Skocz do zawartości

Borderlands


Kris Blake

Rekomendowane odpowiedzi

Online łatwo znalazłem osobę, która czekała aż skończę kupować, zbierać, porządkować itemy. Nie wybiegała na przód i starała się grać w zespole. Nie zabierała mi spod nosa amunicji do broni, której nie posiadała. Rozpoznawała proste, logiczne znaki jakie dawałem (brak headseta). Nie obyło się jednak bez wcześniejszych kilku kick-offów. Ile osób musiałem wcześniej wykopać zanim natrafiłem na myślącą osobę? Dużo. Znacznie za dużo. Goście, którzy od razu po respawnie biegli przed siebie jakby goniło ich stado niedźwiedzi. Stoję jak wryty i myślę - Gdzie ty debilu biegniesz?. Pauza/Kick-off.

Kiedyś myślałem, że headset zmieni sytuację. Problem w tym, ze debil pozostanie debilem.

Edytowane przez rkBrain
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zenada po prostu.

Ja rozumiem, zeby np. w takiej sytuacji wgral sie poprzedni odpowiednio zapisany sejv, ale zeby zniknal?!

Toz to sa jaja po prostu.

Gra juz jest wystawiona na allegro, dziekuje dobranoc panom z Girboks!

 

Stało się... Niemal 60 godzin wyjęte z życia nagle zostało brutalnie "skasowane". 35 level. Pal licho gdyby przydarzyło się to po ukończeniu wątku głównego. Natomiast przy samiutkim końcu (ostatni boss), bardzo starannie nabijanym doświadczeniu, zaliczeniu wszystkich pobocznych zadań, boli to szczególnie mocno. Zwłaszcza, że w tym samym dniu pobrany został pierwszy dodatek, gotowy do dalszej przygody. Zapewne to przypadek, ale dlaczego mam nieodparte wrażenie, że dostałem swoistego bonusa?? Nie śledziłem forum, nie miałem pojęcia o istnieniu problemu corrupt character. Inaczej bym się w jakiś sposób zabezpieczył. Nie wyłączyłem też konsoli w trakcie zapisywania danych, a może powinienem, przecież nic się nie uszkadza :diablo: . Nie zrobiłem nic złego.... :):yes: O samej grze mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach. Nigdy gra z tak wieloma elementami RPG (nie jestem fanem) nie wciągnęła mnie na tak długo, a i co-op w tej grzej to świetna sprawa. Skoro jednak pewien błąd powoduje takie kwiatki, ja również wykorzystam furtkę w grze i nabiję 30 level z pomocą osoby z którą grałem, a której postać "przeżyła" i wrócę choćby do tego dodatku, w końcu za niego zapłaciłem...

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Ja zaczalem gre od nowa...

Wiekszosc pobocznych zadan sobie odpuscilem.

Obecnie brakuje mi trzech leveli do platyny;).

I caly czas robie backup sejvów.

Ps. Gra jest naprawde swietna, ale niesamowicie zabugowana... Co w sumie nie dziwi patrzac na wielkosc gry.

Odnośnik do komentarza

lada dzień zamierzam kupic gre i zastanawiam sie jaka klasę postaci wybrac.

Lubie grac przewarznie w FPS-y giwerami o srednim dystansie i nie specjalnie czaic sie z 2km na ofiare (tzw. Assault rifles. Z drugiej strony taka bron jest swietna na krótkim dystansie ktory rowniez bardzo preferuje.

Stąd moje pytanie która klase wybrac? Jakie specjalne umiejetnosci sa najlepsze i czy rodzaj klasy ma wpływ na moc takiej samej broni u 2 rożnych klas?

Odnośnik do komentarza

Rodzaj klasy ma wpływ na efektywność danej broni z prostego powodu - każda z postaci (no może po za Siren) ma umiejętności powiązane z danym typem broni:

- Mordecai: sniper rifles + pistols

- Roland: shotguns + combat rifles

- Lilith: uniwersalne (z uwagi na class modes preferuje SMG)

- Brick: rocket launchers + parę uniwersalnych

 

Osobiście najdłużej grałem Roland'em, ale najlepszą frajdę miałem wcielając się w Lilith ^_^ W Borderlands nie ma słabych czy nudnych postaci, autorom udało się stworzyć na tyle ciekawe klasy, że każda z nich gwarantuje przednią zabawę :thumbsup:

 

btw wiadomo coś na temat Borderlands GOTY?

