Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi skrobnie szybkiego guida jak debrandować telefon? Xperia Ray

Wiem, że mogę zrobić to za pomocą Wotan Server, mam już program i sterowniki na dysku, wiem jak wygląda sam proces, ale chce się upewnić, czy nie ma czegoś, na co powinienem uważać. Np. nie wiem czy mam robić backupa danych - SMS, apki - a jeśli tak to w jaki sposób najlepiej? Czy robić to z wyciągniętą kartą SD, etc.?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

jakis czas temu debrandowalem sgs2, jedyne co zrobilem to backup danych poprzez program kies ( na bank masz jakis program od sony do zarzadzania telefonem ) i tyle, co do karty sd to nie ma to zadnego znaczenia, mialem troche muzyki i zdjec po debrandowaniu wszystko bylo na swoim miejscu

jaka siec dawala sgs2 z brandem?

Odnośnik do komentarza

Zdajecie sobie sprawę, że debrandowanie (przez co rozumiem wgranie softu nieskalanego żadnymi tapetami producenta, bo nie wiem co innego może w nim być) telefonów z Androidem może być inne na różnych modelach a już na pewno jest różne na telefonach różnych producentów.

 

Żeby wgrać inny soft na SGS2 wystarczy włączyć go trzymając dwa przyciski, podłączyć do kompa, zainstalować sterowniki i odpalić specjalny programik. Na telefonach Sony pewnie wygląda to inaczej, na telefonach HTC jeszcze inaczej itd.

Odnośnik do komentarza

Na telefonach Sony jest podobnie, poza możliwością zrobienia pełnego backupa. Niestety, program który to umożliwiał za darmo zaczął pobierać za to opłatę w ten weekend, ze względu na to, że masa ludzi w piątek zaczęła wgrywać Nordycki software, żeby móc zrobić najszybciej upa do ICSa który wyszedł w tym regionie.

Mnie bardziej zależy na debrandingu jako takim, ponieważ T-mobile wyciął mi jedną potrzebną w telefonie funkcje, która jest w zwykłym generic software. Nie wspominając o tym, że system jest zaśmiecony demami gier których się nie da usunąć.

Odnośnik do komentarza

Tak was czytam a ja totalny laik jestem jezeli o androida chodzi i kompletnie nie kumam tych pojęc jak debranding itp chyba przestane tutaj zagladac :P

 

Debranding to akurat tyczy sie nie tylko androida bo to po prostu pozbycie sie softu zwiazanego z danym operatorem (tapety, animacje, aplikacje, nakladki na ui itp) z telefonu ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiecie czy ludzie w serwisach i komisach komórek robią na zlecenie np. roota? Tak, wiem, każdy może to sobie w domu zrobić, ale jednak trochę nie chce mi się spędzać 1-2 na nauczeniu się tego żeby zrobić wszystko bez strachu. No chyba że jest ktoś, kto by mnie tutaj za rączkę poprowadził z rootem Xperii. Bo na tym androidowym forum co się tam raven udzielał to człowiek się boi zadać jakiekolwiek pytanie, taki tam klimat panuje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie wiecie czy ludzie w serwisach i komisach komórek robią na zlecenie np. roota? Tak, wiem, każdy może to sobie w domu zrobić, ale jednak trochę nie chce mi się spędzać 1-2 na nauczeniu się tego żeby zrobić wszystko bez strachu. No chyba że jest ktoś, kto by mnie tutaj za rączkę poprowadził z rootem Xperii. Bo na tym androidowym forum co się tam raven udzielał to człowiek się boi zadać jakiekolwiek pytanie, taki tam klimat panuje.

 

Rootowałem dłuższy czas temu x8 komuś i był jakiś SuperOneClick - wszystko było dokładnie opisane i ogólnie bezproblemowe. Aż miło popatrzeć na to co teraz robią, mając w pamięci bawienie się z goldcard i miliardem innych dziwnych rzeczy w pierwszych telefonach z Androidem. :)

 

 

A dzisiaj sprawdziłem ICS z pełnym HW na Desire - jest ogień, przebija MIUI pod 2.3.5 i nawet jest szybsze od Runnymede.

