Skocz do zawartości

Odejście HIVa z PE


juni8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

Nie dostał ale mógł XD

 

Nie no, chodzi o to, że redakcja mogła zagrać pod publikę- dając ocenę nie wzbudzającą kontrowersji. Iluż to przecież ludzi odgrażało się, że PE to szmatławiec i już go więcej nie kupią...

 

 

Tak samo Hiv- założę się, że zebrał setki bluzgów...

Odnośnik do komentarza

Nie dostał ale mógł XD

 

Nie no, chodzi o to, że redakcja mogła zagrać pod publikę- dając ocenę nie wzbudzającą kontrowersji. Iluż to przecież ludzi odgrażało się, że PE to szmatławiec i już go więcej nie kupią...

 

 

Tak samo Hiv- założę się, że zebrał setki bluzgów...

Wiesz, z drugiej strony "nie wazne jak mówią, ważne żeby mówili" -a po tej ocenie jednak szumu trochę było-ot taka reklama za darmo ;)

Odnośnik do komentarza

Zapomnieliście o Gay... ekhm Playmanie i Dżujo... ciekawe co te zgredy poczynają.... Swoją drogą trochę nie podoba mi się współpraca Kosa Z KOMPUTER ŚWIATEM GRY wszak w oczach zgredów pecet był zawsze na przegranej pozycji i jeśli się nie mylę to obiektem żatrów i docinek:)

Odnośnik do komentarza

Zapomnieliście o Gay... ekhm Playmanie i Dżujo... ciekawe co te zgredy poczynają.... Swoją drogą trochę nie podoba mi się współpraca Kosa Z KOMPUTER ŚWIATEM GRY wszak w oczach zgredów pecet był zawsze na przegranej pozycji i jeśli się nie mylę to obiektem żatrów i docinek:)

 

Dzujo przeciez pisze. W kazdym numerze na poczatku, jest tylko podpisany "Łukasz Kujawa, Serwis Nowe Technologie Interia.pl" ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

PE bez Hiv'a to już nie będzie to samo, swoim wkładem pracy zasługuje na status legendy PE, niezwykle kontrowersyjny ale i jakże charyzmatyczny (do dziś pamiętam jazdę po ocenie MGSa 2) wiejski głupek którego nie dało się nie lubić.

Stary nr PE podpisany przez Hiva będę pokazywał dzieciom i na zawsze pozostanie on moim ulubionym zgredem...

 

Good luck & Godspeed

Odnośnik do komentarza

Mam sentyment do wszystkich zg(red)ów!!Każdy miał jakiś tam klimat pisarski!!Kurde może to zabrzmi;nie wiem;dziecinnie,ale Ci kolesie byli dla mnie jak kumple z podwórka,po mimo że widziałem ich tylko raz na jedynym extreme party którym byłem :mellow:

Jeszcze na dodatek jak się dowiedziałem,że co niektórzy mieszkają/pochodzą z "podnosa"tzn Wrocław,Opole(no to akurat jeden i jeszcze póki co pracuje :rolleyes: to tym bardziej Zioooomki :teehee: Szkoda oszołoma :ermm:

Odnośnik do komentarza

Ale wszyscy przezywają;p. HiV to tez człowiek - nie każdy jest w stanie ciągnąć dwóch etatów równolegle. Rzeczywiście czasem lepiej z jednego zrezygnować aby na drugim bardziej się skupić. Recki HiVa były fajne ale będą następni redaktorzy. Wszystko się zmienia, ludzie odchodzą i przychodzą, niektórzy z czytelników może za bardzo naskakują na nowych zgredów - każdy kiedyś coś zaczyna, pewnie większość z nich się wyrobi i w przyszłości już nikt nie będzie uważał ich za tych gorszych. Trzeba im po prostu dać szansę. Przecież ten magazyn przetrwa pewnie jeszcze kilkadziesiąt lat(dzięki stałym czytelnikom, którzy kupują go bez zastanowienia bo wiedzą, że treść ich nie rozczaruje)i nie można było oczekiwać, że HiV będzie w nim na wieki;p.

A co do braku pożegnania w PE to jednak trochę mi przykro. HiVowi na koniec należał się jakiś fajny tekścik pożegnalny nawet na całą stronę - podsumowujący te kilka lat dobrych recek. No albo chociaż symboliczny HP(choć bardziej należałoby się to pierwsze:)).

