Skocz do zawartości

Ile im płacicie?


gekon

Ankieta   

313 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki operator?

    • Plus
      65
    • Play
      115
    • Orange
      66
    • Heyah
      8
    • Era
      52
    • Mobileking
      1
    • Inny
      13
  2. 2. Typ umowy

    • Abonament
      156
    • Karta
      129
    • Mix
      28


Rekomendowane odpowiedzi

a jest coś takiego tylko dla pary? xD

 

w sensie 2 numery, ale płacę raz i mam spokój? 

 

Od lat jestem w play na kartę, płacę około 10-20 zł za pół roku, bo mało gadam. Ale przydałby mi się internet w telefonie. Jaka byłaby najlepsza opcja internetowa? 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jak działa Fonia?

Fonia to pierwszy operator komórkowy, który w zamian za wyświetlanie reklam oraz kuponów rabatowych oferuje darmowe usługi telekomunikacyjne. Na ekranie telefonu wyświetlane są reklamy, które nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu telefonu, a dzięki którym opłaty za usługi są równe 0 zł.

Zamów kartę SIM*, zainstaluj aplikację Fonia i korzystaj ze wszystkich usług za darmo. Na zawsze.

*Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 49 zł.

:notsure:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nah, w smartfonach nie spotkałem się już z tym od lat.

 

źródełko: https://www.play.pl/nowy/play-expert/porady/simlock---co-to-takiego-i-jak-dziala-w-2022
 

Cytat

 

Czy w 2022 roku wciąż można spodziewać się simlocków?

Kilkanaście lat temu zabezpieczenie w postaci simlocka było wręcz nadużywane, a dziś popularni operatorzy sieci komórkowych nie mogliby pozwolić sobie na takie rozwiązanie – zarówno z punktu widzenia finansowego, jak i wizerunkowego. Simlock tak naprawdę przestał istnieć dopiero w 2016 roku. Od tego momentu żaden telefon, który był zakupiony bezpośrednio u polskiego operatora, nie jest ograniczony taką blokadą.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na przykładzie swoich rodziców to widzę, że chodzi raczej o wygodę - idzie taka osoba do salonu, w którym zna sprzedawcę od lat, płaci w jednym miejscu za abonament i sprzęt i potem lata z każdą pierdoła by pomagał jej odblokować, włączyć whatsapa itp xD

Personalnie wziąłbym telefon w abo tylko jeśli wyszedłby korzystniej niż kupiony osobno w jakimś Euro RTV.
 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Przedłużał ktoś ostatnio albo brał nowy abonament? W chuj czasu  temu skończyła mi się umowa, mam za 29,99zł nielimitowane rozmowy, smsy i 15gb neta, ale tego neta zaczyna brakowac. W play mi zaoferowali tylko 120gb neta za 60zł. Tego neta to aż tyle chyba nie potrzebuje, z 30gb by wystarczyło pewnie, a tu już wołają 2x miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Shen napisał:

Przedłużał ktoś ostatnio albo brał nowy abonament? W chuj czasu  temu skończyła mi się umowa, mam za 29,99zł nielimitowane rozmowy, smsy i 15gb neta, ale tego neta zaczyna brakowac. W play mi zaoferowali tylko 120gb neta za 60zł. Tego neta to aż tyle chyba nie potrzebuje, z 30gb by wystarczyło pewnie, a tu już wołają 2x miesięcznie.

 

Po tym jak Play niedawno ogłosił podwyżki w ofertach na kartę, po prawie 12 latach latach od nich uciekłem do Mobile Vikings. Za 25zł miesięcznie mam no-limit na wszystko i 25GB neta z kumulacją aż do ~930GB. Za 30zł\m-c 35GB, a za 35zł masz subskrypcję z 60GB i 5G. Pierwszy miesiąc za pół ceny.

Jak nie wykorzystasz neta możesz przelać znajomemu, oddać 20GB na akcje dobroczynne, które dość regularnie organizują i zamieniają Twoje gigabajty na hajs :)
Subskrypcja od karty różni się tym, że podpinasz kartę płatniczą i samo ściąga Ci hajs z konta w wybranym dniu miesiąca, jak za np. Netfliksa... Choć w ofercie na karcie też możesz włączyć takie automatyczne doładowanie.
Działają na zasięgu Playa, u siebie na zadupiu nie odczuwam żadnych różnic na minus.

Jedyny minus, że startera normalnie nie kupisz. Musisz czekać na kuriera w domu. Ostatnio wprowadzili opcję weryfikacji danych Profilem Zaufanym, więc chyba papierka z nim nie musisz podpisywać, to możliwe, że podrzuca paczkę i nara

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Shen napisał:

Przedłużał ktoś ostatnio albo brał nowy abonament? W chuj czasu  temu skończyła mi się umowa, mam za 29,99zł nielimitowane rozmowy, smsy i 15gb neta, ale tego neta zaczyna brakowac. W play mi zaoferowali tylko 120gb neta za 60zł. Tego neta to aż tyle chyba nie potrzebuje, z 30gb by wystarczyło pewnie, a tu już wołają 2x miesięcznie.

