Skocz do zawartości

PSX Extreme #153


Rekomendowane odpowiedzi

okladka153.jpg

 



Cena 7,99

 

 

 

Numer dostępny od 21/22.04 (środa/czwartek)

 

W końcu musiało to nastąpić. TO, co wisiało nad nami już wielokrotnie. TO tzn. oficjalne przesunięcie ekspedycji numeru z drukarni. Kilka razy już przekraczaliśmy termin nieprzekraczalny oddania materiałów do drukarni. Jednak za każdym razem ratowała nas drukarnia (a raczej świetni ludzie, którzy tam pracują). Zmieniali miejscami druk innych magazynów, uruchamiali druk w weekendy itp. Tyle, że nie zawsze jest to możliwe. Materiały zostały przez nas oddane prawie 3 dni po terminie. Drukarnia wyekspediowała numer jeden dzień później. Do tego weekend i już mamy opóźnienie premiery numeru jeden lub dwa dni (zależy od firmy kolportującej czasopismo). Kilka słów na temat opóźnienia znajdziecie również na blogu naczelnego. Sam zabieram się za rozmowy z drukarnia w sprawie nieuniknionej (?) kary finansowej za niedotrzymanie terminów umownych.

 

 

 

 

Pokazy, jakie zorganizował CD Projekt po marcowej konferencji, dały nam wyraźny sygnał, że polskie studia deweloperskie pracują nad dwoma wspaniale zapowiadającymi się grami RPG. Po zarzuceniu prac nad Powrotem Białego Wilka, które swego czasu opisywaliśmy na łamach PE, firma solowo (bez kooperacji z Francuzami) wzięła się za zupełnie nową przygodę Geralta pt. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. ?REDzi? nie mogą jeszcze oficjalnie mówić na temat daty wydania wersji konsolowych, ale odpowiedź na najważniejsze pytanie została już udzielona - konsolowe wersje będą na pewno w 2011 roku. Wcześniej zobaczymy Two Worlds II - wersja PC pokazywana na konferencji w Warszawie zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Tak, chodzi tu o drugą część przeciętnego erpega, który pojawił się na Xboksie w 2007 roku. Uznajmy, że ten port z peceta był wypadkiem przy pracy. ?Dwójka? jest nieporównywalnie lepsza, ba - bardzo, ale to bardzo dobra. To się nazywa skok jakościowy. Kali odwiedził krakowskie studio Reality Pump i przetestował konsolową wersję gry, którą dotychczas ukrywano przed światem. Zax natomiast powtórnie udał się do Warszawy, żeby porozmawiać przez cały jeden dzień z pracownikami CD Projekt RED, wyciągając od nich takie szczegóły na temat Wiedźmina, o których nikt dotychczas na pewno nie pisał. Obaj recenzenci zajrzeli dosłownie w każdą dziurę w obu studiach, dopytując się nie tylko o same gry, ale i o całe zaplecze z nimi związane, przeprowadzając rozmowy z wieloma pracownikami na różnych stanowiskach. Tym sposobem powstał spory materiał dotyczący obu gier, oraz dewelopingu gier RPG w Polsce w ogóle.

 

Butcher był w Nowym Jorku na prezentacji Crysis 2 od Cryteka. Co prawda nie można było samemu zagrać, ale pokaz grywalnego kodu oraz wywiad udzielony przez prezesa studia, Cevata Yerli, rzucił sporo światła na ten tytuł. Jedno jest pewne: Killzone 3 będzie mieć solidnego konkurenta, bo Niemcy pod banderą EA zamierzają stworzyć najładniejszego FPS-a tej generacji. Ambitnie. Poza tym gramy w Lost Planet 2, Prince of Persia: Zapomniane Piaski, Super Street Fighter IV, Alpha Protocol (Kali pojechał do Pragi) oraz Skate 3. Sporo tego.