Mam nadzieję, że przynajmniej pojawi się na następnym EP i wszyscy obecni tam czytelnicy będą mu mogli podziękować głośnym "sto lat" ;p

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobrze że go nie ma, często w kąciku listy był przemądrzały i jechał po czytelnikach (chociaż na moje 2-3 listy odpisał miło (-_-). Tak bardziej poważnie to każda zapoczątkowana historia ma swój koniec, chyba nie myśleliście, że Redaktorzy PSX Extreme będą w nim wiecznie? Czasopismo pozostanie na rynku i może jeszcze długo nie zginąć, natomiast ekipa pismaków będzie się zmieniać. To jak z reprezentacyjnymi i klubowymi kadrami w piłce nożnej. :f

Odnośnik do komentarza

Moze chlopaki bali sie kolejnych "oswiadczyn" HIVa, po jego wywiadzie ("wiejski glupek zmienia konsolowa rzeczywistosc" czy cos w tym stylu) ktory byl nieaktualny po 2 miesiacach, hehe. HIVa szanuje za growy staz przyprawiajacy o zawrot glowy, jednak jego recki nigdy mi sie zbyt nie podobaly. Do dzisiaj pamietam zwrot "nie do wyruchania", ktore HIV zdolal umiescic w jakiejs recenzji. Zgaduje, ze korekta to lyknela, bo korektorem byl HIV, lol. Tal czy siak, dobrze, ze chlop zostal w branzy i nie reklamuje np. wybielaczy do zebow ;).

 

Bardzo jednak zaluje odejscia Kosa, moim zdaniem on i Butcher stanowia merytoryczno-jezykowych rzeznikow. Koso potrafil napisac newsa na 2 zdania w dow(pipi)ny i bystry sposob. Do tego profesjonalizm i ogromna wiedza.

Odnośnik do komentarza

Bardzo jednak zaluje odejscia Kosa, moim zdaniem on i Butcher stanowia merytoryczno-jezykowych rzeznikow. Koso potrafil napisac newsa na 2 zdania w dow(pipi)ny i bystry sposob. Do tego profesjonalizm i ogromna wiedza.

 

Dzięki za miłe słowa. Może od razu wyjaśnię, bo wokół mojego "odejścia" dużo plotków narosło. "Odszedłem" w tym sensie, że nie ma mnie już w PE w ilościach hurtowych, czyli co 2 strony. Prowadzę Gamezillę i to jest obecnie moja codzienna praca. Natomiast jeśli będzie zapotrzebowanie na moje wsparcie w PE, to jeśli czas pozwoli, chętnie dostarczę Ścierze jakiś materiał.

 

Nie będzie mnie natomiast z oczywistych względów na PPE, ale jednocześnie traktuję tę stronę jako własną - ponad rok temu razem z Fenixem i Ścierą wymyśliłem layout, zakładkę "Polska" z newsami z rodzimego poletka, blogi redakcyjne, nacisk na miniblogi, klasyfikację newsów ("bateryjki"), ocenianie komentarzy itd. Historia potoczyła się jak się potoczyła - z prowadzenia serwisu zrezygnowałem, ale miłym zaskoczeniem było, że po starcie wyglądał niemal w 100% tak, jak sobie wymyśliliśmy.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiający proces, który był przewidywany. To co na zachodzie jest normą, zaczyna dotykać nas - czyli internet przejmuje powoli piedestał. Heh, pamiętam jak kiedyś przeczytałem bodajże na gameonly felieton, i wtedy trudno mi było uwierzyć, że kiedykolwiek net zabierze miejsce kultowym pismom. Dziś dostrzegam zjawisko, w którym redaktorzy pism przenoszą się do internetu. Nie tylko mowa o PE, ale dotyka to i inne czasopisma o grach (nawet osławione CDA). Dobrze, że ruszył PPE.pl , który IMO ma silne zaplecze (sklep, pismo, marka, redaktorzy, ect.) i może zatrzymać obecnych ludzi, a nawet przyciągnąć redaktorów innych pism, którzy odejdą i będą szukać miejsca w sieci. Wierzę, że ten proces będzie zachodził na tyle powoli, że pisma nie znikną z rynku. W tej sytuacji bowiem pojawienie się nowego, to ryzykowny pomysł. Zostaną nam więc PE i Neo+ . Jako iż kupuję PE, życzę z tego miejsca żeby jak najmniej redaktorów chciało zaczynać nową drogę gdzieś indziej niż na PPE.pl . No i Koso, wierzę że serio tak będzie, że napiszesz coś do PE, a nie robisz tylko złudnych nadziei :>

 

Bo co do odejścia Hiva jakoś udało mi się przywyknąć (no dobra, takie trudne to nie było ;) ), ale Koso jak dla mnie to zejście w cień true-robotnika, i chyba bardziej PE zaboli.