Odnośnik do komentarza

Jak ocenilibyście łatwość obsługi tabletu z Androidem dla kompletnego nowicjusza? Babcia nigdy nie miała komputera, za internet i tak już płaci, bo ma pakiet z TV i tel, jest pomysł, żeby kupić jej tańszy tablet do sieci i Skype, pomijając etap własnego PC. Głównie ze względu na koszty i jej zerową znajomość obsługi Windowsa. Zastosowanie - przeglądarka, YouTube, rozmowy; takie bazowe rzeczy, dla niej i tak brama do internetu. Te biedronkowe czy z Carrefoura by były spoko? Jabłuszka za drogie, no i Skype nie mają chyba.

Odnośnik do komentarza

Jak ocenilibyście łatwość obsługi tabletu z Androidem dla kompletnego nowicjusza? Babcia nigdy nie miała komputera, za internet i tak już płaci, bo ma pakiet z TV i tel, jest pomysł, żeby kupić jej tańszy tablet do sieci i Skype, pomijając etap własnego PC. Głównie ze względu na koszty i jej zerową znajomość obsługi Windowsa. Zastosowanie - przeglądarka, YouTube, rozmowy; takie bazowe rzeczy, dla niej i tak brama do internetu. Te biedronkowe czy z Carrefoura by były spoko? Jabłuszka za drogie, no i Skype nie mają chyba.

 

Napisałem w innym temacie, moja mamuśka (czytaj babcia) dostała taki tablet (inna marka, ale właściwie to samo) do pasjansa (poprzednio do tego i tylko tego miała pocket pc), ale sama zaczęła go wykorzystywać do wikipedii, przeglądanie zdjęć nie stanowi problemu, jeżeli chodzi o skype - pomimo przedniej kamery program jej nie obsługuje, może przypadłość konkretnego modelu. Tobie pozostaje kupno folii na ekran :), konfiguracja, zmiana launchera, wrzucenie potrzebnych aplikacji na główny ekran, przełącznik wifi (też na głównym, co by można było zużycie baterii zmniejszyć), ukrycie niepotrzebnych aplikacji i krótka instrukcja obsługi. Jeżeli babcia nie mieszkała w jaskini - poradzi sobie ;)

 

Na jabłuszkach jest skype.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam problem z moim HTC Desire, żadnego softu w nim nie zmieniałem. Ciągle wyświetla mi się komunikat "Mało miejsca", usuwałem programy poinstalowane w pamięci telefonu, nawet na karcie pamięci, choć komunikat dotyczy pamięci telefonu. Powywalałem większość widżetów, czyszczę go na bieżąco Android Assistant oraz Android Task Killer. Po restarcie ATK pokazuje mi, że mam 267 MB wolnej pamięci. Na tą chwilę mam zainstalowanych 6 programów ze sklepiku.

 

Ktoś wie co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Kurde, na swietna rzecz przez przypadek trafilem.

http://www.amazon.co.uk/dp/B006L2HBXA

Mini padzik na bluetooth, dziala zarowno z iOS jak i Androidem, dodatkowo ma taki fajny "zaczep" gdzie mozna wlozyc telefon i grac jak na przenosnej konsolce.

 

Kupilbym sobie, bo fajny bajer - wygodnie mozna by bylo sobie pograc na jakichs emulatorach - ale cena mnie skutecznie zniecheca. Naprawde duzo jak za taka zabawke (do normalnego pada jak z PS3 / X360 startu nie ma). Za 100zl to jeszcze bym sie moze skusil a tak to sobie odpuszcze.

 

Mimo wszystko jednak wrzucam, bo moze kogos to zainteresuje - w szczegolnosci osoby ktore interesowala xperia play. Teraz to juz w ogole bez sensu doplacac za taki specjalny telefon do grania (ktory poza dedykowanymi przyciskami jest slabszy od konkurencji) skoro mozna sobie takie cos kupic.

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...