Skocz do zawartości

Star Trek


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 650
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ok, nadrobiłem sezon. Ostatnie dwa odcinki to pure Star Trek. Co to za Star Trek jeżeli nie ma cofania się w czasie, manipulacji czasem albo pętli czasowych? No i Mudd. Mocno mi przypominał Q z Next Generation (zwłaszcza na Discovery). Lorca najlepszy. Isaacs świetnie manipuluje widzem i załogą. Po 9 odcinku i jego rozmowie z Stametsem aż korci by sprawdzić czy to nie on odpowiada za sytuację z końcówki. 

Tylko kilka rzeczy mi nie pasuje. Burnham zaorać. Niepotrzebnie powiązali tą postać z Wolkanami bo przez to nie potrafi się odnaleźć ani jako człowiek, ani jako protegowana Sareka. Sonequa nie ma za grosz balansu choćby minimalnie zbliżonego do Nimoy'a. Wojna z Klingonami taka se. W ogóle Klingoni są słabo rozpisani. Wciąż nie rozumiem co się stało z dizajnem tej rasy, że tak odbiega od tej z pierwszej serii i Next Generation. I choć kocham humanoidalne kosmitki płci żeńskiej tak nigdy więcej nie chcę być karany oglądaniem klingońskich cycków :bad:

Odnośnik do komentarza

Według mnie właśnie nowy design Klingonów na plus, bo wreszcie nie są murzynami z pomarszczonymi czołami, tylko wyglądają jak wojownicza rasa obcych.

Tak samo kwestia tego, że mówią prawie cały czas w swoim 'kwadratowym' języku, czasem tylko w obecności kogoś z Gwiezdnej Floty zwracając się po angielsku.

Dodaje to autentyczności.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No świetny odcinek, a poza tym na

 

mirror universe

trza było czekać od 2005 roku. 

I co najlepsze, to była dopiero pierwsza część tej historii.

Super, że powrócili do sprawy z

 

przeniesionym z przyszłości i z prime universe USS Defiantem.

 


Było to już w 'Enterprise', całkiem niedawno odświeżałem te dwa odcinki, bo to jedne z najlepszych z tego serialu. Evil Archer i reszta we wdziankach oryginalnej Gwiezdnej Floty to bezcenny widok.

 

Zobaczymy jak rozwiną ten wątek w 'Discovery' i czy odniosą się do przeszłych wydarzeń na wspomnianym statku.

 

Jeszcze ta scena, kiedy

 

oba statki tj. Discovery oraz Shenzhou razem startują w nadprzestrzeń przy epickiej muzyce

to dosłownie mnie ciarki przeszły.

 

:banderas::fsg: :obama: 

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie jak to dalej pójdzie.

uśmiercili tak naprawdę najlepszą postać, ale jest nadzieja, że jego druga wersja gdzieś tam jest w naszym świecie. Do tego decyzja o uratowaniu Philippy trochę dziwna. Jakby nie patrzeć, to taka sama postać co Lorca, zabija i torturuje dla przyjemności.

 

Odnośnik do komentarza

Ciągle zbieram szczękę z podłogi, po obejrzeniu wszystkich epizodów. Ze Star Trekiem miałem mało do czynienia, nie licząc filmów JJa i dyskusji Sheldona z Leonardem. Pamiętam też, że  czasami  za dzieciaka oglądałem serial, to chyba był New Generation, bo grał tam profesor z X-Menow. Ale chcę więcej i chociaż częściowo nadrobić wiedzę o uniwersum. Co oglądać a czego unikać? 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...