Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cisza tu jakaś grobowa. Generalnie od kilku ostatnich tomów ta manga Super wydaje się mi być strasznie cienka. Walki są tak mocno skrócone, że w zasadzie nie ma czego tam oglądać. Ubolewam też strasznie nad sposobem jej kadrowania i całą wizualną otoczką, bo w zasadzie nie ma na czym oka zawiesić. Cały tom 7 to może 2 kadry warte uwagi, a reszta to obrazki ukazujące rozmawiające postacie, ewentualnie maluczkie okienka "pach pach, fuch fuch". Pachnie to mocno robionym na siłę, aż żal patrzeć, bo przecież DB to epickość sama w sobie i jeśli się chce, to można to zrobić na prawdę dobrze. Resztę kolekcji i tak kupię, z sentymentu, chociaż zadowolony z całokształtu wielce nie jestem. Mam nadzieję że pozostałe tomy wydadzą w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Masamune napisał:

Mam nadzieję że pozostałe tomy wydadzą w miarę szybko.

Tom 8 dopiero w 2020, te 2-3 miechy przerwy to raczej standard i się nie zmieni, a kontynuacja po Turnieju Mocy to pewnie jeszcze dłużej zajmie. Na razie wyszło tylko kilka rozdziałów, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

 

Jestem ciekaw co zrobią z anime, czy dostaniemy ten sam wątek co w mandze. Mogliby już jakieś oficjalne info o kontynuacji wypuścić.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Square napisał:

Tom 8 dopiero w 2020, te 2-3 miechy przerwy to raczej standard i się nie zmieni, a kontynuacja po Turnieju Mocy to pewnie jeszcze dłużej zajmie. Na razie wyszło tylko kilka rozdziałów, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

 

Jestem ciekaw co zrobią z anime, czy dostaniemy ten sam wątek co w mandze. Mogliby już jakieś oficjalne info o kontynuacji wypuścić.


Z tego co widziałem, ostatnie tomy mangi w jp z jakiegoś dziwnego powodu opowiadają o Galaktycznym Patrolu? To jakiś spin-off, prawowita kontynuacja, czy juz zamknięty temat? Mam nadzieję, że Toriyama ciśnie trochę Toyotarou, żeby to jakoś wyglądało, i kolejne tomy będą nieco lepsze niż ten 7...

Z pozytywnych rzeczy o tomie 7, mogę powiedzieć, że jakoś lepiej czuć skalę areny, na samym początku był fajny, szeroki kadr który wszystko ukazał, w anime to jej końca nie było widać. Gohan nie w ojcowskim wdzianku, tylko w barwach Piccolo, zdecydowanie na plus, nie było też głupiej walki z Ribrianne, ani ślepego Gohana... z jednej strony tempo dość szybkie, jednak brak pewnych wątków z anime zdecydowanie służą mandze.

Odnośnik do komentarza

To co jest aktualnie w mandze to wydarzenia dziejące się po turnieju mocy i filmie z Brolym. Prawowita kontynuacja, coś w rodzaju kolejnej sagi. Jest tam kilka ciekawych elementów, w tym kontynuacja tych które widzieliśmy w Turnieju Mocy.

No manga zawsze była szybsza w porównaniu do anime co zawsze lepiej mi pasowało w Dragon Ballu. Walki są dynamiczniejsze i nie przeciągane na siłę, ale i tak w takim Super było lepiej pod tym względem niż w Zetce, które miało masę zapychających rzeczy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...