Skocz do zawartości

Boardwalk Empire


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

5 będzie na 100%. Najprawdopodobniej jak zawsze gdzieś we wrześniu.

 

Akce z murzynami były ok

zwłaszcza, że teraz rozeszły się drogi Czalkiego i Thompsona. White stracił wieleł, a Narcisse został upokorzony i zmuszony do roli informatora. Dla niego to kara chyba lepsza niż kula w łeb.

 

 

 

Największa wada tego sezonu to za mało ekipy z  NJ. Luciano  w całym sezonie miał chyba z 5 minut. Rothstein zszedł na dalszy plan, chociaż w jego przypadku każda scena była dobra i nawet Margaret dało się dzięki niemu oglądać. Lansky i Masseria też zaliczyli tylko sporadyczne występy.

Odnośnik do komentarza

Też miałem nadzieję, że to koniec Gillian, ale niestety wraca ona w piątym sezonie.

http://tvline.com/2013/11/24/boardwalk-empire-season-5-spoilers-cast-returning/

 

Polecam artykuł, żadnych poważnych spoilerów tam nie ma. Ot - kto wraca, a kto nie.

 

 

Mnie finał przytłoczył. W chwili śmierci córki Chalky'ego aż mnie zmroziło. Nie była ona w serialu kimś ważnym, ale jej odejście było mocne ze względu na inne postaci - White'a i Harrow'a. Śmierć tego drugiego była nad wyraz dotkliwa, gdyż tuż przed zgonem popełnia on tragiczny błąd, z którym tak czy inaczej nie potrafiłby żyć. Był zimnym skurczybykiem, ale wątpliwe jest, aby zastrzelenie niewinnej dziewczyny nie odcisnęło na nim piętna.

Patrząc całościowo na ten sezon, muszę powiedzieć, że był on prawdopodobnie najbardziej posępnym i przygnębiającym spośród wszystkich. Takie odniosłem wrażenie.

 

Czwarte Boardwalk Empire przedstawiło nam znakomite postaci - Narcisse, Knox (10/10), Will (który gdzieś tam był w poprzednich sezonach, ale teraz wyrasta na kogoś istotniejszego). Z postaci już znajomych w tym sezonie naprawdę doceniłem grę aktora wcielającego się w Chalky'ego White'a, który zaprezentował różnorodną gamę umiejętności. Przez większość sezonu jest nieugiętym bossem, a gdy trafia na wygnanie i konfrontuje się z przeszłością, widać w nim zmianę - gdy rozmawia z dziadkiem widać, że czuje przed nim szacunek i chowa swoją maskę twardziela. Z kolei moment, gdy jego córka ginie pokazuje, że potrafi wykrzesać z siebie również bardziej ekstremalne emocje.

Odnośnik do komentarza
. Z postaci już znajomych w tym sezonie naprawdę doceniłem grę aktora wcielającego się w Chalky'ego White'a, który zaprezentował różnorodną gamę umiejętności. Przez większość sezonu jest nieugiętym bossem, a gdy trafia na wygnanie i konfrontuje się z przeszłością, widać w nim zmianę - gdy rozmawia z dziadkiem widać, że czuje przed nim szacunek i chowa swoją maskę twardziela. Z kolei moment, gdy jego córka ginie pokazuje, że potrafi wykrzesać z siebie również bardziej ekstremalne emocje.

 

Omar (pipi)a!

 

 

Mam nadzieję że czas Gillian skrócą do minimum i dadzą dla ekipy z NY

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dopiero nadrobiłem ostatnie 5 epów i bardzo się cieszę, że nie zaglądałem do tego tematu (intuicja), bo zawsze znajdzie się jakiś idiota, który nie oznaczy spojlerów, zwłaszcza jak nie rozmawiamy o jakimś starym serialu, tylko o świeżynce. Także kolego Wojtq, może zedytuj swojego posta, bo aż mam ochotę cię podpier.dolić za nieoznaczone spojlery.
 
