Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem już po 4 tomie. Niestety zaczynam zauważać pewną dość istotną, negatywna tendencję mangi Super - brak kluczowych kadrów. Może po części wynika to z pośpiechu, manga ma spore tempo, wszystko dzieje się tak szybko, na początku wydawało się to spoko, teraz zauważam minusy. Brakuje mi budowania napięcia, właśnie jakimiś fajnymi kadrami, czy to przy transformacjach, czy kluczowych atakach, jest tylko - pach, i już jest Blue, Final Flash czy Kamehameha. Z Zetki chyba każdy pamięta Father-Son Kamehameha Gohana, czy eksplozję Majin Vegety w walce z Buu. Albo pierwszą transformację Goku do SSJ, czy też dwukrotne rozczłonkowanie Friezy. Tom 4 pokazał 3 nowe transformacje, ale obyło się to bez większych fajerwerków - po prostu jeden rysunek i po sprawie, odniosłem wrażenie że autorzy doszli do wniosku - po co się mamy produkować, widzieliście to już w anime. :/

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2018 o 17:27, Figuś napisał:

Miła niespodzianka dzisiaj w skrzynce, 4 tomik Mangi :wub:

Ja dostałem dzisiaj, kolejna przekładeczka też spoko. Ciekawe kto będzie na następnej.

 

@Masamune Nie widziałem jeszcze tych rozdziałów, ale manga zawsze była dużo szybsza od przeciągniętego anime. Chociaż w starej mandze było zawsze kilka kadrów z przemianami.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Kiedyś trafiłem na ten materiał i trochę zahacza o to, o czym wspominasz, ogólnie warto sprawdzić, a nie jest długi: 

 

 

W sedno, świetna analiza! Nawet na tych kilkunastu stronach, które prezentuje w filmiku, różnicę widać kolosalną. Manga Super'a jest zbyt statyczna, brakuje jej tej płynności, którą zapamiętałem z oryginalnych DB. Ciekawe czy w późniejszych tomach coś się zmienia? Szkoda, ale chyba będę pocieszać się tym faktem, że ściągam sobie swoją kolekcję oryginalnej mangi DB, którą być może w końcu uzupełnię o brakujące tomy!

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2018 o 20:08, Square napisał:

Na ostatnich stronach rozdziału jest początek nowej historii, która dzieje się po(?) nowym filmie z Brolym.

Rozdział 43 wyszedł w tym tygodniu i tak, dzieje się po wydarzeniach z najnowszego filmu. Ciekawe czy będzie to początek jakiejś dłuższej sagi, czy raczej taki przerywnik. Rozdział 44 ma mieć premierę 20 stycznia 2019.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...