Odnośnik do komentarza

Bardzo jednak zaluje odejscia Kosa, moim zdaniem on i Butcher stanowia merytoryczno-jezykowych rzeznikow. Koso potrafil napisac newsa na 2 zdania w dow(pipi)ny i bystry sposob. Do tego profesjonalizm i ogromna wiedza.

 

Dzięki za miłe słowa. Może od razu wyjaśnię, bo wokół mojego "odejścia" dużo plotków narosło. "Odszedłem" w tym sensie, że nie ma mnie już w PE w ilościach hurtowych, czyli co 2 strony. Prowadzę Gamezillę i to jest obecnie moja codzienna praca. Natomiast jeśli będzie zapotrzebowanie na moje wsparcie w PE, to jeśli czas pozwoli, chętnie dostarczę Ścierze jakiś materiał.

 

Nie będzie mnie natomiast z oczywistych względów na PPE, ale jednocześnie traktuję tę stronę jako własną - ponad rok temu razem z Fenixem i Ścierą wymyśliłem layout, zakładkę "Polska" z newsami z rodzimego poletka, blogi redakcyjne, nacisk na miniblogi, klasyfikację newsów ("bateryjki"), ocenianie komentarzy itd. Historia potoczyła się jak się potoczyła - z prowadzenia serwisu zrezygnowałem, ale miłym zaskoczeniem było, że po starcie wyglądał niemal w 100% tak, jak sobie wymyśliliśmy.

 

Ale tam też coś mało się udzielasz. :] Zresztą HIV na konsolowisku też mało pisze.

Odnośnik do komentarza

Ale tam też coś mało się udzielasz. :] Zresztą HIV na konsolowisku też mało pisze.

 

Kiedyś się zastanawiałem, dlaczego Ściera, w końcu redaktor naczelny, tak mało pisze. Teraz już wiem, jak to jest z redaktorami naczelnymi - nie mają czasu :)

 

Szkoda marnować talent. Zdegraduj się na zwykłego redaktora. :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najgorsze jest to, że zg(red)zi poodchodzili by zająć się własnymi portalami, a te portale są (moim skromnym zdaniem) mierne w (pipi) (np. jak czytam niektóre newsy na konsolowisku to mie sie nóż w kieszeni otwiera ;] o felietonach nie wspomnę) więc można powiedzieć śmiało, że się tam marnują chłopaki. Szkoda, szkoda. Życzę wam byli zg(red)zi rychłego powrotu do PE/PPE ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zastanawiający proces, który był przewidywany. To co na zachodzie jest normą, zaczyna dotykać nas - czyli internet przejmuje powoli piedestał. Heh, pamiętam jak kiedyś przeczytałem bodajże na gameonly felieton, i wtedy trudno mi było uwierzyć, że kiedykolwiek net zabierze miejsce kultowym pismom. Dziś dostrzegam zjawisko, w którym redaktorzy pism przenoszą się do internetu. Nie tylko mowa o PE, ale dotyka to i inne czasopisma o grach (nawet osławione CDA). Dobrze, że ruszył PPE.pl , który IMO ma silne zaplecze (sklep, pismo, marka, redaktorzy, ect.) i może zatrzymać obecnych ludzi, a nawet przyciągnąć redaktorów innych pism, którzy odejdą i będą szukać miejsca w sieci. Wierzę, że ten proces będzie zachodził na tyle powoli, że pisma nie znikną z rynku. W tej sytuacji bowiem pojawienie się nowego, to ryzykowny pomysł. Zostaną nam więc PE i Neo+ . Jako iż kupuję PE, życzę z tego miejsca żeby jak najmniej redaktorów chciało zaczynać nową drogę gdzieś indziej niż na PPE.pl . No i Koso, wierzę że serio tak będzie, że napiszesz coś do PE, a nie robisz tylko złudnych nadziei :>

i silny serwer :)

