Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

To samo co ze srebrnymi włosami Goku przy przemianie w SSB. Zwykły zabieg mający na celu urozmaicenie transformacji, bo w storyboardach nic o żadnych innych kolorach nie było mowy. ;)

Dlatego też szybko rozwiały się teorie fanów, którzy twierdzili, że Goku próbował przejść w Ultra Instynkt. 

 

Odnośnik do komentarza

Akurat jeżeli chodzi o czas to wyjdziesz na tym lepiej, bo w mandze nie ma zbędnego przedłużania akcji. Cała kolekcja 42 oryginalnych tomów fajnie się prezentuje na półce, ale te kilka stów trzeba wydać.

 

1 godzinę temu, Figuś napisał:

5 Tomik mangi dzisiaj w skrzynce znalazłem :wub:

Też dostałem, w końcu będę mógł nadrobić cztery tomy, bo czekałem na koniec arcu Zamasu.

Odnośnik do komentarza

Oglądnałem wczoraj Broliego.

 

Mając w pamięci oryginał (niekanoniczny) Broli wyszedł mniej majestatycznie, ale bardziej „sympatycznie”. Paląca go furia jest niemalże namacalna, nie trzeba sobie nic dopowiadać. Wszystko wskazuje na to, że wejdzie do serii (poprzednie kinówki weszły) i dobrze.

 

Spoiler

Co do samego filmu mam jednak mieszane uczucia. Zarys wydarzeń na Vegecie, moment w którym Vegeta i Goku uswiadamiaja sobie, że nie ma się co patyczkować i wyczuwać przeciwnika tylko cisnąć fuzję (która żenująco musiała przejść przez wszystkie nieudane próby co u Trunksa i Gotena) nadają fajny klimat. Całokształtnie jednak film ogląda się jak dynamiczny trailer a nie jak to do czego nasz kinówki DBZ przyzwyczaiły.
Natomiast sama walka jest dziwnie animowana. Jest bardzo dużo dynamicznych ujęć, z najazdami, dolatywaniem do kamery (jest nawet FPP z oczu Broliego) itp., jednak jakoś to mało przyjemne dla oka. Ktoś zdecydowanie przesadził z długością walki i chciał ją zrobić na siłę nie wiadomo jak widowiskową. Dochodzi do tego dziwna animacja, psychodeliczna, z rozciągającymi się kośćmi czaszki, jakby namalowana kredkami. Bez bicia przyznam, ze przysypiałem na filmie, ale tylko podczas walki (a to akurat dziwne), bo byłem zmęczony. Oglądnę go kiedyś jeszcze raz.

Suma summarum fabuła na plus, ale ogólny oczopląs i chaos utrudniał odbior filmu. Zdecydowanie wolałbym Mangę z tej historii przeczytać aniżeli oglądnąć to w nowym sezonie DBS.
 

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...