Skocz do zawartości

Borderlands


Kris Blake

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak ze sie ich nie da zapraszac. Po prostu nie widac ich w spisie. Na 100% mozesz zapraszac ludzi po prostu wpisujac ich imie, no dobra na 99%. Kazda szanujaca sie gra z online ma taka funkcje. Wpisujac imie osob z friendlisty na pewno mozesz ich zaprosic, ale jest to duzo mniej wygodne, a wrecz nawet upierdliwe.

 

Bug dotyczy braku obecnosci ludzi z friend listy w spisie, a nie tego ze nie mozna z nimi grac. :]

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem warto.

Ogólnie gra się bardzo przyjemnie, gra ma fajny klimat i grafikę która trzyma poziom (przy wchodzeniu na nowy obszar dziwnie wyglądają ładujące się tekstury ale trwa to dosłownie chwilkę). Strzelanie jest rajcujące czyli nie powinno się szybko znudzić. Poza tym w sumie wszystko pokrywa się z tym co było w reckach IGN i Gametrailers. Zapowiada się kawał porządnej gry ;)

Czekam na jakąś ekipę do co-opa bo podobno gra bardzo zyskuje w tym trybie...

Odnośnik do komentarza

Pograłem troszkę, gra jest ciekawa, ale za wcześnie żeby oceniać. Nie jest to Fallout3, gdzie można na dzień dobry ruszyć w świat i robić co się chce. Gra rzeczywiście powoli się rozkręca i jestem ciekawy co będzie dalej, mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej. Duży nacisk położono na zbieranie, kupno i sprzedaż sprzętu. Jak dotąd nie ma jakiegoś głównego wątku fabularnego, tylko wykonywanie misji. Rozwój postaci jest dosyć ograniczony jak na role playing. Ja wybrałem żołnierza, którego umiejętnością jest rozkładanie automatycznego działka. Zdobywane za doświadcznie skill pointy można przeznaczyć na zwiększenie siły ognia broni i działka, oraz poprawienie innych bajerów głównie z tym związanych i na tym się to ogranicza.

 

edit: jednak jest główny wątek, tylko o nim zapomniałem bo nie rzuca się w oczy...

W video recenzjach była mowa o dobrym ai wroga... ja gram chyba w inną grę, bo siedzę sobie w pojezdzie jako strzelec i ostrzeliwuję wroga z rakiet z bliskiej odległości, a ten jak gdyby nigdy nic spaceruje sobie beztrosko, pomimo że siła wybuchu co chwilę nosi go we wszystkie strony.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

No to akurat są 4 osoby: ja, 88Borek, da$io i A.L.I.

Ja od razu mówię, że najchętniej zagram Syreną/Hunterem z naciskiem na to pierwsze.

I dajcie znać mniej więcej w jakich godzinach i kiedy możecie grać, żeby się jakoś z grubsza ustawić.

 

 

Moja wersja została wysłana w poniedziałek także powinienem mieć śr/czw góra. BTW.Ja chciałbym grać jako hunter/syrena, także jeśli Rik będzie syreną a ja hunterem to mi to odpowiada... wszystko zależy od porozumienia drużynowego ;) BTW. trzeba też omówić kwestie dzielenia się $$? Ale to już chyba na PM ;) Pozdro

 

Fajnie że paczka jest ale problemem moim najgłówniejszym jest brak gry <_< Mój miasteczkowy sklep dał ciała. Jutro ostatnia szansa, jak nie będzie zamawiam w necie i na środę grę już powinienem mieć!

 

Oczekujesz że gra ci dojdzie w jeden dzień? :teehee: Powodzenia

Edytowane przez 88Borek
Odnośnik do komentarza

No to akurat są 4 osoby: ja, 88Borek, da$io i A.L.I.

Ja od razu mówię, że najchętniej zagram Syreną/Hunterem z naciskiem na to pierwsze.

I dajcie znać mniej więcej w jakich godzinach i kiedy możecie grać, żeby się jakoś z grubsza ustawić.

 

 

Moja wersja została wysłana w poniedziałek także powinienem mieć śr/czw góra. BTW.Ja chciałbym grać jako hunter/syrena, także jeśli Rik będzie syreną a ja hunterem to mi to odpowiada... wszystko zależy od porozumienia drużynowego ;) BTW. trzeba też omówić kwestie dzielenia się $$? Ale to już chyba na PM ;) Pozdro

 

Fajnie że paczka jest ale problemem moim najgłówniejszym jest brak gry <_< Mój miasteczkowy sklep dał ciała. Jutro ostatnia szansa, jak nie będzie zamawiam w necie i na środę grę już powinienem mieć!

