Skocz do zawartości

The Witcher 2: Assassins of Kings


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oran

Co do problemów pod koniec pierwszego aktu:

 

 

Wchodzisz w opcję, dajesz easy i na pałe lejesz Letho, na normalu już trza kombinować, mi się nie chciało, ogólnie easy -> normal to przeskok niczym na hard, chyba, że to bug i miałem normal tak trudne jak hard...

 

 

 

 

 

edit: na steamie też DRMu chyba nie ma, co?

 

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

To prawda że normal jest trudny do wyczucia (i to masakrycznie, sam długo przeklinałem wiele zgonów z powodu głupiej grupy Nekkerów czy duchów) ale naprawde warto mu dać szansę - Łatwy to taki poziom by zaklikać wrogów i tyle, Na normalu warto zapoznać się bliżej ze znakami, szczególnie Quen czy Yrden. Początkowo system walki naprawde mnie irytował gdyż Geralt w bezpośrednim starciu skupia się tak naprawde na jednym wrogu (przynajmniej w początkowym rozwoju postaci zobaczymy jak będzie dalej) a ciężko jest szarżować na jednego kiedy jesteśmy otoczeni (co zresztą oznacza szybką śmierć) i do tego jak chce zaatakować innego jegomościa, to jaśnie mechanika gry mi go nie raczy zaznaczyć, tylko powiedzmy wciąż poprzedniego ludka, który nie jest dla nas szczególnie interesującym celem w tej chwili - -.

Odnośnik do komentarza

niby mozna potem wybrac mlynki jako atak grupowy ale narazie mi do tego nie spieszno i wybieram inne talenty.

 

na normalu wazne jest to ze szybki atak zawsze niewazne z jak daleka podprowadzi nas do celu. dzieki temu kitowanie i atak odzielonego od grupy gostka i ponowne odturlanie staje sie dobra taktyka.

no i eliksiry robia swoje. niby fajnie ze trzeba je brac przed starciem i biorac je przed jaskinia czujemy jakbysmy sie przygotowywali do polowania w gniezdzie wroga ale z drugiej strony ten element strategiczny ogranicza sie potem do "hmm zobaczmy czy dam rade bez eliksirow" i potem mamy albo ze sie udalo bez, albo ze sie nie udalo load i tym razem pijemy. wolalbym chyba moc pic bedac out of combat bo medytacja ma swoje humory co do tego gdzie mozemy siedziec caly dzien (czesto dosc bezsensownie, np przy wodospadzie przed jaskinia gdzie i woda przed wejsciem roila sie od nekkerow i jaskinia byla ich gniazdem a my idealnie miedzy nimi ale nic nam nie zrobia i mozna medytowac by sie pozbyc toksycznosci ile chcemy)

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Grałem cały 1szy akt na normalu, odechciało mi się, bo system walki ssie, gram na padzie na dodatek i jest w ogóle tragedia ;p W ogóle co to za walka, że więcej się turlasz niż uderzasz mieczem... Turlnięcie, wrzucenie Quena, podbitka, pare ciosów, czekanie na regeneracje mocy, Quen, podbitka itd. Wole już hack n slashowe easy ;p

Odnośnik do komentarza

 

Letho jest bardzo prosty do rozgryzienia - wystarczy przeturlać się za niego z rzuconym Quen. 50% szans, że nie zdąży się odwrócić i będzie można zadać dwa silne ciosy w plecy (dodatkowy modyfikator do obrażeń) albo 50% szans, że się odwróci i uderzy - w tym momencie przydaje się Quen, który na moment go ogłuszy i pozwoli wyprowadzić dwa silne ciosy z frontu.

