Skocz do zawartości

The Witcher 2: Assassins of Kings


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

10 marca pierwsza recenzja Wieśka na świecie w CD-Action (8 stron, dwaj recenzenci). Dodatkowo megaplakat (ponad 1 metr x 82 cm) oraz kod na DLC ("jest to „alchemist suit”, czyli coś dla tych, którzy będą preferowali alchemiczną drogę rozwoju Geralta").

A ponadto na DVD: Resident Evil 5 (pl), Max & Sam Sezon 1 (jedna z lepszych przygodówek, od Telltale games), GT Legends (ścigałka) oraz Mythos (hack’n’slash MMO bez abonamentu, pl, plus kod na "zestaw przedmiotów wart (wedle twórców) ponad 30 zł"). A do tego jeszcze zapowiedzi: FIFA 12, Preya 2, najnowsze Resident Evil i Trackmania oraz Saints Row: The Third.

Więc myślę że warto wydać te 17zł, przynajmniej jak dla mnie (a RE5 i M&S zawsze chciałem zagrać).

 

http://www.cdaction....edz-numeru.html

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Ale to chyba do tematu z promocjami i okazjami, jeśli chcesz reklamę CDA robić, bo 17zł za denne DLC do Wiedźmina nie jest imo warte uwagi.

 

A swoją drogą, skoro "pierwsza recenzja" to oceny z pewnością 9/10 lub 10/10, tym bardziej, iż jest to mocno wyczekiwana polska produkcja, której trzeba zrobić reklamę. A że jest to CDA to 6 z tych 8 stron i tak stanowić będą obrazki. Miłego "czytania".

 

Tak, jestem uprzedzony do tego pisma. Zakup można rozważyć jeśli ktoś chce RE5, ale to nijak się ma do tematu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A swoją drogą, skoro "pierwsza recenzja" to oceny z pewnością 9/10 lub 10/10, tym bardziej, iż jest to mocno wyczekiwana polska produkcja, której trzeba zrobić reklamę. A że jest to CDA to 6 z tych 8 stron i tak stanowić będą obrazki. Miłego "czytania".

 

Tylko chciałem poinformować gdzie będzie pierwsza recenzja i tyle (a resztę napisałem tak dodatkowo ;) ). A w ogóle sądzisz, że W2 nie będzie grą na 9/10 czy tam nawet wyżej? I żeby się dowiedzieć jak dobrą grą jest Wiesiek trzeba będzie poszukać na zagranicznych stronach, bo u nas oczywiście wszystkie serwisy/strony będą "zaślepione" patriotyzmem?

Odnośnik do komentarza

Jaką grą będzie ocenię sam z biegiem czasu. Wcale nie wątpię, że będzie to gra zasługująca na wysoką notę, ale faktem jest, iż bardziej obiektywnych opinii możemy się spodziewać od zachodnich mediów, aniżeli tych naszych *cough*sponsorowanych*cough*. U nas tyle trąbią wokół o tym Wiedźminie 2, że to się już męczące prawdę mówiąc robi. Nie wierzę, że trafi się jakiś większy serwis czy magazyn, co wyraziłby się o grze krytycznie, choćby po części. Biznes to biznes - zyskują zarówno reklamodawcy, jak i producenci.

 

Osobiście zrezygnowałem z kolekcjonerki jednak, gdyż dla samego artbooka (jedyny interesujący mnie element) dodatkowych 130zł dopłacać nie będę. Tymczasem podstawowa edycja z pewnością szybko stanieje. Poczekam więc, nie spieszy mi się. Kto wie - może zdążą wydać jakąś wersję "GOTY" tudzież inną "Edycję Rozszerzoną", zawierającą wszelkie DLC i inne dodatki, bez których oczywiście nowa produkcja nie mogła się obyć...

