Skocz do zawartości

Enslaved


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie bedzie za nimi plakac, nie dosc ze slaby team to jeszcze wyszczekani jak malo kto. Do piachu (oby tylko przed DMC).

 

Taa masz racje, po co w grach wiarygodni bohaterowie, dosc przyjemna historia czy mimika postaci, ktore nabieraja przez to ludzkich cech...taaa do piachu :P

 

W takich grach to nie powinien byc priorytet, oczywiscie to jest swietna sprawa, szkoda tylko, ze przez skupienie sie na tym cala reszta jest nijaka. Jak tak bardzo im zalezy to niech zrobia cos na wzor Heavy Rain - poziom gameplay'u akurat na ich sily.

Odnośnik do komentarza

Może teraz NT się zreflektuje i zrozumie, że choć klimat, historia i bohaterowie są ważni i są strasznie mile widziane w grach (gdyż takich gier na razie nie ma zbyt dużo), to jednak równie ważny jest sam gameplay i mechanika gry. Ale ja i tak dołożę do tych marnych 80tys. (w sumie nadal się dziwię z tak beznadziejnego wyniku sprzedaży, może ktoś się kopnął i zapomniał jedno zero dopisać) swój egzemplarz, gdyż cenię sobie gry z dobrą historią i klimatem, a 'recenzje' balon1984 i zwyrodnialca tylko mnie w tym upewniły.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie bedzie za nimi plakac, nie dosc ze slaby team to jeszcze wyszczekani jak malo kto. Do piachu (oby tylko przed DMC).

 

Taa masz racje, po co w grach wiarygodni bohaterowie, dosc przyjemna historia czy mimika postaci, ktore nabieraja przez to ludzkich cech...taaa do piachu :P

 

W takich grach to nie powinien byc priorytet, oczywiscie to jest swietna sprawa, szkoda tylko, ze przez skupienie sie na tym cala reszta jest nijaka. Jak tak bardzo im zalezy to niech zrobia cos na wzor Heavy Rain - poziom gameplay'u akurat na ich sily.

 

Sorry ale musiałem, uwielbiam takie wbijanie szpilek po za tematem :) tak HR to jedynie QTE i "dziurawa fabuła" a postacią steruje konsola za pomocą auto gazu jak w kineticu. Widzę, że masz podany PSN, więc pewno nie grałeś w HR na yotube albo kumpel nie pożyczył ci konsoli :). Żeby nie było Gears of War, Alan Wake, Halo Reach wyje.bane gry i mówię to całkowicie bez przekąsu, end OT

Odnośnik do komentarza

Skończyłem dziś grę. Wrażenia pozytywne, bardziej gra w film niż szpil video, ale tak czy owak fajnie się poznawało perypetie głównych bohaterów. Niestety po wynikach sprzedaży nie wróżę przyszłości sequelowi, a szkoda, bo przy odrobinie samozaparcia i pomysłowości można by wyeliminować błędy obecnej odsłony i zapodać naprawdę solidne giercowanie. Ins ma niestety rację - mechanika w tej grze nie jest taka jakiej się oczekuje od softu w 21szym wieku. Nawet w HS gdzie sterowanie też drażniło czasami było to rozwiązane zdziebko lepiej.

 

Nie dyskwalifikuję Enslaved jednak, przyjemne cioranie to w tych czasach dla mnie konieczność, a przy tej grze zrelaksowałem się (pipi).itnie.

Odnośnik do komentarza

BG&E jest genialne od kiedy Pey'j powiedział "może i świnie nie potrafią latać, ale znam jedną, co potrafi się jeszcze nieźle rozbujać"

 

Pstrykanie fotek, dobra fabuła, fajne walki z szefami, pamięta ktoś ostatniego bossa? gdzie zmieniał kierunki na padzie :], ciekawe relacje między dobrze nakreślonymi postaciami, oprawa dźwiękowa, pierwszoligowe wizualia jak na tamte czasy, bardzo dobry gameplay. Takie gry nie pojawiają się często, na dwójeczkę czekam od dawna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W moich oczach gameplay, który w 50% opiera się na monotonnym skradaniu się po szaroburych ściekach automatycznie dyskwalifikuje grę jako genialną. Fakt, produkcja Ubisoftu poprzez wymienione przez Ciebie patenty rzeczywiście aspirowała do bycia czymś więcej niż tylko bardzo dobrą grą, jednak podobnie jak w przypadku najnowszego tytułu Ninja Theory - ambicje zwyczajnie przerosły twórców, którzy nie potrafili wycisnąć z gry maksa. Mogę się zgodzić, że geniuszem jest takie ICO, ale B&G? W żadnym wypadku.

