Skocz do zawartości

The Pacific


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Z tym wow to troche przesada. Pierwszy odcinek wypadl o wiele gorzej niz ep1 w Band of Brothers. Tutaj byl mniej spojny, dziwne rozdrobnienie watkow, wrecz niepotrzebne moim zdaniem. Tlo zolnierzy zostalo wyjatkowo skapo przedstawione przez co nagle mamy ich teleportacje na wyspy i nastepnie walke. Pierwsze potyczki dosyc skromne, ale juz od momentu wyladowania na wyspie robi sie bardzo klimatycznie. Jesli chodzi o muzyke, to poki co main theme wypada wyjatkowo blado, w czasie filmu rowniez nie ma jakiejs glebszej nuty zapadajacej w pamiec.

 

Pierwszy ep jest tylko dobry i nic wiecej, ale trailer pokazywal, ze gdy serial sie rozkreci to powinien urwac jaja i w to wierze. Poprostu pierwszy ep chowa sie w cieniu band of brothers. Tam wygladalo to poprostu lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jest dobrze. Może faktycznie brakuje trochę spójności, ale dzięki temu szybko przeszliśmy do głównej sieczki i drugi ep zapowiada się już na tyle konkretnie, że w głośnikach będzie masa wystrzałów i wybuchów.

I nie wiem, czy lepiej, czy gorzej wypadł w porównaniu z pierwszym epizodem Band of Brothers. Inaczej, krótkimi skokami. Wymiana ognia i "zabawa" z japońcem poruszyła jakąś strunę emocji. W sumie niewiele tego było, ale z tego co pamietam, to 1ep BoB też nie był jakis rewelacyjny pod względem akcji. Było szkolenie, a dopiero na koniec odcinka załadowali się do samolotów.

Także spokojnie, dajmy czas Pacyfikowi. A i bohaterów pewnie zdążymy jeszcze poznać "głębiej" w trakcie.

 

@Wojtku

Tak, z tego co wiem, to co tydzień odcinek będzie.

Ostatni 16 maja.

Odnośnik do komentarza
Gość Ofeck

Sceny walk są beznadziejne, bo co to za walka jak ginie 3 amerykańcow i 100 japańczyków, po prostu nie mogłem oglądać drugiego odcinka jak walili do japońców z tego ckmu, normalnie jak w Rambo. Straszny jest ten hamerykański patos.

Odnośnik do komentarza

Popieram. Nie mogę oglądać kolejnych filmów/seriali jacy to amerykanie są super i w ogóle. Patrioci, super żołnierze i bracia. Pierwszy odcinek tylko mnie w tym przekonaniu ugruntował, że Pacyfik taki będzie. Straty 1/100 na korzyść USA. Tak ta wojna nie wyglądała. Bo gdyby nie Hiroszima, to pewnie Japonia by wygrałą.

 

Zauważcie że filmy o Wietnamie są robione zupełnie inaczej. Traumy żołnierzy, choroby psychiczne itd. Dlatego że USA dostało tam niezłe baty, a gdzie Wietnam do Japonii, czyli tacy wcale super nie są.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś kiedyś był wywiad z jakimś historykiem, który stwierdził, że serial jest wierny faktom.

Nie wiem, kur'wa, nie byłem w okolicach pacyfiku w 1941 roku, ale jestem w stanie uwierzyć, że japońce po prostu wbiegali pod lufy, za strategię mając próbę zalania przeciwnika żółtą falą. Amunicja kiedyś się kończy. W końcu to oni wymyślili pilotów kamikadze.

 

Na plaży Omaha była odwrotna sytuacja i jakoś nikt nie jęczał "łe, amerykańce biegna po tej plaży, a niemcy strzelają do nich z bunkrów, straty 1/100, nierealne".

 

Natomiast daję głowę, że zobaczymy w tym serialu jeszcze nie jedną bitkę na innych zasadach.

Odnośnik do komentarza

No, nie wgłębiałem się w lekturę, ale gdzieś mi się obiło o oczy.

 

Wiadomo, strona HBO, ch'uj wie jaki to ekspert, ale jeśli mam wybierać między jego opinią "tak te walki wyglądały", a opinią forumowicza "wcale tak nie wyglądały" (nic osobistego Marioo), to jakoś jestem w stanie bardziej uwierzyć temu "ekspertowi".

 

Poza tym, do tej pory były zaledwie dwie walki i ja bym poczekał na rozwój wypadków i wyciąganie wniosków przez japońców.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Ale Japońce, choć bronili się ostro to z grubsza nie byli dużym zagrożeniem dla USA. Od bitwy o Midway, ich porażka była nieunikniona - w przeciwieństwie do Wietnamu, Japonia była kaszką z mleczkiem. Atak nuklearny miał za cel tylko pokazanie swej siły ZSRR i szybsze zakończenie wojny.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś kiedyś był wywiad z jakimś historykiem, który stwierdził, że serial jest wierny faktom.

Nie wiem, kur'wa, nie byłem w okolicach pacyfiku w 1941 roku, ale jestem w stanie uwierzyć, że japońce po prostu wbiegali pod lufy, za strategię mając próbę zalania przeciwnika żółtą falą. Amunicja kiedyś się kończy. W końcu to oni wymyślili pilotów kamikadze.

 

Na plaży Omaha była odwrotna sytuacja i jakoś nikt nie jęczał "łe, amerykańce biegna po tej plaży, a niemcy strzelają do nich z bunkrów, straty 1/100, nierealne".

 

Natomiast daję głowę, że zobaczymy w tym serialu jeszcze nie jedną bitkę na innych zasadach.

 

Rosjanie tez biegli stadem pod lufe MG42 i to wiele razy wiec nie wiem dlaczego japoncy mieli by tego nie robic. "tak to nie wygladalo" to argument z dupy wiec kmiot ma racje a ktos tam blefuje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...