Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe o tym samym pomyślałem ;]. Mogliby to rozwiązać, że po prostu przy sobie nosisz flaszki tak jak np. w Saints Row.

 

Ale przyznam szczerze, że nie miałem zielonego pojęcia, że po pijaku nie można strzelać w GTAIV. Nieźle, nigdy nie przyszło mi to do głowy, @Yabollek a w RDR próbowałeś, można?

Odnośnik do komentarza

Te elementy tworzyły z San Andreas kurevsko rozbudowaną produkcję, molocha, potwora a zarazem idealnie pasowały do klimatu.

Ja tam również jestem za tym wszystkim, oczywiście na ile pozwoli historia w GTAV.

 

Nie ma takiej drugiej gry jak SA, połączenia przygodówki, sandboxa, rpg-a, strzelanki, GTA, gangsterki, i czego tam jeszcze hehe.

Przecież ta gra to PRZEKOZAK ;].

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie rozmiar terenu.

W SA mieliśmy mapę o rozmiarze 10 km na 10km , natomiast w GTA 4 już mniejszą , bo jakieś 6 na 5 km.

Chciałbym , aby w tej części poszli w rozmiar , a co za tym idzie i w jakość wykonanych kilometrów kwadratowych. Jeżeli miałby być teren wiejski to niech będzie wypełniony detalami , las z monumentalnymi drzewami gibiącymi się od burzy i kilometrową górą (były takie w SA). To wszystko było pod koniec 2004 roku powodem aby powiedzieć OMG . Swoją drogą po RDR jestem spokojny o wiochę i małe miasteczka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie rozmiar terenu.

W SA mieliśmy mapę o rozmiarze 10 km na 10km , natomiast w GTA 4 już mniejszą , bo jakieś 6 na 5 km.

Chciałbym , aby w tej części poszli w rozmiar , a co za tym idzie i w jakość wykonanych kilometrów kwadratowych. Jeżeli miałby być teren wiejski to niech będzie wypełniony detalami , las z monumentalnymi drzewami gibiącymi się od burzy i kilometrową górą (były takie w SA). To wszystko było pod koniec 2004 roku powodem aby powiedzieć OMG . Swoją drogą po RDR jestem spokojny o wiochę i małe miasteczka.

 

 

Good point. :thumbsup:

 

Gdyby tak Rockstar zafundowało nam w GTA V nie jedno miasto, a np. dwa lub trzy? Przykład RDR pokazuje, że nie byłoby z tym raczej większego problemu. Oczywiście powierzchnia otartego terenu nie byłaby tak duża jak w RDR (w sadzie rozmiary napotykanych miasteczek nie były zbyt duże). Chciałbym, żeby akcja tym razem działa się w Europie. Przed nami jeszcze E3, ale jestem coraz bardziej sceptyczny do tego, że zobaczymy pierwszą oficjalną zapowiedź GTAV.

Odnośnik do komentarza

Czym liczyłeś?

 

Nie mogę sprawdzić ile to jest , ponieważ straciłem memorkę do PS2. A miałem blok z odblokowanym całym San Andreas.

Sposób jest prosty na obliczenie. Ustawiasz się na samym końcu mapy , wybierasz samachód, ewentualnie motor i jedziesz uliczkami po linii prostej. Oczywiście odpowiednio wcześniej w opcjach gry sprawdza się ile się przejechało. I na samym końcu trasy jak jesteś już na krańcu mapy sprawdzasz w opcjach. Tak że Ci mówie Kamil że mapa wynosi mniej więcej 10 km na 10 km.

Kurcze chyba policze z nudów rozmiar GTA4 :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie rozmiar terenu.

W SA mieliśmy mapę o rozmiarze 10 km na 10km , natomiast w GTA 4 już mniejszą , bo jakieś 6 na 5 km.

 

http://i.imgur.com/uBWCz.jpg

 

Te Twoje obliczenia się w miarę zgadzają, zgodnie z powyższą mapką rozmiar GTA SA to jakieś 9x9 km z hakiem.

A co do samego obrazka to nie można tego tak tak wprost porownywać. W takim Burnoucie mapa subiektywnie wydaje się dużo mniejsza niż w GTA:SA, chociaz podobno (dane twórców) jest kilkukrotnie większa. Wielkość powinna być liczona w wartościach wymiernych, a nie jednostkach miary używanych przez grę, która w każdej grze jest inna.