 

 

Jestem typowo niedzielnym graczem a grę przeszedłem na normalu bez jakichś większych zająknięć. Wydaje mi się, że rozwiązaniem jest inwestowanie tylko w jedną gałąź (góra 2-3 umiejętności z drugiej). Wrzucałem wszystkie punkty w szermierkę, kilka w magię (wymaksowane quen aby mieć lepszą obronę i aard aby móc wyprowadzać ciosy kończące) a mutageny wybierałem tylko te z efektami krytycznymi. Wynik? Grupa 8 harpii (głównie podczas wizyt u Natchnionego albo w krasnoludzkiej kopalnii) - 3 płoną, 3 zatrute, dwie oberwały z aarda i padły z finishera; grupa trupojadów - odciągam dwóch, młynek, w momencie spadku energii do minimum aard obszarowy tak aby poleciały w stronę kolegów, wybuchają zadając obrażenia pozostałym; grupa ludzi - aard, młynek, uskok, zapętlić; grupa rycerzy z tarczami - yrden (przy czym nie wydaje mi się czy jest sens inwestować w glif i łączenie dwóch znaków - ja zostawiłem yrden w spokoju), plecy, dwa ciosy, odskok.

Odnośnik do komentarza

Może to rozwiąże problem z wydajnością u niektórych

http://www.gram.pl/news_8AziH,q1_Twoj_komputer_spelnia_wymagania_ale_Wiedzmin_2_dziala_bardzo_wolno_Mamy_rozwiazanie.html

 

@2razyjot

Pieprzysz głupoty, owszem od 8 była na torrencie ale nikt nie grał :teehee:

 

Sorry za OT, ale jak juz umiesz korzystac z internetu i ograniczasz sie jedynie do sciagania paczek rarowskich a nie umiesz juz sam nic zrobic, wrzucac "witaminek" i testowac sposobow innych userow to twoj problem. ;]

 

Samej gry niestety nie sprawdze bo moj komp sie udlawi, stary zlom. ;/ Pozostaje czekac na edycje konsolowa. Ciekawe kiedy wyjdzie. ;(

Tylko że skąd mieli wytrzasnąć około 50mb plików niezbędnych do uruchomienia gry? ;o Tzw. patch 0 był dostępny dopiero w premierę i ni chu.ja gra nie ruszała bez niego (dalej jeśli masz pirata to potrzebujesz go ściągnąć a dopiero na to idzie witaminka). Więc kolego zanim coś napiszesz troszkę wysiłku nie zaszkodzi żeby ogarnąć temat :teehee: Sorry za OT i mam oryginała żeby nikt się nie czepiał ;)

Odnośnik do komentarza

Optymalizacja wiesia to jakieś nieporozumienie.Mam procka amd 4x2.0ghz karte ati hd 1gb i 4gb ramu a tnie nawet na najnizszych(dosyć nowy bulletstorm smigal az milo na full z lekko zmniejszonymi cieniami).Pozostaje czekać na konsolówkę bo cdp po prostu spartolił robote(Mogli użyć cudzego silnika,imo wszystko by lepiej chodzilo).

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza

Tej pany, to kącik PeCetowy, tutaj określenia "karta 1GB" pasują jak "granie w konsole". Ja(pipi)e, można mieć kartę sprzed 8 lat i ona tez będzie miała 256MB RAMu :potter:

 

Już widzę jak grasz "komfortowo" na grafie która ma 256MB [a nie produkuje się czegoś takiego już ładny szmat czasu]. Polonez to też bardzo "komfortowy" samochód.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Optymalizacja wiesia to jakieś nieporozumienie.Mam procka amd 4x2.0ghz karte ati hd 1gb i 4gb ramu a tnie nawet na najnizszych(dosyć nowy bulletstorm smigal az milo na full z lekko zmniejszonymi cieniami).Pozostaje czekać na konsolówkę bo cdp po prostu spartolił robote(Mogli użyć cudzego silnika,imo wszystko by lepiej chodzilo).

AMD ma wydać w najbliższych dniach stery dedykowane wieśkowi. Może to pomoże.

 

Tej pany, to kącik PeCetowy, tutaj określenia "karta 1GB" pasują jak "granie w konsole". Ja(pipi)e, można mieć kartę sprzed 8 lat i ona tez będzie miała 256MB RAMu :potter:

 

Już widzę jak grasz "komfortowo" na grafie która ma 256MB [a nie produkuje się czegoś takiego już ładny szmat czasu]. Polonez to też bardzo "komfortowy" samochód.

masz + :thumbsup:

 

BTW łatka 1.1 w drodze:

http://www.gram.pl/news_8AziJ,23_Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_patch_1_1_pojawi_sie_w_przyszlym_tygodniu.html

Przy okazji pod tym linkiem znajduje się parę porad dotyczących najczęstszych problemów z W2

Odnośnik do komentarza

Tej pany, to kącik PeCetowy, tutaj określenia "karta 1GB" pasują jak "granie w konsole". Ja(pipi)e, można mieć kartę sprzed 8 lat i ona tez będzie miała 256MB RAMu :potter:

 

Już widzę jak grasz "komfortowo" na grafie która ma 256MB [a nie produkuje się czegoś takiego już ładny szmat czasu]. Polonez to też bardzo "komfortowy" samochód.

