Skocz do zawartości

The Witcher 2: Assassins of Kings


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Przeinstalowalem gre, uruchamiam jak administrator, to otwiera sie okienko zeby podac klucz aktywacyjny. Wprowadzam ten z tylu z instrukcji, z myslnikami, okienko znika i nic sie nie dzieje. WTF?

Nie wiem czy pomogę ale po zainstalowaniu najedz kursorem na skrót do gry,naduś prawy klawisz i daj uruchom jako administrator.Jeśli chodzi o kod ( mam nadzieję że wpisujesz ten pierwszy u góry) to ja na początku wpisałem z małej litery i nie zadziałało,dopiero gdy wpisałem tak jak jest na odwrocie książeczki poszło elegancko.Oczywiście wpisywałem z myślnikami ( XXXX-XXXX-XXXX-XXXX) Aha i BARDZO DOKŁADNIE przyjrzyj się cyfrom ,jest dość niewyrazna trzcionka bardzo łatwo pomylić 1 z dużym I (Iza) oraz O z zero.

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza
IMHO szansa na GOTY w kategorii RPG roku jest możliwa.

Nope. Zależy przez kogo. Ale jak już VoytecCFC zaznaczył - wygra Mass Effect 3. Nie dlatego, że będzie lepszą grą (pew pew pew!), tylko właśnie przez renomę, target i znaczek BioWare na pudełku. No przykro mi, ale niezależnie od tego jak świetną pozycją Wiedźmin 2 jest, nie będzie się on cieszył aż taką popularnością na zachodzie jak u nas.

 

Aaa, no i póki co konsoloffcy nie pograją, więc tym bardziej popularność się zmniejszy.

ME3 wychodzi w przyszłym roku, więc ciężko będzie tej grze konkurować z Wiedźminem.

Odnośnik do komentarza

Juz wszystko dziala. Pierwsza czesc zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie, ale Wiedzmin 2, juz wiem ze pobije poprzednika na glowe. Piekna grafika, gra zasuwa u mnie bez zadnych spowolnien w rozdzialce 1400x1050, wszystkie detale na maksa, obnizylem tylko cienie na niskie ( procek amd phenom II 3,0 Ghz, 4gb ram ddr3, GF 9800GT 1 GB ). System walki duzo lepszy niz w jedynce, ogolnie wszystko bardziej mi sie podoba niz w jedynce. No i cena 79,90 zl za tak bogate wydanie podstawowe to az grzech nie kupic.

Polecam jak ktos sie jeszcze waha czy warto ;)

Odnośnik do komentarza

Ubiłem Kejrana, ta gra miażdży :thumbsup: mimo bugów których niestety trochę jest, z tego co zauważyłem: do I aktu:

- czasami podczas miotania petardami i stosowania znaku Quen zacina się sterowanie, dopiero jak wróg trafi to wraca do normy

- ktoś już wspomniał, respawn potworków po załadowaniu save'a, strasznie mnie to męczyło podczas walk z królowymi endriag

- czasami trafiają się walki między odziałem scoia'tael a nekkerami, wtedy AI jednych i drugich dostaje pyerdolca jak się zbliżymy

Na plus trzeba dodać poziom trudności, na normalnym trzeba i pokombinować i opanować dobrze postępowanie co do każdego gatunku potwora.

 

Jestem zachwycony tą grą :wub:

Odnośnik do komentarza

Pytałem już na PCL ale tam ludzie obecnie przeżywają uniesienie związane z licytowaniem się na konfiguracje i ustawienia dlatego post przepadł bez echa. Jak używać mutagenów? Instrukcja nic nie mówi na ten temat, google odsyła do instrukcji a jedyna odpowiedź jaką znalazłem wspomina coś o dodatkowej obwódce wokół niektórych talentów. Próbowałem na każdym, który mam na podorędziu i prawy przycisk nic nie daje. Irytuje mnie to, bo mam w ekwipunku kilka epickich mutagenów, które chciałbym użyć a tak kończę drugi akt z balastem wartym ze 2k orenów, którego nie mogę użyć.

Talent, który da radę zmutować, jest oznaczony małym szarym kółkiem, po zmutowaniu zielonym. Widać to na screenie:

http://i.imgur.com/lDbso.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza

@jar3czek

 

Dzięki, już skończyłem Wiedźmina. Problem leżał w tym, że odbijanie strzał i wigor uznałem za zbędne i przeszedłem na drzewko z szermierką a tam miejsce na mutagen pojawia się dopiero w trzech ostatnich talentach. Stąd moj irytacja, bo odkryłem to dopiero ok 15lvl.

 

 

uwaga, lekkie spoilery

 

Ogólnie grało się bardzo przyjemnie i nawet masa bugów i niedoróbek nie zepsuła dobrej zabawy (często podczas wgrywania save minimalizowało do paska, kilka razy wywaliło całkowicie).

Jeśli miałbym się czepiać to tylko samej mechaniki rozgrywki:

- autosave zamiast przed samą walką z bossem był kilkunastu przeciwków przed. Niby nic ale zobaczycie jakie to jest irytujące przed walką z draugiem.

- nie liczcie na to, że przed każdą wielką walką będziecie mogli przypakować się miksturami - walka z draugiem i tym pudzianowatym wiedźminem zeruje wszystkie bonusy.

- utrafienie w parowanie jest prawie niemożliwe - w wirze walki jedna dodatkowa ikona, która pojawia się na ułamek sekundy nie daje najmniejszych szans na wyprowadzenie

- 3/4 mikstur jest zbędna (na normalu) - całą grę przeszedłem na zestawie jaskółka + wilga + wilk i niekiedy obowiązkowym było odpalenie kota

- niedoróbka z unikiem wygląda komicznie - jeśli macie talent usprawniający unik do 200% to możecie go używać do przemieszczania się; Geralt porusza się wtedy dwa razy szybciej

- jedynym bossem zasługującym na to miano jest kejran - trudny i wielki. Z pozostałymi nie było większego problemu.

