Jump to content

Co czytasz?


Recommended Posts

No właśnie, tak jak głosi nazwa tematu- Co czytasz? Jakie gazety trafiają w Twoje gusta? Czym się kierujesz przy ich zakupie?

 

Najczęściej czytam tak lubianą 'GW'- najlepsze jest wydanie poniedziałkowe ( SPORT) i czwartkowe (program telewizyjny)

 

Czasami 'Rzeczpospolitą' . 'Nie' ? Nie, tego nie czytam, nie wiem czemu, za dużo bluzgów chyba. Kiedyś jak u dziadka ją znalazłem i mama zobaczyła to mi zabrała, mówiąc że za dużo w niej przekleństw. Dobry ruch, zwłaszcza że miałem z 6 lat :P

 

Czytam też 'Piłkę Nożną' i 'PN-PLUS' ale nieregularnie. Oczywiście PE obowiązkowo co miesiąc, NEO - kiedyś, ale zaczęli mnie wkurzać.

 

Newsweek lub Wprost rzadziej, jakoś nie pojawiają się w nich często interesujące mnie artykuły.

 

Inne mniej lub bardziej znane gazety czytam albo wcale, albo okazjonalnie albo o nich zapomniałem :)

 

PS: Z WKP niech ktoś przeniesie ankietę i podobny temat i wklei tutaj posty, bo tam umarł, więc niech żyje tutaj.

Edited by blazej10
Link to comment

Tylko Extreme. Nie interesuje się polityką, ani sportem. A Newsweek, Przekrój, czy inne Wprost jest nudne. Kiedyś robiłem podejście do Wyborczej, ale nie umiem się posługiwać tym oldschoolowym formatem i w rezultacie gazeta mi się porwała. I tak nie było tam nic ciekawego.

 

Słucham za to radia. Jest taka fajna stacja w Krakowie, Radiofonia się nazywa. Prowadzone i założone z inicjatywy studentów. Polecam. W necie też można posłuchać.

 

 

Link to comment

Newsweeków, Przekrojów i innych Wyborczych nie czytam, bo z reguły nie interesują mnie rzeczy, które mnie nie dotyczą (przynajmniej bepośrednio). Na wszelkie szmatławce sportowe też leję. Zostaje PE i czasem Twist, jak akurat siorka zostawi na stole.

Link to comment
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 4 weeks later...

Oprócz PE czasem się szarpnę na National Geographic, który kiedyś namiętnie chłonąłem, niestety ostatnio mam na to coraz mniej czasu. Dawniej regularnie kupowałem (Nową) Fantastykę, Feniksa, M&M'a, czasem brałem w obroty nawet Skrzydlatą Polskę :P Latką lecą, czasu na pogodzenie wszystko już dawno nie ma, tym samym pozostaje mi jedynie PE z "regularników". Raz, dwa w tygodniu poczytam też elektroniczne wydanie Dziennika lub NY Times'a, co by nie schamieć do reszty :P

Link to comment
 • 1 month later...

Ja regularnie czytam PSX Extreme i CD-Action. Co jakiś czas wpadnie jakaś inna gazeta o grach (NEO - ale mają tak nierówny poziom, że tak raz na rok), samochodowa (np: Top Gear), sportowa (np: Przegląd Sportowy, Futbol News). Poza tym co tydzień dodatek sportowy Gazety Wyborczej. Oprócz tego wiadomości z kraju i ze świata - ale w 99,9% czytam w necie i oglądam w TV.

Link to comment
 • 3 weeks later...

Regularnie kupuję PSXExtreme, Neoplus, Arigato, Torii i Fantasy & Science Fiction (chociaż tego ostatniego wyszedł dopiero jeden numer, więc nie wiem czy to można nazwać regularnym kupowaniem :P ).

Kiedyś zbierałem Nową Fantastykę, ale teraz poziom opowiadań jest raczej słabiutki, więc kupuję teraz może z jeden numer na rok.

Regularnie czytam (z reguły pożyczone od kogoś) czasopisma komputerowe: Chip, PC World, Komputer Świat, CDAction itp.

Link to comment
 • 2 months later...

Nie wertuję gazet zbyt często, gdyż wolę książki, ale mam kilka, które czytam i/lub zbieram:

 

- NeoPlus - zbierałem numer po numerze mieszkając w Polsce, będąc na wakacjach kupuję te 3 numery jakie wychodzą w tym okresie. Czasami do kompletu dokupuję PSXExtreme, ale N+ piszą po prostu lepiej.

 

- GameInformer - bardzo dobre pismo, mam prenumeratę.

 

- Focus - nie zbieram miesiąc po miesiącu, ale staram się kupować jak tylko znajdę jakiś ciekawy artykuł.

 

- Angora - po prostu to o czym chciałbym poczytać w jednej gazecie. Polityka tam dominuje, ale z rzadka interesuję się tą częścią, więc raczej artykuły o jakiś skandalach.

 

Jeśli są jakieś ciekawe przepisy kulinarne to kupuje jakieś kobiece szmatławce.

Edited by MakaPL
Link to comment

Wszystko co mi wpadnie w empiku do łapy. Kiedyś brałem fantastykę ale jakoś przestałem, nie wiem czemu. Warto to jeszcze czytać? PE też czytałem, ale skończyłem po sprzedaniu konsoli. Teraz planuje powrócić, jak tylko odłożę na nowego X'a i Mafię2.

Link to comment

- Wyborcza, jeśli ktoś mi mówi że jest lepszy dziennik to wybucham śmiechem. Ile bym nie usłyszał podjazdów pod Michnika czy płaczów sfrustrowanych klaunów w stylu ekip Rzepy czy der Dziennika to GW rządzi pod prawie każdym względem- 'prawie' z powodu bardzo słabych stron sportowych, całą tę ekipę bym wymiótł i wymienił, no i momentami zbyt feministycznie- waleczznych Wysokich Obcasów

- PSXE- wiadomo, od bodaj 2001r co miesiąc

- Przegląd- pomimo że wydawany na papierze bliskim jakościowo toaletowemu to jednak najbardziej trafiający w mój gust tygodnik

- Fakty i Mity- bo piszą o tym o czym inni boją się pisać

 

+ nieregularnie

- Angora

- jeśli widzę na okładce znaną mi Panią a chciałbym 'zapoznać się z jej wdziękami bliżej' to Playboy lub CKM

Edited by Wielki K
 • Upvote 1
Link to comment
 • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.