Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie pomysł z kilkoma (pięcioma ? ) bohaterami w nowej części byłby świetny. Namiastkę mieliśmy już w przypadku GTAIV i epizodów, co wyszło świetnie, GTAV byłoby rozwinięciem tej koncepcji, jak dla mnie bomba. Zapewne tak nie będzie, ale ja bym się cieszył :)

Co do siłowni, tuningu itp to widzę, że sporo ludzi chciałoby dostac GTA: SIMS - takie rzeczy będziecie miec w nowym Saints Row, GTA niech pozostanie GTA i niech R* robi je po swojemu, IV była niby 10x mniej rozbudowana, a mimo to wcale nie była przez to gorsza od SA, była po prostu inna. Ja chcę dostac za(pipi)istą gangsterską historię z kozackim 'Rockstar'owym' humorem, toną charakterystycznych i specyficznych postaci, a jeśli chodzi o resztę rzeczy to zostawiam wolną rękę R* - nie zawiodą mnie to pewne.

 

EDIT: jeśli chodzi o elementy RPG to jestem za.

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Dla mnie pomysł z kilkoma (pięcioma ? ) bohaterami w nowej części byłby świetny. Namiastkę mieliśmy już w przypadku GTAIV i epizodów, co wyszło świetnie, GTAV byłoby rozwinięciem tej koncepcji, jak dla mnie bomba. Zapewne tak nie będzie, ale ja bym się cieszył :)

Co do siłowni, tuningu itp to widzę, że sporo ludzi chciałoby dostac GTA: SIMS - takie rzeczy będziecie miec w nowym Saints Row, GTA niech pozostanie GTA i niech R* robi je po swojemu, IV była niby 10x mniej rozbudowana, a mimo to wcale nie była przez to gorsza od SA, była po prostu inna. Ja chcę dostac za(pipi)istą gangsterską historię z kozackim 'Rockstar'owym' humorem, toną charakterystycznych i specyficznych postaci, a jeśli chodzi o resztę rzeczy to zostawiam wolną rękę R* - nie zawiodą mnie to pewne.

 

EDIT: jeśli chodzi o elementy RPG to jestem za.

 

No to właśnie San Andreas też zrobili po swojemu wrzucając w to jak Wy to nazywacie "Simsy". Przecież nie wzorowali się na SR którego wtedy jeszcze nie było czy tym bardziej na Simsach. Po prostu uznali, że wrzucenie tych wszystkich elementów, ogromu możliwości i tony różnorodności będzie pasować do "nygga" wizji GTA: San Andreas. I wyszło tak, że dostaliśmy POTWORA pod względem gameplayu, możliwości i zróżnicowania. Przy czym dalej to było GTA, nie wiem może ktoś czuł, że gra w Simsy czy coś w ten deseń.

 

Ja na szczęście nie. Nie miałem wątpliwości, że to dalej GTA, to samo GTA tylko w cholerę rozbudowane. A najlepsze w tym wszystkim było to, że jak kogoś tak strasznie obrzydzały możliwości San Andreas. To mógł z nich nie korzystać nie licząc kilku "tutorial misji" pokazujących co i jak. Mógł normalnie grać w misje po misji i jeździć po mieście jak w GTA3 czy VC olewając "Simsy". No dobra nie miałby 100%.

 

Ciężko mi pojąć jak ktoś może narzekać na to, że w SA mogliśmy jeździć na rowerze, chodzić na siłkę czy robić dziary. Meh narzekać, że gra była rozbudowana, była "true fucking sandboxem" to dla mnie chore ;] Nie podobały się patenty to olewam je i nie korzystam z nich.

 

Stety należę do licznej grupy osób-fanów które kochają całą "serię GTA" a nie tylko wybrane części. Nie mam problemu żeby pokoksować na siłce w SA, posłuchać boskiej muzy w VC a żeby 10 minut później przejść kilka poważnych misji w stonowanej Czwórce. A na koniec poskakać ze spadochronem w Tonym... geju Tonym. Wszystkie części są zaje.biste (no dobra LCS mniej) bo są inne, oferują co innego, stawiają na co innego. Pozwalają poczuć inne czasy, inny klimat, zasmakować innego gameplayu i to jest (pipi)a piękne w tej serii ;]

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Elementy sandboxowe na pewno będą znacznie bardziej rozbudowane, bo o ile w IV można było ich brak jakoś wybaczyć (nowy silnik graficzny, fizyczny i inne aspekty czysto techniczne), o tyle teraz nie. Nikt się przecież chyba nie łudzi, że gra NIE będzie działać na zmodyfikowanym RAGE'u i Euphorii, które owszem, nadal sprawują bardzo dobrze, ale na pewno gałek ocznych nam nie wypalą. Idę też zresztą o zakład, że Max Payne 3 jeśli chodzi o fizykę czy grafikę będzie lepiej wykonany, z powodów bardzo oczywistych - Max to gra o liniowej strukturze, często korytarzowa, GTA jest natomiast jest jego zupełnym przeciwieństwem.

