Skocz do zawartości

Borderlands


Kris Blake

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera praktycznie na dniach, a tematu o tej grze nie ma.

 

Borderlands zapowiadany jest jako mix action rpg z fps'em w klimatach post-apokaliptycznych ( Mad Max sam się nasuwa na myśl ). Będzie co-op do 4 graczy ( + split screen ), mnóstwo broni, pojazdy,questy ( bodajże 30 głównych, 140 pobocznych ), 4 postacie do wyboru, a to wszystko okraszone cel-shadingową grafiką. Oczywiście jak na grę "rpgopodobną" będziemy zdobywać punkty doświadczenia i rozwijać postacie.

 

Wałęsanie po pustkowiach może okazać się ciekawe.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak to źle wygląda? Cel-shade wygląda całkiem fajne, gra oddana oczywiście z lekkim jajem, nie ma się co spodziewać genialnej fabuły...

Gra ponoć starcza na 100H, mało która gra takie coś oferuje, w połączeniu z co-opem na 4 graczy [współczuje jak ktoś sam gra xD], to może wyjść całkiem fajna giereczka. Jestem jak najbardziej za.

Odnośnik do komentarza

Gra wyglada przyzwoicie. Takie pytanko (moze ktos zna odpowiedz) - czy w tej grze bedzie tryb single player, czy wylacznie zabawa online w 4-ro osobowym teamie? Jezeli kompani nie moga byc botami, albo samotnie nie bedzie mozna przemierzac pustkowi, to szybciej lub pozniej gra trafi na polke z tego samego powodu co niektore mmo - brak ludzi do zabawy...

Odnośnik do komentarza

Z założenia powinieneś dać radę, jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy.

 

Drugi Deus Ex z tej gry nie będzie ( w recenzjach piszą, że fabuła schodzi raczej na drugi plan, albo inaczej - nie jest jakoś wybitnie ekscytująca ), ale myślę, że i tak będzie to kawałek solidnego szpilu. Zresztą zamówiłem już, więc zobaczy się w praniu. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Sprawa wyglada podobnie jak kiedys w Diablo 2.

 

Grajac sam masz poziom trudnosci 1. Gdy dolacza sie ktos do twojej gry - jedna osoba, to poziom trudnosci automatycznie podnosi sie do 2, jak podlaczy sie trzech kolesi to bedziesz mial poziom trudnosci 4 ;) Gdzie 1 to najlatwiekszy a 4 najtrudniejszy :P Najpewniej bedzie sie to wiazalo z mnoznikami HP przeciwnikow jakie beda zastosowane przy grach z innymi osobami.

 

Ale generalnie tryb multiplayer to tylko i wylacze opcja, nie jest absolutnie wymagany do skonczenia gry. Fabula sama w sobie nie jest jakas rewelacyjna, ale tez i nie to jest glownym atutem tej gry ;) Najwazniejszym jej aspektem jest looting. Zbierasz lepsze itemy -> tluczesz mocniejszych gosci -> ktorzy dropa lepsze itemy itd. Well, poprzez itemy mam na mysli glownie bron bo cala reszta jest ponoc troche po macoszemu potraktowana. No ale jezeli chodzi o bron to mamy random weapon generator, efektem czego jest nieskonczona ilosc itemow (jak w diablo 2 ;p), dobre to czy zle - kwestia gustu, ja tam lubie takie cos. Szczegolnie gdy jest podzial na rarity itemow.

 

Aha ludzie w recenzjach zwracali uwage ze podczas gry multi loot leci na ziemie i kazdy moze go podniesc, wiec nie polecam grania z niezanjomymy bo roznie to jest. Osobiscie uwazam to za glupie rozwiazanie, wprowadzenie rollowania nie byloby specjalnie trudnie a zapobiegloby ewentualnemu zawodowi.

 

Anyway gra posiada opcje new game+ ktora oczywiscie zawyza poziom trudnosci i takie tam ;)

 

Jezeli o mnie chodzi to wyglada bardzo obiecujaco.

Odnośnik do komentarza

Gierka zbiera naprawde niezle recenzje - srednio 8,5/10 wiec jest bardzo dobrze. Z tym lootem to naprawde lipa, bo zaraz narobi sie pelno ninja items :D Na gram.pl pewien amerykanski analityk rynku gier stwierdzil, ze tworcy borderlands wydajac ta gre teraz "skazuja ja na pewna smierc". Niebardzo sie z tym zgodze, bo kto lubi takie klimaty to i tak gre kupi. Ja intensywnie mysle nad jej kupnem, bo mmo'we wypady druzynowe nadal mnie kreca (tank 4 ever).

Odnośnik do komentarza

W takim razie powiniennesc zagrac w Resistance 2, jesli jeszcze tego nie zrobiles - coop ci na pewno przypasuje :P.

Mialem kupowac Modern Warfare 2 w dniu premiery, ale szczerze mowiac to juz sam teraz nie wiem.

Jednym z powodow wiadomo - byl fajny single i multi, ale najbardziej przyciagal mnie do tego tytulu tryb spec ops ze split screenem. Jednak teraz - chyba sobie poczekam z Call of Duty i Uncharted 2, najpierw obadam Borderlands.