Odnośnik do komentarza

Tak zapytam z ciekawości, bo coraz bardziej zagrałbym sobie w jakąś nową grę rpg, a takich jak wiadomo coraz mniej, a raczej brak. I tak przeglądam te materiały z W2 i zastanawiam się nawet nad zakupem i tu moje pytanie. Nie grałem w jedynkę, to czy nie stracę zbyt dużo zaczynając przygodę od drugiej części, czy też obie są ze sobą powiązane fabularnie?

Odnośnik do komentarza

Ja tam książek nie czytałem i pierwszym Wiedźminem byłem zachwycony. Właśnie obawiałem się tego, że bez znajomości twórczości Sapkowskiego będę nieco zakłopotany, ale twórcy bardzo zgrabnie sobie z tym poradzili.

 

Co do pytania, fabularnie jako tako Wiedźmin 2 nie będzie kontynuacją jedynki, ale z pewnością pojawią się nawiązania, czy też znani już bohaterowie. Moim zdaniem powinieneś wpierw zagrać w jedynkę - to naprawdę solidna produkcja, a w dodatku dość tania obecnie. Ja byłem naprawdę bardzo mile zaskoczony, a tak naprawdę nie wiedziałem w co się pakuję i podchodziłem do gry z pewnym dystansem.

Odnośnik do komentarza

Ja tam książek nie czytałem i pierwszym Wiedźminem byłem zachwycony.

chodzilo mi raczej o to ze znajomi byli w polowie ksiazek a juz sam poczatek gry spoileruje jak sie ksiazki koncza (niektorzy nie uznaja gry jako kanonu swiata wiedzmina pomimo tego co mowil sapkowski o niej)(chyba cos jak lucas chcacy bysmy uznali force unleashed jako kanon gwiezdnych wojen a nie tylko kiepski fanart)

Odnośnik do komentarza

Ja tam książek nie czytałem i pierwszym Wiedźminem byłem zachwycony.

chodzilo mi raczej o to ze znajomi byli w polowie ksiazek a juz sam poczatek gry spoileruje jak sie ksiazki koncza (niektorzy nie uznaja gry jako kanonu swiata wiedzmina pomimo tego co mowil sapkowski o niej)(chyba cos jak lucas chcacy bysmy uznali force unleashed jako kanon gwiezdnych wojen a nie tylko kiepski fanart)

 

Wiedzmin 1 według jej twórców jest kontynuacją sagi o Wiedzminie czego sam Sapkowski stanowczo zaprzecza.Jeśli chodzi o sam początek W1 to dla tych co nie czytali sagi to znowu bez przesady,aż tak zakończenia nie zdradza :P

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

hmm zdawalo mi sie ze sapkowski sie z nimi zgadzal. no ale moge sie mylic

 

a opowiedzenie w jaki sposob wiedzmin ginie pod koniec ksiazek to chyba dosc duzy spoiler. dwojka chyba nawet pojdzie dalej i zrobi z tego cutscenke jesli dobrze na trialerze widzialem

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=_LqZEc9J0-w

 

 

 

 

MrSatan

Dobrze pamiętasz,ale tak naprawdę to nie jest koniec sagi.Zaraz po tym ma miejsce pewno wydarzenie które otwiera furtkę na dalsze losy albo czytelnik może sam sobie dopowiedzieć co by było dalej :)

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

CD-Action ocenił drugą część Wiedźmina na:

 

9+/10

 

 

Recenzja została tak podsumowana:

Wiedżmin 2 to fantastyczny erpeg, który swą jakością, przystępnością i bogactwem scenariusza „obrzydził mi” nie tylko część pierwszą, ale i większość produkcji z gatunku. Ba, po zakończeniu przygody przez kilka dni nie miałem ochoty tknąć innej gry, wspominając najlepsze momenty Zabójców Królów. I planując drogę, którą obiorę przy kolejnym spotkaniu z nią, smakując każdy dialog i każdy quest, którego nie zobaczyłem za pierwszym razem. Grając w nowego Wiedźmina, zdecydowanie nie warto się spieszyć. Bo że warto zagrać, jest rzeczą jasną jak słońce nad wspaniałym cesarstwem Nilfgaardu.

źródło - gram.pl

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...