 

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to pragnę poinformować, że wystartowaliśmy już z serwisem internetowym pod banderą PSX Extreme. Wystarczy, że w okienku przeglądarki wstukacie PPE.pl i już macie dostęp do najświeższych informacji że świata gier. No właśnie - czym się różni witryna od wydania papierowego? Ano zasadniczo: na PPE.pl macie dostęp do codziennych newsów, plotek i materiałów wideo (wkrótce również naszych autorskich), których codziennie dostarcza branża gier. Całość uzupełniają nasze blogi, terminy wydania gier, ankiety, rankingi, materiały zdjęciowe (które nie weszły do relacji w PE), krótkie felietony, audycje, podsumowania tygodnia, głosowanie na listy przebojów miesiąca (TOP11) oraz nasz firmowy sklep wysyłkowy. Na dniach startujemy z CODZIENNYMI konkursami i rankingiem omnibusów. Czego nie ma na PPE.pl? Tego, co znajdziecie co miesiąc w PSX Extreme: recenzji, publicystyki, listów, ciekawszych zapowiedzi, playtestów. Krótko mówiąc - oba media wzajemnie się uzupełniają, a nam będzie miło, jeśli Wy będziecie korzystać z obu. Zapraszamy Was wszystkich i czekamy na opinie o PPE.pl. ? [sciera@psxextreme.pl]

 

 

RECENZJE

 

PS3

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dynasty Warriors: Strikeforce

Just Cause 2

MotoGP 09/10

Prison Break: The Conspiracy

Way of the Samurai 3

 

X360

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dynasty Warriors: Strikeforce

Just Cause 2

Metro 2033

MotoGP 09/10

Prison Break: The Conspiracy

Splinter Cell Conviction

Way of the Samurai 3

 

Wii

Red Steel 2

 

BEZ TEKTURY

CoD: MW 2 - Stimulus Package

Darwinia+

Game Room

Greed Corp

Kroniki Heavy Rain: Taksydermista

Mega Man 10

Perfect Dark

Rocket Racing

Scrap Metal

Toy Soldiers

 

POCKET

Alice in Wonderland

Dead or Alive: Paradise

Phantasy Star 0

WarioWare: Do it Yourself

 

 

CO NOWEGO?

Arcania: Gothic 4

Crysis 2

L.A. Noire

Majin and The Forsaken Kingdom

Medal of Honor

NBA Jam

True Crime

Vanquish

 

PLAYTESTY

Alpha Protocol

Lost Planet 2

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Skate 3

Super Street Fighter IV

Two Worlds II

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

 

 

POZOSTAŁE

 

HARDKOR

Gadające głowy i encyklopedyczne informacje

Graczpospolita

Od gracza dla graczy

Okiem maniaka

Powrót do przeszłości - 3DO

To było grane

 

WARTE UWAGI

Grabieżcy

Gry niczyje

Konkurs Split/Second: Velocity

Region filmowy

Serialowy zawrót głowy

Tak powstają gry w Polsce

Unlimited Detail - rewolucja w grafice 3D?

Wiedźmin, ppe.pl i rozlane piwo

Wywiady

Zgrentgen - Final Fantasy XIII

Odnośnik do komentarza

Noo w końcu ;]

 

Recenzje: Just Cause 2 , Splinter Cell: Conviction.

 

Co nowego: tu mnie wszystkie gry interesują (szczególnie L.A. Noire).

 

Playtesty: Alpha Protocol, Prince of Persia: Zapomniane Piaski, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

 

Oczywiście publicystyka. No i cieszy michę Zgrentgen. Tylko czemu tylko jeden i tylko FFXIII. Chcę Heavy Rain ;p.

 

No i szkoda, że nie ma nic o Red Dead Redemption. Tak wielki, głośny projekt. Tyle newsów, konkretów się nazbierało i nic ;/ (nikt z redakcji nie ograł RDR w siedzibie R* czy na Pax East?). Jedyny "playtest" był rok temu (by Koso).

 

Okładka kiepska, nie podoba mi się.

Numer mam nadzieję, że jutro dostanę.