 

35907_borderlands_game_of_the_year_edition-v2.png

 

Powyżej fake, ale nie miałbym nic przeciwko wydaniu tego tytułu w edycji Game of the Year ^_^

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

grę kupilem niedawno i ogólnie jest świetna jednak pare rzeczy mnie zastanawia i chcialbym zebyscie mi odpowiedzieli.

Mam 14lvl. i jestem świeżo po 1 dużym bossie. Znalazłem już troche ciekawych broni ale najmocniesza ma 48 damage(nie biore pod uwage wyrutni rakiet i snajperek), dziwi mnie to bo slyszalem ze w grze sa bronie o damage'u pare tys. i wyglądają identycznie jak niektóre co ja zdobyłem... Jak to naprawde jest? Czy da się zupgradeawac całe drzewko ewolcji na maxa(z tego co okalkulowałem to nie, ale chce sie upewnic)? Jak można się szybko przemieszczać z jednej mapy na drugą, bo nie spotkałem jeszcze takiej możliwości?Moge nosic przy sobie jak na razie 15 przedmiotów i nie mogę nigdzie składować znalezionych broni co sprowadza sie do tego że musze je wyrzucać lub sprzedawać. Naprawde nie ma w całej grze miejsca gdzie można przechowywać przedmioty, bo w grze gdzie just tyle broni i przedmiotów zakrawa na kpine zeby nie można było ich gdzieś przechowac. I i jeszcze jedno co oznaczają kolory na jakie sa napisane nazwy broni?

Odnośnik do komentarza

2.Czy da się zupgradeawac całe drzewko ewolcji na maxa(z tego co okalkulowałem to nie, ale chce sie upewnic)?

 

Nie da się

 

3.Jak można się szybko przemieszczać z jednej mapy na drugą, bo nie spotkałem jeszcze takiej możliwości?

 

Samochód 10lvl, Po new heaven teleporty (~~20lvl)

 

4. Moge nosic przy sobie jak na razie 15 przedmiotów i nie mogę nigdzie składować znalezionych broni co sprowadza sie do tego że musze je wyrzucać lub sprzedawać.

 

Sa questy na ratowanie claptrapów, za uratowanie jednego dostajesz 3 miejsca na itemy. Tu masz lokacje: http://www.gamefaqs.com/boards/942810-borderlands/51910777

Jak bedziesz mial problemy na youtube sa poradniku ;]. Broni, których nie używasz sprzedawaj.

 

 

5. I i jeszcze jedno co oznaczają kolory na jakie sa napisane nazwy broni?

 

Oznacza rzadkość przedmiotu. http://borderlands.wikia.com/wiki/Weapons

Odnośnik do komentarza

2.Czy da się zupgradeawac całe drzewko ewolcji na maxa(z tego co okalkulowałem to nie, ale chce sie upewnic)?

 

Nie da się

 

3.Jak można się szybko przemieszczać z jednej mapy na drugą, bo nie spotkałem jeszcze takiej możliwości?

 

Samochód 10lvl, Po new heaven teleporty (~~20lvl)

 

4. Moge nosic przy sobie jak na razie 15 przedmiotów i nie mogę nigdzie składować znalezionych broni co sprowadza sie do tego że musze je wyrzucać lub sprzedawać.

 

Sa questy na ratowanie claptrapów, za uratowanie jednego dostajesz 3 miejsca na itemy. Tu masz lokacje: http://www.gamefaqs.com/boards/942810-borderlands/51910777

Jak bedziesz mial problemy na youtube sa poradniku ;]. Broni, których nie używasz sprzedawaj.

 

 

5. I i jeszcze jedno co oznaczają kolory na jakie sa napisane nazwy broni?

 

Oznacza rzadkość przedmiotu. http://borderlands.wikia.com/wiki/Weapons

wielie dzieki za odpowiedz.

 

Jeszcze taki pyt. zauważyłem ze nie można zaznaczać sobie miejsca na mapie (targetu) żeby za nim podążać...

Jest taka możliwość? Spostrzegłem również że kiedy opuszczę jedną misje i przejdę do drugiej to po 1. nie mam tej 2 zaznaczonej w żaden sposób na mapie(w sumie przypadkowo tamta wziołem nawet nie wiedząc ze bedzie tam misja). 2. Lokalizacja tej pierwszej (zancznik) znika mi na mapie...

W jaki sposób to działa?

Odnośnik do komentarza

1. Jeszcze taki pyt. zauważyłem ze nie można zaznaczać sobie miejsca na mapie (targetu) żeby za nim podążać...

Jest taka możliwość?

