójkę i rywalizować. Są też różnego rodzaju wyzwania w układanie wieży i kształtów 3D z dostępnych klocków. Więc dość uniwersalna zabawka, prosta, ale bardzo ładna, kolorowa i szerokim wachlarzem wariantów. Dość zajmująca i nie tylko dla dzieci.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jako, że kot niedawno rozjebał mi plejstejszyn 4 skacząc na telewizor (który spadł z szafki i piociągnął za sobą konsolę) pomyślałem, że może dobrym pomysłem byłoby zainwestować w grę planszową, w którą będę sobie mógł sam albo ze znajomymi/rodziną pograć. Jako, że postanowiłem po 20tu latach wrócić do uniwersum Warhammera, mój wybór padł na Blackstone Fortress, które znalazłem w jednym ze sklepów za ok 370 zł.

bf2.jpg
Nie mam pojęcia jeszcze z czym to się je ale zdecydowałem, że zacznę od sklejania i malowania figurek.

bf1.jpg

I już kurwa wiem, że mogę się poddać bo wycięcie, wyczyszczenie, sklejenie, położenie podkładu i pomalowanie tej jednej figurki bohatera zajęło mi łącznie 10h. Pozostały jeszcze 43 postaci...:notsure:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

W dniu 2.01.2021 o 17:45, ornit napisał:

Jako, że kot niedawno rozjebał mi plejstejszyn 4 skacząc na telewizor (który spadł z szafki i piociągnął za sobą konsolę) pomyślałem, że może dobrym pomysłem byłoby zainwestować w grę planszową, w którą będę sobie mógł sam albo ze znajomymi/rodziną pograć. Jako, że postanowiłem po 20tu latach wrócić do uniwersum Warhammera, mój wybór padł na Blackstone Fortress, które znalazłem w jednym ze sklepów za ok 370 zł.

bf2.jpg
Nie mam pojęcia jeszcze z czym to się je ale zdecydowałem, że zacznę od sklejania i malowania figurek.

bf1.jpg

I już kurwa wiem, że mogę się poddać bo wycięcie, wyczyszczenie, sklejenie, położenie podkładu i pomalowanie tej jednej figurki bohatera zajęło mi łącznie 10h. Pozostały jeszcze 43 postaci...:notsure:

Masz ubezpieczone mieszkanie i OC w życiu prywatnym? Jeśli tak to poczytaj owu, jest możliwość, że dostaniesz hajs na tv i konsolę. Jeśli Tv jest nie produkowany to musi być o przynajmniej takiej samej specyfikacji. 

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wleciało dziś Everdell. Nauczony doświadczeniem kupuje wszystkie topowe gry mimo, że aktualnie nie mam czasu na planszówki. Synowie podrosną to będziemy grać. Kilka razy zbyt długo zwlekałem z zakupem i niektóry tytuły wypadły z obiegu więc nie ma szans na nówki. Tak więc teraz kupuję topowe tytuły i chowam do szafy - gry planszowe się nie starzeją :)

Bonusowo brakujący dodatek do 7 cudów pojedynek zanim skończy się druk. Mam w kolekcji Seasons, w którą lubimy z żoną pograć i nie ma szans już na zakup dodatków. 8401d8bf991cd15d6960015755398ca3.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Myślę, że ogarnięci w temacie wiedzą, ale właśnie trwa kampania Kolekcjonerki Robinsona Crusoe na GameFound

https://gamefound.com/projects/portalgames/robinson-crusoe-collectors-edition#/section/project-story

 

Ja wsparłem tylko Book of Adventures, bo mam wydanie Goty Robinsona, choć kusi wziąć Veteran Pack to się chyba nie ugnę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...