 

Czyli do przeczytania ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

pierwsza reakcja po zobaczeniu okładki - "the fuck?!?"

druga reakcja - "jednak polacy odstają poziomem, i nawet nie chodzi o jakość grafiki, tylko o design"

 

 

pozatym też żaluje że nie ma nic o RDR

ale dobrze ze chociaż lost planet 2

 

 

 

btw z tym opoznieniem numeru to niezła fuszerka i brak profesjonalizmu , wstyd! (żart;p)

Odnośnik do komentarza

OMG jaka okładka. Polacy to niech wpierw się nauczą designu, a potem niech robią gry. No ale jedno trzeba im przyznać, że dzięki temu artowi PSX ma jedną z najgorszych okładek w historii swojego istnienia. Więc czegoś już dokonali z tym swoim TW2...

 

Co do samego numeru to średni. Z recek to jedynie Dragon Age: Przebudzenie i Way of the Samurai 3 mnie interesuje.Choć i tak strasznie późno ten ostatni tytuł recenzujecie,premiera w EU była 12marca...

Z innych rzeczy to oczywiście "Powrót do przeszlości" , info o Vanquish i zgrentgen - Final Fantasy XIII zapowiada się ciekawie.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

"jednak polacy odstają poziomem, i nawet nie chodzi o jakość grafiki, tylko o design"

Dokładnie - koszmarny artwork. Tak czy siak wspierajmy naszych - nie wierzę, że ktoś mógł wybrać tego "twora" z pobudek czysto estetycznych :P

 

Numer jawi się jako średni (interesują mnie ze dwie, trzy recenzje), liczę na publicystykę :thumbsup:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

No okładka strasznie neutralna jak dla mnie :-> mogłoby być coś z Metro albo Splinter Cell'a ;p przynajmniej jest co czytać, tylko kurde czemu akurat musi wychodzić w dniu kiedy ja wyjeżdżam do Niemiec? ale co tam namówi się rodzinkę aby mi kupowali magazyn co miesiąc, po powrocie będzie niezły stosik do czytania XD

Odnośnik do komentarza

No, w końcu pojawiła się zapowiedź :) To już kolejny miesiąc, w którym macie problemy żeby ze wszystkim wyrobić się na czas - mam nadzieję, że Ściera (i reszta ekipy) w przyszłym miesiącu do tego nie dopuści.

 

Sam nowy numer zapowiada się nieźle, choć przyznam, że mnie i tak najbardziej interesuje publicystyka. O ile kiedyś mniejszą przywiązywałem do niej uwagę, tak dzisiaj stoi na pierwszym miejscu. Okładka odrzuca, ale to przez nie do końca dobrze dobranego artworka. Napisy nie najgorsze, przynajmniej nie ma tej żółci i dziwnej czcionki jak przy okładce z Avatarem.

 

Teksty dotyczące Wiedźmina 2 będą zawierać spoilery z pierwszej części? Pytam się, bo dopiero niedawno kupiłem Wiedźmina i nie chcę sobie popsuć zabawy.

Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu była dyskusja, że prenumeraci dostają egzemplarz 3 dni przed innymi, bo w sobotę nie dostarczają do Kolporterów, jak się okazało ten numer miał wyjść w środku tygodnia i wszyscy mieli go dostać jak zwykle a tutaj okazuje się, że przesunięcie wydania :down:

 

A numer fajnie się zapowiada, jednak poprzedni był lepszy ;)

Odnośnik do komentarza

W sumie to z recenzji interesuje mnie tylko Splinter Cell Conviction, a z playtestów Lost Planet 2 i nowy PoP. Poza tym widać, że chwilowo jest posucha i brak większych hitów, ale nie na długo (Alan Wake, Red Dead Redemption, Prince Of Persia).

 

Co do okładki to jest jedną z najgorszych, no i polskim chara-designerom jak widać brak wyobraźni, bo tworzą jakieś świńskie ryje.

Odnośnik do komentarza

nie każdy toleruje fuszerkę, a ta okładka to jakiś koszmar

 

na pewno juz was nie pochwale za okładki bo to dla was żaden doping, i tak walniecie najgorszego arta (z crapowej gry) nie patrząc "czy to w ogóle wygląda", fajność okładki schodzi u was na trzeci plan, także w/e

 

zawartość też niezły suchar, wezmę tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...