Co do sezonu - imo lepszy niż 3, zastanawiam się, czy nie najlepszy w ogóle. Postać Narcisse genialna, przebił Rosettiego, który jasne, był najlepszą postacią w poprzednim sezonie, ale tak naprawdę był tępym osiłkiem, szerokimi plecami Masserii, doktor do wszystkiego doszedł sam, krok po kroku. Swoją drogą, nawet nie pamiętam, co takiego większego się wydarzyło w poprzednim sezonie, oprócz postaci Rosettiego i końcowej akcji Harrowa. Ostatnie 3 odcinki tego epa to była dla mnie miazga. Ale jak zwykle jest kilka pytań

 

 

 

1. o co chodziło w ostatniej rozmowie Willa i Nuckiego?

2. Czemu Narcisse trafił do Hoovera? Był infiltrowany wcześniej ze względu na jego misyjną działalność na rzecz czarnych? Przecież wiedzieliby wtedy o herze. Czemu jego złapali, a Chulky uciekł? Czemu FBI poszukiwało Elia w tym klubie?

3. Co planuje Nucky i czemu nie wyruszył na Kubę? Dowiedział się o problemach Narcissa i chce wrócić do biznesu? Nie boi się Chulkiego? Czy Chulky w ogóle zdaje sobie sprawę, że zdarzył się wypadek i nie ma pretensji do Nuckiego? Co z jego rodziną, zostawił wszystko i przeprowadził się na działkę?

4. Co ze spotkaniem? Eli nawet nie rozmawiał z Masserią, Luckim i Petrucellim o spotkaniu? Przecież Nucky jednym telefonem mógłby się dowiedzieć od nich, że nic nie wiedzą o spotkaniu, przecież warunkiem dla Elia było zebranie wszystkich tam, a nie tylko Nuckiego.

5. Skąd agenci wiedzieli od razu że Eli zamordował Knoxa? Eli zostawił ciało w mieszkaniu? Mógł się pozbyć zwłok, wątpię, że Knox komukolwiek mówił, że idzie do Thompsonów, wiadomo, Eli byłby najbardziej podejrzany, no ale nie byłoby od razu bezpośrednich dowodów.

 

Strasznie szkoda Harrowa, poświęcił życie dla sprawy dzieciaka, jego ostatnia misja i po trochu ostatnia sprawa Nuckiego (bo miał już lecieć na Kubę, ale jeszcze Chulky i jeszcze sprawa z bratem) to nawiązanie do klasyki, jak De Niro w "Gorączce"

 

 

 

Takie chwile jak Dunn w pokoju Maitland, transport Chulkiego przez policjantów, Knox w ostatnim epie, córka Chukiego w ostatnim epie, w końcu Harrow, jedne z lepszych momentów, jakie widziałem kiedykolwiek. Zdecydowanie mniej polityki tym razem, niż poprzednio (trochę brakowało mi umoczonych senatorów, wielkich politycznych decyzji), za to mamy FBI. Mam wrażenie że serial z sezonu na sezon robi się coraz mroczniejszy. Przypomnijcie sobie pierwszy sezon, głupawy Eli jako szef policji, midgety poprzebierane za krasnali itp. Nie wiem czy w tym sezonie była jakaś wesoła scena. Nie narzekam, ale też mam nadzieje że serial nie zrobi się zbyt karykaturalny. Widać też, że czas Thompsona powoli mija, wchodzi powoli hera, gra się zaostrza, alkohol powoli przestanie być maszynką do robienia dużych pieniędzy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No i właśnie, co z Doylem ? Miało sie z nim coś ruszyć i nic. To samo z Rothstein'em i Margaret, niedokończone wątki, które pewnie swoją kontynuacje będą miały w następnym sezononie. Co do czwartego, zbyt "czarny" (dosłownie ;) ) i zbyt wolny, i brakowało konkretnego pyerdolnięcia na koniec sezonu. Howard do końca był jakby niewykorzystanym potencjałem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...