Skocz do zawartości

Mity żywieniowe.


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

wiec mowicie ze aby schudnac trzeba jesc tlusto acz bez cukru, ziemniakow i zboz, tak?

Mniej więcej. Ujemny bilans kaloryczny i mało węgli. Tłuszcz jest bardziej opłacalny bo szybko sie spala, 2 razy szybciej niz wegle, paradoksalnie nie odkłada sie w postaci tłuszczu, a tylko jego poważny nadmiar i daje duzo wiecej energii niz wegle.

 

Ujemny bilans kaloryczny + wegle na poziomie 70 gram na dzien + areoby 2x30 min w tygodniu = 10 kg mnij w miesiąc. Jak chcemy sie odchudzać z głową to już wyższa szkoła jazdy, nieco

 

C1REX

Ale ja przecież nie o tym. Ty mi tłmacsz co to low carb, a ja sie pytam czy miałeś do czynienia z inną dietą, np. CKD, która jest jest podobno nabardziej efektywna.

 

Dieta CKD tak w ogole to najwiekszy obalacza mitów zywieniowych. Naskteczniejsza deta odchudzająca oparta praktycznie na samym tłuszczu:) Węglowodany spozywa się raz na tydzien co się nazywa "ładowanie", bez tego to noc stop jajka, kiełbache, salam, jaja itp.i

Odnośnik do komentarza

Ja nie pakuję na siłowni i dość mało wiem na ten temat. Dietę stosuję z trochę innego powodu.

 

Podobno ta CKD jest tak skuteczna, bo przy niższym poziomie insuliny normuje się poziom innych hormonów. W tym testosteronu i hormonu wzrostu, co sprzyja wzrostowi masy mięśniowej.

A przy niskim poziomie insuliny mniej też może odłożyć się jako tłuszcz.

 

Jednocześnie ładujemy organizm ogromnymi ilościami cukrów, ale przy możliwie krótkim działaniu insuliny.

 

Słyszałem też, że nadmiar białka przynosi więcej szkody, niż pożytku.

Obciąża nerki i wątrobę i organizm zużywa ogrom energii na metabolizm - przez to czujemy się zmęczeni.

Do tego w metabolizmie nadmiar białka zamieniane zostaje na glukozę, a ta jest później często odkładane jako tłuszcz.

 

Dlatego białka powinno się spożywać tyle ile potrzeba, ale nie więcej. Do tego możliwie łatwo przyswajalnego.

Najlepiej przyswajalne białko naturalnie znajduje się w samym żółtku jajka. W białku jajka już jest dużo gorsze.

Dla najlepszego efektu więc jeść możliwie łatwo przyswajalne białko i żadnego innego ponadto.

 

Producenci białek dla sportowców ukrywają informacje o przyswajalności białka z żółtka.

Skoro całe jajko ma wartość biologiczną - 100, a samo białko ma wartość biologiczną 88, to nie trzeba być geniuszem, by stwierdzić, że żółtko ma wyższą wartość.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej znana jest dieta Atkinsa. Jest jednak ogrom innych diet.

 

 

http://www.poradnikz...szcz_36290.html

Tu jest przykładowy jadłospis.

 

Tu dieta low-carb na budowanie chudych mięśni.

http://kulturystyka....fakty-nie-mity/

 

 

Sam jem dość prosto i bardzo kalorycznie. Bywa, że ponad 5000 kalorii dziennie.

Śniadanie to głównie jajka. Od 4 do 10. Z dodatkami (boczek, warzywa).

Smażone przeważnie na maśle.

 

Reszta posiłków już jest mocno zróżnicowana. Generalnie jednak jem bardzo podobnie jak każdy, tylko bez mąki, ryżu i ziemniaków. Za to więcej warzyw.

Aby podnieść kaloryczność posiłków dodaję tłuszcze. Np. mizeria z gęstą śmietaną jest bardzo kaloryczna i daje ogromnego kopa energii.

Sosy do mięs oparte na śmietanie lub maśle.

W pracy jem głównie sałatki z tuńczykiem.

 

 

Zamiast słodyczy mam w domu pełno pestek i orzechów, które są bardzo tłuste. Dobrze sprawdza się też prawdziwe masło orzechowe crunchy (bez cukru). (96% to zmielone orzechy)

Jak potrzebuję kopa energii, to potrafię wypić mały kubek śmietany. Kiedyś była to kawa ze śmietaną.

 

Desery, to mascarpone (ser wykorzystywany często do deserów) z owocami jagodowymi. Można też użyć gęstej śmietany.

Dobra jest też gorzka czekolada Lindt'a. Wersja 90% ma tylko 15g węgli na 100g. Ponad połowa to tłuszcz.

 

Jak jest pogoda, to rozpalam grilla. Do mięsa idzie sałatka warzywna (pomidory, cebula itd.) i sosy.

 

Wczoraj dla przykładu jadłem gołąbki.

 

Trochę to przypomina jedzenie świąteczne. Trzeba tylko pamiętać o spożywaniu tłuszczy.

Raz, że zdrowiej, a dwa, że dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Wczoraj dla przykładu jadłem gołąbki.

xD chyba nie ma gorszego połącznia. Wegle z ryżu i tłuszcz. Ale wiadomo, Ty masz inne priorytety no i widać, że masz szybki metabolizm. Olszmitz chce zrucić wagę to trochę głupio jakby jadł gołąbki. W spartakusie podrzuciłem wypracowanko do low carb.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

http://www.youtube.com/watch?v=8jC4GEkYbOI&feature=related

 

Dopiero oglądam, zarzucę jakimś komentarzem później.

 

Edit: Okej, obejrzałem. Ogółem w znacznej mierze film udowadnia teorię, że aktualna medycyna nie jest w stanie poradzić sobie z chorobami przewlekłymi takimi jak rak czy choroby serca, zaś witaminy i ogólnie zmiana diety wystarczy, by pobudzić do działania organizm który sam sobie da radę ze zwalczeniem choroby. Całe przesłanie filmu sprowadza się do tego, by jeść dużo surowych rzeczy, głównie roślin, by żyć długo i szczęśliwie, a witamina C to jedna z najlepszych rzeczy, jaką odkryła ludzkość.

Edytowane przez Pan Pieczarka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...