Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w końcu New 3DS XL i chciałbym się dowiedzieć gdzie zaopatrujecie się w gry, bo z tego co widzę to ogólnie jest straszna bieda w temacie dystrybucji. Przeszedłem się po Empiku i Saturnie ale nic z Nintendo nie widziałem, nawet żadnych akcesoriów, oryginalnych czy nie. Pamiętam że kiedyś były w takich większych sklepach. Kiedyś to znaczy za czasów pierwszego DS lub za czasów DS Lite, tak wiem szmat czasu, ale jednak. Wiem że zmienił się oficjalny dystrybutor ale nic się nie polepszyło. Na allegro trochę tego jest, ale to głównie sklepy, w porównaniu do innych platform mało ludzi odsprzedaje gry. Może to wina tego, że 3DS nie jest za bardzo popularny w Polsce?

Czy są jakieś sklepy gdzie najlepiej kupować, polskie lub zagraniczne? 

 

Jeżeli chodzi o popularność 3DS to jak u Was wygląda spotkanie kogoś przez StreetPass? Dużo ludzi minęliście? Mi się udało jak na razie jedną osobę (Xax) jadąc dzisiaj metrem, a Streetpasa aktywowałem wczoraj.

Odnośnik do komentarza

Jezu ale sr,ają tymi update'ami systemu. Niedawno był 10.0.0-27, teraz kolejny. Co jest, czy ja kupiłem jakieś plejstejszyn?

 

Co ja tak w ogóle tracę nie uaktualniając? Bo Pokemony po olaniu update'u normalnie się łączą z siecią z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza

Jezu ale sr,ają tymi update'ami systemu. Niedawno był 10.0.0-27, teraz kolejny. Co jest, czy ja kupiłem jakieś plejstejszyn?

 

Co ja tak w ogóle tracę nie uaktualniając? Bo Pokemony po olaniu update'u normalnie się łączą z siecią z tego co widzę.

 

eShop

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie i panie pytanko.

Czy n3ds posiada blokadę regionalną? Widzę, że toczy się jakaś dyskusja o tym, więc podpinam się do tego. Nigdy nie posiadałem żadnego przenośniaka N, ale do końca tego roku to się powinno zmienić. Stąd pytanie o blokadę. Czy jeśli łyknę konsolę n3ds PAL to odpalę na tym gry NTSC? Chodzi mi zarówno o gry z NDS jak i 3ds.

Odnośnik do komentarza

Gry z NDS odpalisz bez problemu bo nie ma na nich blokady. Natomiast wszystkie z 3DSa mają, czyli jest pół na pół. Są jakieś haki że można tą blokadę zdjąć, ale ja się w to jeszcze nie bawiłem, bo nie mam gierek nie palowych do 3dsa.

Odnośnik do komentarza

Panowie i panie pytanko.

Czy n3ds posiada blokadę regionalną? Widzę, że toczy się jakaś dyskusja o tym, więc podpinam się do tego. Nigdy nie posiadałem żadnego przenośniaka N, ale do końca tego roku to się powinno zmienić. Stąd pytanie o blokadę. Czy jeśli łyknę konsolę n3ds PAL to odpalę na tym gry NTSC? Chodzi mi zarówno o gry z NDS jak i 3ds.

 

Wszystko zalezy od tego, czego chcesz.

 

Powiem ci to, czego zaluje ze sam wczesniej nie wiedzialem, bo moglbym sie zastanowic. A mianowicie, jak kupisz 3DSa, to sprawdz jaka ma wersje oprogramowania, jesli bedzie to wersja 9.2 (lub nizsza), to bedziesz mogl zainstalowac na 3DSie Custom Firmware. Tak wiec nie rob od razu update'u konsoli.

 

Exploit systemowy, dostepny dzieki temu softowi, ma najlepsza wydajnosc jesli chodzi o homebrew (emulatory etc).

 

Oprocz tego pozwala rowniez na inne rzeczy, w tym m.in. ominiecie blokady regionalnej. A co jest dobre, majac takie CFW ponoc nawet mozna jakos probowac instalowac patche do gier z innego regionu.

 

 

Jak masz wersje softu wyzsza niz 9.2 to nie mozesz skorzystac z CFW, ale masz inne haxy, ktore dadza tobie odpalanie gierek z innych regionow, oraz emulatory.

 

Haczyk jest taki, ze chcac korzystac z tego, nie mozna bezmyslnie update'owac systemu, bo kazda aktualizacja potencjalnie moze nam ta nieoficjalną funkcjonalnosc odebrac.

A nie instalujac aktualizacji, nie ma sie dostepu do eShopu (a co za tym idzie, nie mozemy patchowac gier, wiec mozna zostac odcietym trybu online w niektorych grach).

 

Poki co te slabsze haxy (nie CFW) dziala nawet na najnowszym sofcie, moga to jednak zablokowac, tak wiec zanim sie kupi jakas gierke z innego regionu, trzeba sie zastanowic czy bedzie sie jednak 'kotwiczyc' z ta modyfikacja.

 

 

Osobiscie, jesli Nintendo tego nie zablokuje w przeciagu nastepnych miesiecy, to kupie sobie japonska trylogie Phoenix Wrighta na 3DSa (jest po angielsku, a u nas wyszlo to jedynie w wersji cyfrowej), oraz Rune Factory 4 (sytuacja jak wyzej, tyle ze wersja US).

 

edit:

Aha, jak cos, to nie ma ryzyka dostania za to bana - w najgorszym wypadku po aktualizacji po prostu przestanie nam dany 'hack' dzialac, i tyle.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie kupna cyfrowych gier, jeśli chce sprzedać konsolę i mam na niej trylogie AA + czwartą część w cyfrze, to gry sa do konsoli przypisane. Jak sprzedaję konsole mogę napisać (podneść jej wartość) o te 3 gry jak rozumiem. Osoba z innym nickiem może się zalogować i pobrać ponownie te gry na swoją kartę pamięci bez problemu?

Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...