Jeżeli masz możliwość wrzucenie drugiej simki to może po prostu prepaid na Internet? Teraz abonamenty często mają klauzulę, że po przejściu umowy na czas nieokreślony cena się podwyższa i nierzadko lepiej jest zostać przy starej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jakbu napisał:

Teraz abonamenty często mają klauzulę, że po przejściu umowy na czas nieokreślony cena się podwyższa i nierzadko lepiej jest zostać przy starej ofercie.

W sensie zostaje ta sama cena? Z tego co mi się wydaje to od zawsze tak było, że po umowie było drożej, a teraz jest stała. Ja od ponad roku chyba mam stały abo w Play po zakończeniu umowy i za to co proponują nowego bym musiał nieźle dopłacać, aby wyjść na to samo.

 

Mam dokładnie to samo co Shen tylko, że neta wykorzystuje 1/3 gdzieś.

Odnośnik do komentarza

Chyba faktycznie przejda na jakąś karte, bo jedyne co mi zaoferowali na abonament to 65zł miesiecznie za nielimitowane rozmowy, smsy i 120gb:kekw: Mowie typowi, ze gowno oferta, przełączył mnie do działu utrzymania klienta i babka tam zaoferowała mi to samo.

Chciałem coś w ten desen, to nie da rady

Przechwytywanie.JPG.7f6f71025322da926269d63d9ac50e7f.JPG

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Shen napisał:

Chyba faktycznie przejda na jakąś karte, bo jedyne co mi zaoferowali na abonament to 65zł miesiecznie za nielimitowane rozmowy, smsy i 120gb:kekw: Mowie typowi, ze gowno oferta, przełączył mnie do działu utrzymania klienta i babka tam zaoferowała mi to samo.

Chciałem coś w ten desen, to nie da rady

 

Masz jakąś usługę w Netii? Teraz mają 60 GB/mies. za 30 zł miesięcznie (pierwsze trzy miesiące za ziko, po zakończeniu umowy 35 zł miesięcznie).

  

W dniu 18.03.2024 o 16:59, Square napisał:

W sensie zostaje ta sama cena? Z tego co mi się wydaje to od zawsze tak było, że po umowie było drożej, a teraz jest stała. Ja od ponad roku chyba mam stały abo w Play po zakończeniu umowy i za to co proponują nowego bym musiał nieźle dopłacać, aby wyjść na to samo.

 

Mam dokładnie to samo co Shen tylko, że neta wykorzystuje 1/3 gdzieś.

U wszystkich operatorów zawsze miałem taką samą cenę za abonament po zakończeniu umowy. Dopiero w tym roku, gdy proponowali mi nowe abonamenty w tej samej cenie, ale ze zwiększonym pakietem w umowie doczytałem, że cena wzrośnie po 25. miesiącu.

Odnośnik do komentarza

Umowy są właśnie po to aby uwiązać klienta. Jak cena nie wzrośnie po zakończeniu to nie ma sensu podpisywać nowej umowy. Ja od zawsze pamiętam, że po zakończeniu cena do góry, i przy ostatniej umowie chyba też tak miałem mieć, wzrost z 30 na 40 zł/mc, ale chyba w międzyczasie się przepisy zmieniły czy coś.

Odnośnik do komentarza
Niedawno brałem Orange flex, 30 zł miesięcznie, internetu 30 GB, a jak nie wykorzystasz, są w tzw sejfie i można je sobie odblokować w innych miesiącach. Do tego drugi esim w cenie, więc podłączyłem sobie jeszcze zegarek.

Za 35 zł jest 45 GB.
Dziś właśnie przyszła wiadomość, że 30zł już też wyłączają i będzie 35zł najmniejszych plan.
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, WisnieR napisał:
W dniu 18.03.2024 o 10:47, Moldar napisał:
Niedawno brałem Orange flex, 30 zł miesięcznie, internetu 30 GB, a jak nie wykorzystasz, są w tzw sejfie i można je sobie odblokować w innych miesiącach. Do tego drugi esim w cenie, więc podłączyłem sobie jeszcze zegarek.

Za 35 zł jest 45 GB.

Dziś właśnie przyszła wiadomość, że 30zł już też wyłączają i będzie 35zł najmniejszych plan.

Jak zwykle pod górkę :reggie:

Edit.

Ale właśnie czytam, że jak zapłace z góry za rok, to zapłace za 10 miesięcy, więc wyjdzie 45 gb internetu i 30 zł na miesiąc, więc spoko.

Edytowane przez Moldar
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...