 

i to co najbardziej zabolało - trzeci akt można przejść w godzinę.

Odnośnik do komentarza

A ile mniej więcej zajmuje przejście gry? Nie spiesząc się, wykonując side questy? Ano właśnie, czy dużo jest ogólnie do zrobienia rzeczy, które wykraczają poza główny wątek fabularny?

 

Także słyszałem, że da się zaimportować save'a z pierwszej części. Co to daje dokładnie? Podobno jest jakiś bug, przez który gracz otrzymuje zbyt dużo pieniędzy, co naturalnie psuje balans rozgrywki.

 

Czy CDP podało jakieś wstępne info dotyczące pierwszego patcha? ;>

 

Aha, i jak ma się sprawa z tymi wszystkimi DLC - które są dostępne dla wszystkich, a które bonusami preorderowymi?

Odnośnik do komentarza

Questów spoza głównego wątku jest całkiem sporo i tylko trzeci akt kuleje w tej kwestii. Badziej oryginalnych zadań pobocznych (tj. nie gra w karty, bicie się czy zlecenia na potwory) jest łącznie ok 10. Oczywiście mowa tu o jednej z dróg, bo mamy możliwość przejścia gry na dwa sposoby.

 

Pewym minusem jest obecność tajemniczego kupca - gość nie dość, ze posiada przedmioty z zadań to jeszcze ma te, które powinno się tworzyć samemu. Niby nic ale są one tańsze niż sama receptura - przykładowo srebrny miecz z niebieskiego meteorytu kosztował ok 600 orenów podczas gdy sama tylko receptura kosztuje 650.

 

DLC o ile dobrze pamiętam to odpowiednio:

- misja z trollem dostępna po rejestracji na stronie CDP

- tajemniczy kupiec dostępny dla klientów gram.pl

- dwie techniki walki dostępne dla premium z Empiku

- kurtka Niebieskich Pasów dostępna chyba dla każdej edycji

- jakieś pierdoły z CDAction

 

Szkoda, że nie wykorzystano potencjału trzeciego aktu i nie zastosowano zawartych tam rozwiązań we wcześniejszej rozgrywce

 

w drugim akcie mamy tylko jednen wybór strony, w trzecim aż cztery i to bardzo ważne

 

Odnośnik do komentarza

Jestem właśnie na walce pod koniec pierwszego rozdziału... paranoja. Całe moje zauroczenie grą w jednym momencie trafił szlag bo nagle się okazuje, że bez rozwinięcia rzucania sztyletami praktycznie nie da się przejść bossa; nie pozostaje mi nic innego jak wgrać poprzedni sejw...

 

Przy okazji - trzymajcie się z dala od oficjalnego poradnika sprzedawanego za 29,99 w Empiku. W sumie do tej pory miałem dwa problemy z grą: nie mogłem znaleźć kokonów endriag i z wspomnianą wcześciej walką pod koniec pierwszego rozdziału. Opis z poradnika dotyczący całego questa z endriagami, cytuję słowo w słowo:

 

Na tablicy ogłoszeń znajdującej się przed wejściem do karczmy znajdujemy zlecenie na wybicie żerujących w pobliskich lasach endriag. Znajdziemy je na południu miasta Po pokonaniu kilkunastu dochodzimy do wniosku, że powinniśmy zniszczyć ich jaja składane w ogromnych skorupach. Odszukujemy je i niszczymy.

 

A opis walki na koniec pierwszego rozdziału... słów mi brakuje...

 

 

Niezależnie od dokonanego wyboru, wraz z Letho lądujemy w podziemiach. Po krótkiej walce zostajemy rozbrojeni, ale królobójca darowuje nam życie.

 

 

Wściekły jestem na siebie jak cholera że dałem się naciągnąć na ten "poradnik".

Odnośnik do komentarza

Jestem właśnie na walce pod koniec pierwszego rozdziału... paranoja. Całe moje zauroczenie grą w jednym momencie trafił szlag bo nagle się okazuje, że bez rozwinięcia rzucania sztyletami praktycznie nie da się przejść bossa; nie pozostaje mi nic innego jak wgrać poprzedni sejw...

Samemu nie grałem, ale kolega w sumie miał też ten problem. Jednak po kilku chwilach i próbach jakoś poszło. Bez sztyletów, bez load game etc. Jedyne co zrobił to wczytał save sprzed walki i przekikał na chama cała rozmowę by mieć potki na więcej czasu,a nie na 20s walki- i tyle.

Odnośnik do komentarza

da sie go pokonac i bez sztyletow i eliksirow

 

 

rozwalic sie go da na prosty sposob trzymania bloku az uderzy dzieki czemu sie odbije i zatoczy do tylu a my wtedy mozemy zmiescic 1-2 silne ciosy. trzeba tylko uwazac na animacje gdy ma rzucic znak wtedy lepiej sie odturlac. jak otoczy sie polem to mozna uciekac az mu sie skonczy albo robic to co zawsze bo wtedy szybciej zniknie. jedyny znak ktory uzywalem to wlasnie to pole silowe ale zdaje sie ze przechwytuje ono zamiast bloku wiec nie jest to zbyt przydatne.

 

 

 

ps. z ciekawostki: na gog.com jest witcher enchanted edition za 5$. dla porownania w sklepie jest za 60zl a na steam za 15euro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...