W granicach 30 klatek to dla mnie komfortowe granie, zwazywszy na karte. Gram co prawda w 480p ale jestem w stanie to przelknac, znow, zwazywszy na karte.

 

A takie mam pytanie, panowie. Musze wykonac miecz srebrny a jestem w drugim akcie. Mam 2 rudy srebra na 6 potrzebnych. Te 2 rudy wlasnie kupilem u kowala, ktory miecz ma mi wykonac, ale teraz pytanie - gdzie dorwac reszte?

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Pomedytuj dzień to będzie miał nowe.

 

 

 

 

edit:

 

 

Właśnie przeszedłem, w sumie drugi raz mi się nie chce, zabiłbym leto by zobaczyć jak się kończy inaczej, może wczytam sejwa, jak nie to na jutub po patrze. W ogóle nie kminie czemu nie dosyt czuje tu ktoś, tyle rzeczy wyjaśnione, sprawa z yen tylko bez sensu mi się wydaję, taka furtka do kolejnej części typowa. To chyba pierwsza gra, w której nie skipowałem praktycznie żadnego dialogu, znaczy przyspieszałem, ale szybciej czytam niż gadają, więc nie dziwne. Wkręciłem się, chyba poczytam książki. Oglądałem serial nawet ostatnio xD

 

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Mam jeden nieciekawy problem. Caly czas gra chodzila bezproblemowo. Nie mialem ani jednego zwisu, crashow itd. Teraz jednak, w 2 akcie, w momencie

kiedy wracam z obozu Henselta w misji Gdzie jest Triss Merigold i musze przejsc przez chmure, za kazdym razem po jakims czasie gra sie zawiesza.

Nie ma bata, nie moge przejsc tego fragmentu za cholere. Probowalem ok 10 razy i 10 razy to samo. W roznych momentach podczas walki ale mniej wiecej po podobnym uplywie czasu. Reinstalowalem gre ale to nie pomoglo. Nie mam pojecia o co chodzi.

 

Moze moglbym komus kto przeszedl gre, podrzucic sejwa zeby przeszedl tylko i wylacznie przez ta chmure? Wlaczyc na latwy poziom trudnosci to by zajelo doslownie chwilke, tyle ze jestem w kropce.

 

Myslalem ze chodzi tez o ustawienia, ale dalem na ta chwile najnizsze z najnizsza rozdzialka i tez sie zawiesila gra.

Odnośnik do komentarza

Czytałem dziś na forum technicznym gram.pl jakiś wątek z bardzo podobnym problemem, tj. gra zawieszająca się w losowych momentach, pomimo tego, że wcześniej działała dobrze. Przeszukaj - http://forum.gram.pl/forum.asp?r=2 - gdzieś tam ktoś podawał tymczasową solucję (aczkolwiek nie dla wszystkich sprzętów), a sam CDP podobno ma COŚ zrobić z tym problemem w nadchodzącym patchu.

 

Ogólnie z tego co czytam to niestety CDP dał trochę ciała, zarówno jeśli chodzi o optymalizację gry, jak i premierę i jej okoliczności (opóźniony start, niedziałające płyty i DLC i wiele innych). Już u nas są problemy z takim łbem Geralta na ten przykład, a co mają powiedzieć nabywcy za granicą? - http://www.facebook.com/notes/play-asiacom/the-witcher-2-collectors-edition-a-kingdom-for-bubble-wrap/10150199600863812

 

Nic to, swój egzemplarz zamówiłem korzystając z promocji Vobisu, aczkolwiek trochę przyjdzie mi poczekać na realizację całości zamówienia. Może w sam raz zdołają patcha do tego czasu wydać sensownego ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...