Skocz do zawartości

Remake'i gier które chcielibyście żeby powstały


Rekomendowane odpowiedzi

Moda na remake'i starych gier w odnowionych szatach (w tym w wersji HD) trwa. Czasami to pójście na łatwiznę, a czasami coś więcej. No właśnie, ale są gry które z pewnością chcielibyście ujrzeć w formie remake'ów. Podawajcie tutaj swoje typy, najlepiej z wyjaśnieniami. Moje:

 

1. Soul Edge/Soul Blade - wziąć postacie i klimat z tej gry, a system odnowić i dostosować do obecnych standardów. Myślę, że wielu by się znów skusiło zagrać dawnymi wersjami Voldo, Siegfreda, czy Li Longa. Poza tym zobaczyć dawne plansze w jakości HD (chociażby sunąca tratwa, czy oblężenie zamku) pewnie by cieszyło oczy.

 

2. Medal of Honor - taki pierwotny MoH w starym dobrym stylu w jakości HD. Mógłby też wyjść na PC, co by mogli się tam gracze zapoznać z początkami serii.

 

3. Dino Crisis - podobnie jak z Resident Evilem, tutaj też by się przydał jakiś fajny remake, bo jedynka nawet straszyła, a już napewno żyłowała emocje.

Odnośnik do komentarza
1. Soul Edge/Soul Blade - wziąć postacie i klimat z tej gry, a system odnowić i dostosować do obecnych standardów. Myślę, że wielu by się znów skusiło zagrać dawnymi wersjami Voldo, Siegfreda, czy Li Longa. Poza tym zobaczyć dawne plansze w jakości HD (chociażby sunąca tratwa, czy oblężenie zamku) pewnie by cieszyło oczy.
Chyba przespałeś parę części soul calibura.

 

Nie chcę chyba żadnych konkretnych remake'ów. Nie jestem nerdem patrzącym wyłącznie na grafikę, a wychodzę z założenia, że dobra gra się nie starzeje. Co najwyżej bym chciał parę portów lub konwersji starszych gierek, które ciężko zdobyć lub uruchomić na obecnym sprzęcie, ale to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Na XLA jest Soul Calibur (ten z Dreamcasta) w wersji HD gdyby ktoś chciał remake.

Mój typ to Chrono Trigger - gra ma świetną historię, niestety jest przedstawiona w sposób archaiczny, a jej wygląd raczej zniechęca niż zachęca do jej poznania. Remake przydałby się bardzo

Odnośnik do komentarza

z tym soul blade to chodzi raczej o zachowanie tego klimatu pierwszej czesci... genialne intro, bardzo dobry ost, ciekawe story, przemieszczanie sie po mapie oraz calkiem dobrze przedstawione historie bohaterow. jak dla mnie, ta gra w swoim czasie zniszczyla tekkena ;]

 

ja chcialbym... moze nie remake'a ale reedycje pierwszych 3 mgs'ow w 720p [w tym twin snakes z ngc]

i unreala pierwszego ;]

Odnośnik do komentarza

A ja bym chciał, by wreszcie spełniły się plotki, jakoby miał powstać remake FFVII. Dlaczego? Bo nie grałem jeszcze w tą grę, a nie chce mi się kupować wersji na PS1 :P Proponowałbym dla SE dwa wyjścia:

- wydanie gry jedynie z podbitą rozdziałką na XBLA i PSN;

- wydanie gry w pudełku, ale z grafiką na poziomie FFXIII i jakimiś dodatkowymi bajerami (nowe lokacje, questy).

Odnośnik do komentarza

Kingpin - zbieralem kase az do samego konca gry i nigdy nic nie kupilem bo szkoda bylo mi jej :). Swietny OST Cypress Hill i gameplay. Dziwne ze nie powstala kontynuacja przez tamte lata.