20+ godzin gry w split screenie + duzy potencjal na replayability i duele pvp? Wchodze w to :D

 

PS. Bral ktos moze pre-ordery w sklepie psxextreme? Szybko dochodzi przesylka? Tak sie zaczelem zastanawiac, czy moze pre-ordera nie zamowic.

Odnośnik do komentarza

Poogladalem 20 min. gameplay'a w wykonaniu Zeratula i powiem szczerze ze troszke juz ochlonalem z pierwszego zachwytu nad ta gra. Po pierwsze nie podobalo mi sie to ,jak przeciwnik otrzymywal mase olowiu na leb, na klate i mimo wszystko dlugo dosyc sie utrzymywal na stojaco. Strzelanki do tej pory inaczej mnie przyzwyczaily - jeden HS i trup, ewentualnie celna seria na korpus. Ale zeby kilka magazynkow poszlo na jednego typa? wybaczcie, ale wtf? Druga sprawa, bieganie, strzelanie do nadbiegajacych psow mutantow, i ogolnie pustki na przestrzeniach - po prostu wialo nuda. Wiem ze to byly poczatkowe fazy gry, ale mimo wszystko - wialo nuda. Nie wiem, moze stalem sie za bardzo wybredny. Gry nie osadzam, ale jeszcze troszke poczekam. Moze demo bedzie...

Loot moze bedzie zrobiony tak, ze bedzie podpisany pod dana klase postaci. Albo jak nie jest to oby wypuscili odpowiedniego patcha ktory by to naprawil

Odnośnik do komentarza

Poogladalem 20 min. gameplay'a w wykonaniu Zeratula i powiem szczerze ze troszke juz ochlonalem z pierwszego zachwytu nad ta gra. Po pierwsze nie podobalo mi sie to ,jak przeciwnik otrzymywal mase olowiu na leb, na klate i mimo wszystko dlugo dosyc sie utrzymywal na stojaco. Strzelanki do tej pory inaczej mnie przyzwyczaily - jeden HS i trup, ewentualnie celna seria na korpus. Ale zeby kilka magazynkow poszlo na jednego typa? wybaczcie, ale wtf?

(...)

 

Temu to ja się raczej nie dziwię. To nie jest "czysty" fps, więc pewnie ilość zadawanych obrażeń zależna jest od statystyk postaci. Obstawiam, że jak się napakujesz to słabsi wrogowie będą padali jak muchy.

I z tego co czytałem - headshot ( w przypadku ludzi, czy tam innych humanoidów ) zwiększa szansę na critica, w grze rpg to jest logiczne. To w sumie tak jakbyś grze Star Wars: Knights of the Old Republic zarzucił, że wrogowie nie umierają przy pierwszym kontakcie z mieczem świetlnym.

Dlatego ja tu raczej zaskoczenia nie widzę, nastawiałem się na takie coś.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie to co powiedzial Kris. Z FPS jest wzieta tylko kamera. Strzelajac z guna zadajesz pewna konkretna ilosc dmg np 50 punktow, przeciwnilk ma tez konkretna ustalona liczbe HP np 1000 punktow. Nie dziwne wiec ze musisz wpakowac w niego 20 strzalow. Celowanie w glowe powinno natomiast dawac zwiekszone szanse na podwojne/potrojne czy w inny sposob zwiekszone obrazenia.

 

Jezeli chodzi o nude to nie umiem sie wypowiedziec ja ogladalem 5 minuty preview z gamespot i wygladalo to fajnie. Nie wiem czy Zeratul wiedzial co zrobic/gdzie pojsc na poczatku gry, byc moze nie wiedzial i musial pobiegac troche dookola - norma w RPG.

 

Jeszcze raz podkresle to nie jest FPS z lootem, to jest loot'em up z elementami strzelania.

Odnośnik do komentarza

Gra zapowiada się ciekawie, Diablo w wydaniu FPS osadzone w post apokaliptycznym świecie ze stylową cel shadingową grafiką? Biorę w ciemno. Obejrzenie recek na YT tylko mnie w tej decyzji utwierdza.

 

Ja też się piszę na co-opa. W piątek powinienem mieć Borderlands (headseta mam jakby co).

Edytowane przez Rik
Odnośnik do komentarza

@Genjuro

Chcialbym dodac jeszcze poprzednich wypowiedzi to - ze to dopiero poczatek gry, a w recenzjach (chociazby na gametrailers) mowia, ze poczatek jest wlasnie taki se. Ze sie biega po jakiejs wiosce, tlucze te psy / whateva, i dopiero troche potem gra sie rozkreca.

Po obejzeniu recenzji jestem nastawiony na tak do tego tytulu. Opinia zeratula rowniez brzmi obiecujaco "poki co troche wolno sie rozkreca, ale i tak juz jest za(pipi)iscie! ".

Odnośnik do komentarza

Wygląda mi na bardziej strawny miniFallout :) . Moja kopia dotrze dopiero po weekendzie więc jakby już jutro ktoś ograł czekam na info

 

Ja też chyba zamówię w ultimie bo w MM nic nie wiedzą o takiej grze a w empiku będzie dopiero 30 października wraz z wersją PC

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...