 

Oczekujesz że gra ci dojdzie w jeden dzień? :teehee: Powodzenia

Z tego co się orientuję gdy ktoś podnosi kasę, jest ona dzielona równo między graczy.

Co do klas... zawsze mogą być dwie takie same, ale najwygodniej(najciekawiej?) jest jak każdy gra kim innym.

A przesyłka zawsze może pójść kurierem, wtedy dochodzi w 1 dzień

Odnośnik do komentarza

Ja na razie męczę single playera, gra się bardzo przyjemnie i jest co robić, ale...

Questy są bardzo proste i szybko się je wykonuje, nie ma tu skomplikowanych lub ciekawych zadań ala oblivion/fallout. Wszystkie polegają na naciśnieciu, zbieraniu lub zabiciu czegoś. Biorąc wszystkie misje z tablicy ogłoszeń naraz, można załatwić kilka za jednym razem, bo często zdarza się, że cele z kilku misji leżą w tym samym miejscu. Po wykonaniu misji przechodzi się na nowy teren i do starego już nie wraca (jak dotąd) chociaż jest taka możliwość - później pojawia się opcja szybkiej podróży czyli teleport w wybrane miejsce.

 

trochę denerwują wady techniczne...

Pierwsza z nich to popup - po opuszczeniu Fyrestone i przejściu do The Dahl Headlands, bardzo często korzysta się z pojazdu i wtedy widać masakryczny popup - obiekty wyskakują w różnej odległości od samochodu, czasem bardzo blisko, a trawa dorysowuje się praktycznie pod kołami... biegając pieszo też się to zauważa, ale wiadomo w mniejszym stopniu.

Druga wada to całkowity brak interakcji z otoczeniem, kompletne zero. Nie da się nic zniszczyć, przesunąć, poruszyć... żadnego przedmiotu, czegokolwiek. Wszystko jest sztywne i przyklejone do podłoża.

Odnośnik do komentarza

Mówiąc postacie masz na myśli wrogów, bo NPC to też tylko dekoracja. Nie da się ich zabić, nic nie robią, wrogowie ich nie widzą, potrafią wypowiedzieć jedną kwestię. Nagorszy przykład jest chyba w The Dahl Headlands, gość uwięziony przez bandytów w sklepie, zamknięty w kibelku. Po uwolnieniu go nie ma żadnej zmiany, przez resztę gry siedzi na tym sedesie.

 

bigdaddy - jeśli już przeszedłeś całą grę, napisałbyś czy daleko jest do końca od New Heaven i jak wygląda koniec w tej grze, tzn. czy da się grać dalej, czy jest jeszcze co robić itp. w co szczerze wątpie. Ja już straciłem ochotę na granie, bo im dłużej grałem tym bardziej zauważałem schemat i ograniczenia. Dotąd myślałem, że Falout3 jest nudnawy, ale tutaj jest znacznie gorzej. Nie ma nawet czegoś takiego jak losowe zdarzenie na mapie, są tylko questy na jedno kopyto i respawn wroga. Gra ma ciekawy klimat i niewykorzystany potencjał. Oczywiście mówię o singlu, bo wiadomo że coop zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza

jeżeli dopiero doszedłeś do new heaven to dopiero 1/3 czy nawet 1/4 gry zaliczona.

 

Po zakończeniu gry można grać dalej jak i również można wybrać new game + czyli nowa gra z twoim levelem/skillem/ekwipunkiem,

Respawny są chamskie najlepszy to przy pierwszym miasteczku gdzie zawsze z prawej wybiega 2-3kolesi :teehee:

 

Od new heaven gra bardziej się rozkręca.

 

 

Taka mini recka co prawda wersja na x360

 

plusy

- przejście gry (ok.25-30h)

- wciąga jak cholera

- klimat

- design

- duży i zróżnicowany świat

- humor

- ilość broni

- levelowanie postaci

- co-op

- cel shading

- brutalność

- dobrze wyważony poziom przeciwników do twojego levelu (jak nie będziesz robił pobocznych questów to gra będzie mega hard jak będzie robił wszystkie questy to gra będzie normal/hard)

- gra to mix fallout 3 w cel shading + szczypta halo, diablo, metroid prmie i kz2

 

 

minusy

- schematy

- sterowanie pojazdem

- fabuła

- brak sytemu losowań

- środowisko prawie nie zniszczalne (poza beczkami)

- początkowo marnie się rozkręca

- momentami przynudza

 

8 grafika

8 dźwięk

9 grywalność

9- żywotność

 

ocena 8+

 

PS.Fallout mnie nie przekonał i po 3h sobie odpuściłem za to Borderlands wciągnął mnie na dobre

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...