Odnośnik do komentarza

mysle ze gtav na konsole bedzie dzialo sie w usa, rockstar pewnie nie chce ryzykowac mamony za to czy spodoba sie masie inne miejsce akcji niz usa, gdyby sie dzialo w europie to mogloby to sie nie spodobac wiekszosci co za tym by poszly nizsze recenzje, mniejsza kasa ze sprzedazy i mniejsze szanse na goty, ludzie sie przyzwyczaili do kraju hamburgerow wiec niech tak juz zostanie, na ngp bedzie test r* czy wlasnie 2 miasto lezace poza juesej przypadnie do gustu graczom co by wynikalo ze nastepne czesci gta by sie dzialy w innym zakatku swiata bo wiadomo przeciez ze z handhelda nie zgarna tyle kasy jak z konsol stacjonarnych z serii gta, wiec moga sobie poeksperyntowac z miastami

Odnośnik do komentarza

Z państw/miast europejskich poza Anglią/Londynem nie wyobrażam sobie gdzie niby miało się dziać nowe GTA.

 

Bo gdzie niby Francja (phiii), Włochy (choć zadyma w Watykanie mogłaby być ciekawa :turned: ), Holandia, Hiszpania,............ Niemcy (rzyga).

A jeżeli chodzi o Japonię bleeeeeeee, Chiny bleeeee, jedynie Brazylia wydaje mi się ciekawa. Nom Brazylią-Rio nie pogardziłbym.

 

Ale i tak wolę sprawdzone Miami - Vice City lub San Andreas czyli US.

 

Tylko nie NY - LC ale to już chyba nie grozi heh.

Odnośnik do komentarza
Nie mogę sprawdzić ile to jest , ponieważ straciłem memorkę do PS2. A miałem blok z odblokowanym całym San Andreas.

Sposób jest prosty na obliczenie. Ustawiasz się na samym końcu mapy , wybierasz samachód, ewentualnie motor i jedziesz uliczkami po linii prostej. Oczywiście odpowiednio wcześniej w opcjach gry sprawdza się ile się przejechało. I na samym końcu trasy jak jesteś już na krańcu mapy sprawdzasz w opcjach. Także Ci mówie Kamil że mapa wynosi mniej więcej 10 km na 10 km.

Kurcze chyba policze z nudów rozmiar GTA4 :potter:

 

Łatwiej i szybciej będzie to zmierzyć samolotem/helikopterem ;>

Odnośnik do komentarza

Tylko trzeba lecieć w linii prostej...da sie zrobić , dzięki za Tipa :thumbsup:

 

Mapa tej Gry ''Just Cause 2''...nie spodziewałem sie ze to może być prawda , poza tym nigdy się nią nie interesowałem...trzeba nadrobić zaległości...największa mapa jaka powstałą w jakiejkolwiek grze . Pamietam jak grałem w Far Cry 2(łezka w oku) to nie ogarniałem jak można w 2 lata stworzyc rtak piękne i ciekawe środowisko. Dla mnie FC2 i design miejscówek to niedościgniony wzór pomysłów i geniuszu jaki wylewa sie z każdego Hektara . Az strach pomyśleć jaki genialny będzie FC3....

 

Zaobserwowałem coś ciekawego. GTA 3 było pierwsza częścią na konsolach poprzedniej generacji. Akcja w NY , czyli Liberty City. W GTA4 mamy powtórke z miastem.

Ale jak pomyśleć , to mieliśmy Londyn z 1961 i 1969 roku. Może teraz RockStar , firma z Anglii postara się (albo już dawno postarała) aby tym razem dopieścić Londyn.

I nie jestem w stanie zrozumieć tekstów pokroju ''To niemożliwe , aby akcja byłą poza granicami USA , ponieważ to mogłoby sie nie spodobać graczom''

Jakoś Call of Duty 4 i Resident Evil 4 zerwały z pewnymi ramami i co z tego wyszło...najlepsze gry w swoim gatunku i masa osób jest i będzie im za to wdzięcznych.

 

PS. Macie ten obrazek z okładki Epizodów z LC , na którym widnieje nawiązanie do Londynu? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...