 

Z tego co pamietam mozna dodac waypoint.

 

 

2. Lokalizacja tej pierwszej (zancznik) znika mi na mapie... W jaki sposób to działa?

 

W menu questów wybierasz jeden aktywny, wtedy pojawia sie punkt na mapie, i czynności jakie musisz zrobić po prawej stronie ekranu. Menu questów ma również opcje sortowania np. wg. miejsca gdzie quest ma być zrobiony.

Odnośnik do komentarza

1. Jeszcze taki pyt. zauważyłem ze nie można zaznaczać sobie miejsca na mapie (targetu) żeby za nim podążać...

Jest taka możliwość?

 

Z tego co pamietam mozna dodac waypoint.

 

 

2. Lokalizacja tej pierwszej (zancznik) znika mi na mapie... W jaki sposób to działa?

 

W menu questów wybierasz jeden aktywny, wtedy pojawia sie punkt na mapie, i czynności jakie musisz zrobić po prawej stronie ekranu. Menu questów ma również opcje sortowania np. wg. miejsca gdzie quest ma być zrobiony.

 

wszystko jasne!! Wielkie dzięki za pomoc, bo gra jest bardzo obszerna a wszystko nie jest dopowiedziane.

Miałby ktoś ochote na wspólną gre? Czy można się wymieniać przedmiotami jak się z kimś gra?

Odnośnik do komentarza

1. Jeszcze taki pyt. zauważyłem ze nie można zaznaczać sobie miejsca na mapie (targetu) żeby za nim podążać...

Jest taka możliwość?

 

Z tego co pamietam mozna dodac waypoint.

 

 

2. Lokalizacja tej pierwszej (zancznik) znika mi na mapie... W jaki sposób to działa?

 

W menu questów wybierasz jeden aktywny, wtedy pojawia sie punkt na mapie, i czynności jakie musisz zrobić po prawej stronie ekranu. Menu questów ma również opcje sortowania np. wg. miejsca gdzie quest ma być zrobiony.

 

wszystko jasne!! Wielkie dzięki za pomoc, bo gra jest bardzo obszerna a wszystko nie jest dopowiedziane.

Miałby ktoś ochote na wspólną gre? Czy można się wymieniać przedmiotami jak się z kimś gra?

 

Owszem można i warto. Kiedyś grając on-line z amerykańską ekipą chłopaki obdropili mi sporo niezłego stuffu (bronie i class mody).

Niestety ciężko trafić na dobrych (kumatych) graczy bez wcześniejszej ustawki.

Ja z chęcią pogram on-line PSN id: Trodeus czekam na zaproszenie - tylko wieczory (po 21).

Syrena Lv 41, Mordechay Lv 54

Odnośnik do komentarza

To świetnie!!

 

od początku jak kupiłem gre zdarzało się jej od czasu do czasu mocna zacząć gubić klatki tak że kompletnie nie dalo się grać a obraz skakał we wszystkie strony. problem mijał po chwil, czasem dłuższej czasem krótszej. Dzisiaj jednak podczas misji z dodatku gdzie musialem upolowac 4 stwory na plazy( pierwszy dodatek) gra zaczela tak niemiłosiernie sie "zacinac" jak tylko nacisnołem spust że myslałem ze mi PS3 zaraz padnie. Natomiast sama konsola chodzila cichutko, płyta jest nieporysowana i takie akcje to pierwszy raz mi sie zdazyly w jakiejkolwiek grze.

Czy to norma ze od czasu do czasu tak sie dzieje?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Sorry że post pod postem ale teraz zupełnie inny temat niż opisany powyżej.

 

Próbował ktoś zrobić ten trick ze skill points:

?????????????

 

Czy rzeczywiście to ak łatwo wyglada i nic się póżniej nie pieprzy( bohater na tym samym lvl i w tym samym miejscu fabularnie)?? W sumime pzydałoby się dopakować postac na maxa w jakiś sposób bo noramlnie nie jest to możliwe...

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Czekam, aż mi przyślą SSF4, więc póki co nie mam co robić. Postanowiłem, że w końcu ukończę Borderlands. Podejrzewam, że zagram Mordecaiem, ew. Rolandem. Nie jestem zbyt obeznany w całej grze, więc mam pytanie: czy jest tu coś takiego jak np. w Dragon Age', w którym w ogóle się nie opłacało brać wojownika na dwie bronie, albo strzelającego z łuku? Czy tutaj każde z drzewek warto inwestować? Nasłuchałem się, że niektóre DLC są źle wyważone, w takim razie w jakiej kolejności je pobierać i na jakim lvl'u w nie grać? Z góry dzięki za odpowiedzi, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho

To świetnie!!