Odnośnik do komentarza

W moich oczach gameplay, który w 50% opiera się na monotonnym skradaniu się po szaroburych ściekach automatycznie dyskwalifikuje grę jako genialną. Fakt, produkcja Ubisoftu poprzez wymienione przez Ciebie patenty rzeczywiście aspirowała do bycia czymś więcej niż tylko bardzo dobrą grą, jednak podobnie jak w przypadku najnowszego tytułu Ninja Theory - ambicje zwyczajnie przerosły twórców, którzy nie potrafili wycisnąć z gry maksa. Mogę się zgodzić, że geniuszem jest takie ICO, ale B&G? W żadnym wypadku.

 

A film Resident Evil jest dla Ciebie genialny ? :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skradania wcale nie było tak dużo, no może pod koniec. To jedna z gier, którą zaliczyłem na 100% za jednym podejściem, zbierając przy tym wszystkie perły i robiąc foto każdemu (fajna mini gra za to się odblokowuje). Dla mnie gra genialna i sequela wypatruję od zakończenia gry.

chcę wiedzieć co się stanie z Pey'jem

Odnośnik do komentarza

Nom, ja też zaliczyłem BG&E na 100% i żeby nie było - gierka bardzo mi się spodobała, ale mimo wszystko mogę wymienić przynajmniej z tuzin innych tytułów, znacznie bardziej zasługujących na miano genialnych.

 

A film Resident Evil jest dla Ciebie genialny ? :)

Nie, a skąd w ogóle takie przypuszczenie? Tylko nie mów mi, że z mojej sygnatury. :smile: Filmowy RE wprawdzie (jedynka oczywiście) jest jak dla mnie najlepszą ekranizacją gry wideo (ever), ale musiałbym chyba solidnie upaść na głowę, żeby nazwać go geniuszem.

Odnośnik do komentarza

- ICO

- Okami

- Silent Hill 2

- Grandia 3

- Persona 3

- Persona 4

- Valkyrie Profile II: Silmeria

- Prince of Persia: SoT

- Viewtifull Joe

- Odin Sphere

- Tales of the Abyss

- Shadow of the Collosus (gdyby się uprzeć)

 

*tytułu w stylu MGS, God of War czy GTA celowo pominąłem, gdyż są zbyt oczywiste

 

Jasne, co do genialności niektórych z nich można się kłócić mniej lub bardziej, ale IMO - BG&E mimo wszystko kompletnie nie pasuje do tego zestawienia. Czemu? To wyjaśniłem już wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Pojawił się patch 1.01 o wadze 35MB, dodający dzwięk 5.1 po optyku (i może jakieś poprawki).

 

Jak narazie dwa chaptery za mną i jestem bardzo zadowolony. Gram na hardzie, więc walka nie jest jakaś prosta.

 

Edytka:

Pojawily sie na liscie nowe trofea (10) odnośnie dodatku Pigsy's Perfect.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj skończyłem ;) Pierwsze przejście na hardzie jakieś 14-15h. Gra posiada ciekawą fabułę, budując więź między bohaterami za co duży plus. Scenki przerywnikowe trzymają bardzo wysoki poziom, a od momentu spotkania z Pigsym każda kolejna wrzuca banana na twarz :thumbsup:

Gra nie jest jakaś trudna, jedynie przez kilka pierwszych rozdziałów walka z większą ilością przeciwników może sprawić jakieś kłopoty. Jak zakupimy odpowiednie ulepszenia to gra się o wiele łatwiej.

Dużo osób narzekało na niemożność zginięcia podczas elementów platformowych. U mnie nic takiego nie miało miejsca, cała otoczka gry sprawiła że praktycznie o tym nie myślałem. I fajnie, dzięki temu mamy zachowaną ciągłość przygody.

Dla większości, obcowanie z najnowszym dziełem NT skończy się po pierwszym przejściu, chyba że pokusicie się o platynke. Jak wspomniałem grałem ponad 14 godzin, ale gdy nie będziecie szukać orbów w rozdziałach i wtykać wszędzie nosa, to przejście na hardzie zajmie ponad 10h, też dobrze. Dla porównania, GoW na hardzie zajął mi 11,5h.

Grafika prezentuje też wysoki poziom, lokacje są zróżnicowane, a cała otoczka przyrodniczego miasta zwiększa efekt 'wow'. Widoki są napradę imponujące. Oczywiście zdarzają się problemy techniczne, jak niestały framerate czy inny vsync, ale to przypadłość UE na PS3.

Muzyka i VA są na poziomie jednych z najlepszych w tej generacji, na myśl nasuwa się poprzedni twór Ninja Theory, czyli HS.

Aktualnie mam ogromne ciśnienie na ponowne przeżycie tej historii. Jak dla mnie 9/10 :potter:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...