 

SOF - ale 1, gameplay w 2 mi sie srednio podobal, bylo brutalniej ale czegos brakowalo mi. Za to poprzednia czesc milo wspominam choc glownie patrzylem sie jak gra ojciec ale zdarzylo sie pare razy pograc (nie dlatego ze gra od 18 lat byla lecz dla mnie wydawala sie trudna i obawialem sie smierci bo chyba tam byl system chekpointowy badz limit save'pw)

 

Quake 1 - poprawa tekstur, modeli na rok 2k10, dolozyc jakas fizyke, mechanike zostawic bez zmian

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

 

Moim zdaniem, remake'i to nic dobrego, te gry które zostały w naszej pamięci, powinny tam być, ja ich nie chcę w HD na XBLA/PSN. Mogą powstawać nowe tytuły, nawiązujące mniej lub bardziej do klasyków (jak Shadow Complex). To wszystko.

Przez to właśnie powstają brednie: "dzisiejsze gry nie mają głębi, to już nie to samo, starsze szpile mają to coś".

No mają, jak grasz 15-20 lat w jakiś tytuł (kilka razy ulepszany), to musisz zacząć uważać go za kultowy.

 

Żeby wyjść na hipokrytę, to dopiszę, że planuję kupić Perfect Dark na XBLA :lol:

 

 

I żeby nie jechać całkowitym offtopem, to chciałbym zobaczyć grę: Legend of Mana z PSXa.

Odnośnik do komentarza

Mój typ to Chrono Trigger - gra ma świetną historię, niestety jest przedstawiona w sposób archaiczny, a jej wygląd raczej zniechęca niż zachęca do jej poznania. Remake przydałby się bardzo

 

skonczylem CT ostatnio po raz pierwszy wiec w zasadzie moge odpowiedziec "na swiezo". Zalezy jakiego remake'u oczekujemy. Jezeli to mialoby byc piekne 2D to ja jestem za. Zmienic tylko troche sposob prowadzenia fabuly (wywalic ten staroszkolny "sam (pipi)a zgadnij gdzie masz isc i co masz zrobic bo my Ci nic nie podpowiemy") no i zdecydowanie dodac jakies back-story. Jakies interakcje pomiedzy bohaterami, nawet jakies czerstwe scenki, bo teraz to idzie sie przez gre jak burza a nasi bohaterowie sa dla nas tylko pionkami. No i, nie wiem, wydluzyc troche czas gry bo 20h na erpega to dosc skromnie.

3D juz wygladaloby inaczej to trzeba by bylo zmieniac i system walki no i ogolnie wszystko. Wedlug mnie, nie ma sensu. Zrobic porzadne 2D, wydac na XBLA/PSN i tyle.

Odnośnik do komentarza

1. Saint Seiya, najlepiej część The Sanctuary. Raz, że nie grałem, a tego tytułu nie można już dorwać na PS2, dwa, że chętnie zobaczyłbym, jakby ta gra wyglądała na PS3, z obecnymi możliwościami graficznymi, a Dragon Balle i Naruto ciągle wychodzą.

 

2. Rayman! Szczególnie dwójka, bo była bajkowa i miała najlepszą fabułę. Szkoda tylko, że Ubi Soft idzie ciągle do przodu, a serię Raymana spieprzyła po prostu serią "Raving Rabbids" :confused:

Odnośnik do komentarza

Final Fantasy VII. Jest to jedyną grą, której remake chciałbym zobaczyć. Mimo iż przeszedłem ja wiele razy na przestrzeni lat, to nie zawahałbym się ani chwili przed kupnem jej 'nowej' wersji. Poprawiona grafika do dzisiejszych standardów, poprawiona jakość muzyki. Design postaci z FFVII:AC/CC:FFVII/DoC:FFVII. Więcej nie wymagam, to by mi wystarczyło. Nie wierzę by SE nie chciało zrobić tego remake'a, zbyt dużo papieru mogą na tym zarobić. Wydaje mi się, że prędzej czy później ukaże się Remastered Final Fantasy VII, ale dopiero na PS4, tak by miażdżył nawet antyfanów ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś graficznym nerdem i według mnie oprawa powinna raczej nie przeszkadzać . Jest jednak gra, która w paru momentach fabularnych była po prostu nieczytelna, własnie poprzez swoje braki w tym elemencie to: FINAL FANTASY 6. Oprawa z ósmej części byłaby ok w tej kwestii.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.