(...)przesłodziłeś - ppe.pl nie jest żadną rewelacją - zwykła kalka kilku innych serwisów/blogów, które po prostu są "kanonem", a reszta musi się dostosować; prywatne blogi to b. dobry pomysł, ale póki co tylko mutti potrafił to wykorzystać (nie ma n-tych wypocin o grach/filmach i "branży"). (...) Mam nadzieję, że mimo rozwoju ppe.pl sodówa nie uderzy wam do głów i nie zaczniecie traktować czytelników jak pewien portal [kto wie, ten wie], gdzie tendencja do prostytuowania się "góry" doprowadziła do tego, że ściga się użytkowników, którzy blokują reklamy w przeglądarkach - mam nadzieję, że do takiego rynsztokowego poziomu się nie zniżycie.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Dla mnie najgorsze jest to, że zg(red)zi poodchodzili by zająć się własnymi portalami, a te portale są (moim skromnym zdaniem) mierne w (pipi) (np. jak czytam niektóre newsy na konsolowisku to mie sie nóż w kieszeni otwiera ;] o felietonach nie wspomnę) więc można powiedzieć śmiało, że się tam marnują chłopaki. Szkoda, szkoda. Życzę wam byli zg(red)zi rychłego powrotu do PE/PPE ;]

+1

 

ale to już ich sprawa

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Odszedłem z PE z uwagi na brak czasu na pisanie do magazynu, nie dostając szansy napisania Hyde Parku. Takie życie. Tworzę swój kącik w Sieci, więc zainteresowani go znajdą. Dziękuję pięknie wszystkim, którzy przez kilkanaście lat tolerowali moje wypociny.

HIV Ty i Myszaq jesteście dla mnie kozakami i kupowałem głównie PSX-a przez Was.Teraz nie mam już takiego parcia gdy Cie nie ma,kupuje bo nie ma sensownej alternatywy na rynku.PSX bez Hiva to jak portfel bez pieniędzy :(

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czytałem psXe od 1 numeru, ale ostatnio zrobiłem sobie kilkumiesięczną przerwę. Przeniosłem się na portale internetowe i zastanawiałem się czemu zgredów nie ma jeszcze w internecie ;/ bo te wszystkie serwisy strasznie gęźniały. Taka gamezilla odżyła gdy Koso stał się nowym naczelnym, a w konsolowisku chociaż trochę namacalny jest klimat Psx extreme. Takie czasy, trzeba się rozwijać i próbować nowych projektów. Po przeczytaniu lipcowego wydania zdziwiłem się że nie ma już Hiva, szukając odpowiedzi trafiem na ten wątek na forum i mało co z krzesła nie spadłem. Z waszych wpisów można pomyśleć, że Hiv umarł naprawde, już szukałem w sieci informacji o tragiczej śmierci, pewnie w wypadku samochodowym pamiętajac zamiłowanie Hiv do szybkiej jazdy :] jESTEŚCI PORYCI :) Jest PsxExtreme, który po tylu latach dalej jest najlepszy na rynku i dalej ma klimat mimo wielu zmian jakie byly nieuniknione i są serwisy internetowe, w których jest największy potencjał i nic dziwnego, że przyciągają najlepszych z branży. Wszystko się zmienia ... pora się ogarnąć !

Odnośnik do komentarza

HIV to już nawet na konsolowisku nie istnieje...przynajmniej takie ostatnio można odnieść wrażenie...jego newsów jest jak na lekarstwo...na swoim blogu też nie pisze... nic ;]

 

Jednak to Kosa najbardziej szkoda...mamy prawie identyczne gusta...prawie bo ja Barcelony nie uwielbiam ;] Jego zdanie było zawsze świetną wytyczną dla mnie przy wyborze konkretnych gier... no ale teraz to już wszystko minęło :ermm:

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

 

Jednak to Kosa najbardziej szkoda...mamy prawie identyczne gusta...prawie bo ja Barcelony nie uwielbiam ;] Jego zdanie było zawsze świetną wytyczną dla mnie przy wyborze konkretnych gier... no ale teraz to już wszystko minęło ermm.gif

 

Koso coś tam skrobnie jak na lekarstwo od czasu do czasu jak np. Playtest Fify 11 w najnowszym PE.

 

Ale osobiście też bym wolał, żeby pisał dużo więcej thumbsup.gif

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...