 

od początku jak kupiłem gre zdarzało się jej od czasu do czasu mocna zacząć gubić klatki tak że kompletnie nie dalo się grać a obraz skakał we wszystkie strony. problem mijał po chwil, czasem dłuższej czasem krótszej. Dzisiaj jednak podczas misji z dodatku gdzie musialem upolowac 4 stwory na plazy( pierwszy dodatek) gra zaczela tak niemiłosiernie sie "zacinac" jak tylko nacisnołem spust że myslałem ze mi PS3 zaraz padnie. Natomiast sama konsola chodzila cichutko, płyta jest nieporysowana i takie akcje to pierwszy raz mi sie zdazyly w jakiejkolwiek grze.

Czy to norma ze od czasu do czasu tak sie dzieje?

tak, akurat w tym miejscu gra rwie się niemiłosiernie fundując konkretny slide show

 

btw, chętny ktoś pomóc mi w dodatkach? :) lvl 51 mam i gram soldier'em. PSN ID: Kalinho_PL

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Dzień dobry! Czekam, aż mi przyślą SSF4, więc póki co nie mam co robić. Postanowiłem, że w końcu ukończę Borderlands. Podejrzewam, że zagram Mordecaiem, ew. Rolandem. Nie jestem zbyt obeznany w całej grze, więc mam pytanie: czy jest tu coś takiego jak np. w Dragon Age', w którym w ogóle się nie opłacało brać wojownika na dwie bronie, albo strzelającego z łuku? Czy tutaj każde z drzewek warto inwestować? Nasłuchałem się, że niektóre DLC są źle wyważone, w takim razie w jakiej kolejności je pobierać i na jakim lvl'u w nie grać? Z góry dzięki za odpowiedzi, pzdr.

 

 

IMHO najlepiej rozwinac niezle postac (polecam Rolanda) do 50lv a pozniej kupic Secret Armory of General Knoxx, co podniesie ci level cap do 61. Nastepnie dobij do min. 55lv i zacznij po kolei robic misje z Knoxxa na PT2. Wg. mnie tak jest najlepiej - nie za latwo, nie za trudno.

Podobno tylko ten dodatek jest wart uwagi a pozostale dwa lepiej sobie odpuscic. W przyszlosci pewnie i tak wyjdzie wydanie gry ze wszystkimi dodatkami. A co do umiejetnosci - w BL fajnie to jest rozwiazane bo w kazdej chwili mozesz zrobic reset skill pointow i rozwinac postac inaczej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry! Czekam, aż mi przyślą SSF4, więc póki co nie mam co robić. Postanowiłem, że w końcu ukończę Borderlands. Podejrzewam, że zagram Mordecaiem, ew. Rolandem. Nie jestem zbyt obeznany w całej grze, więc mam pytanie: czy jest tu coś takiego jak np. w Dragon Age', w którym w ogóle się nie opłacało brać wojownika na dwie bronie, albo strzelającego z łuku? Czy tutaj każde z drzewek warto inwestować? Nasłuchałem się, że niektóre DLC są źle wyważone, w takim razie w jakiej kolejności je pobierać i na jakim lvl'u w nie grać? Z góry dzięki za odpowiedzi, pzdr.

 

 

IMHO najlepiej rozwinac niezle postac (polecam Rolanda) do 50lv a pozniej kupic Secret Armory of General Knoxx, co podniesie ci level cap do 61. Nastepnie dobij do min. 55lv i zacznij po kolei robic misje z Knoxxa na PT2. Wg. mnie tak jest najlepiej - nie za latwo, nie za trudno.

Podobno tylko ten dodatek jest wart uwagi a pozostale dwa lepiej sobie odpuscic. W przyszlosci pewnie i tak wyjdzie wydanie gry ze wszystkimi dodatkami. A co do umiejetnosci - w BL fajnie to jest rozwiazane bo w kazdej chwili mozesz zrobic reset skill pointow i rozwinac postac inaczej.

 

chciałem tylko dodać, że konstant dał zajo radę- DLC z Knoxx'em jest chyba niemożliwy na lvl 50 a przynajmniej cholernie frustrujący. 55 lvl i jest przyjemnie- nie jedziesz po wrogach ale i też oni nie są przegięci

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...