 

Mam nadzieję, że nie pójdą w stronę takich pierdół i głupot jakie są w Saints Row, ta seria idzie swoim własnym, prześmiewczym torem i niech tak zostanie - GTA powinno być znacznie bardziej stonowane i spokojne.

 

Z takich zmian, które mi się na sam początek nasuwają to chciałbym zobaczyć rozwój broni w piątce. Wiecie, jakieś celowniki laserowe, mniejszy rozrzut, tłumiki itp. Obowiązkowo też powinien powrócić zakup domów.

Co do miast jeszcze: nie wiem skąd to przekonanie, że gra musi być osadzona tylko w jednym konkretnym mieście. Przypominam, że w SA wydanym w 2004 były 3 duże miasta + tereny pozamiejskie - i że niby teraz czegoś takiego się nie da zrobić?

Odnośnik do komentarza

wydaje mi sie, ze gta powinno zaczerpnac troche z saints row, skoro saints row skopiowalo kiedys gta. z tego co widze to sr3 bedzie totalnie beztroska zabawa z latajacymi motorkami, nalotami, ciosami z wreslingu i tona zadan pobocznych. nie mowie, ze gta tez musi miec dildo zamiast bejsbola ale troche szaleenstwa i lekkosci by sie przydalo.

Właśnie nie. Wydaje mi się, że seria powinna pójść w prawdziwy realizm świata przestępczego, włącznie z fabułami które powinny przestać przedstawiać sytuację kiedy gość zabijając 12k ludzi w ciągu 30 godzin staje się biznesmenem z BMką, walizką kapuchy i willami rozsianymi po całym mieście. Czas na to, żeby Rockstarsi pokazali jak naprawdę wygląda bagno świata przestępczego, jak wygląda pochłanianie ludzi przez tą machinę niszczącą ludzi i wypluwającą coś co ich już kompletnie nie przypomina. Realizm powinien pójść też w stronę rozgrywki zrywając m.in. z beztroskim strzelaniem do ludzi w myśl, ze po aresztowaniu i tak nas wypuszczą, czy brakiem tablic rejestracyjnych po których funkcjonariusze mogliby nas przecież szukać, a nie że wszystkie w takim GTA IV przedstawiały "Liberty City". Kurfa, niech przeglądną bibliotekę PS2 i zatrzymają się na tytule "The Getaway". Co prawda tam na potrzeby fabuły mocno okrojono sandboxowość, a aresztowanie oznaczało tak naprawdę Gej Ołwer ale wierzę, że Rockstar jest w stanie i to przedstawić w jakiś interesujący gejplejowo sposób.

Wierzę, że GTA V nie będzie wyśmiewane za możliwość siania freestyleowego śmierci na ulicach bez tak naprawdę ŻADNYCH konsekwencji. RDR już jest pierwszym krokiem co prawda San Diego, ale i myślenia tymi kategoriami. Co gdyby w GTA zrobili coś takiego, że robiąc bajzel musimy tak na prawdę się ukrywać przed wzrokiem policjantów (fury z zaciemnionymi szybami), a wykrycie od razu kosztuje nas trzy czy cztery gwiazdki? Ludzie chcąc zobaczyć napisy końcowe ostro by się ograniczali w robieniu demolki... Nie mam racji?

 

edit: są już preordery http://www.ultima.pl...v_gta_5/i10921/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A pamiętacie maniacy bilet lotniczy Niko który już sporyyy czas temu pojawił się w Social Clubie?

 

 

 

gtavclue01.jpg

 

 

;] albo nic nie znacząca informacja albo kolejne "za" na SA/LS.

 

Btw do trailera zostały już "tylko" 2 dni i 18 godzin. Tylko nie wiem czy przez naszą zmianę czasu nie czekamy godzinę dłużej ;p

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mnie chwilowo wszystkie gry przestały cieszyć. GTA zryło mi banie i nic na to nie poradzę.

Jak będzie powrót do trzech miast z SA to mi odbije do premiery.

 

 

No chyba że będzie na końcu trailera <marzenia mod on> "coming soon/coming in 2011" <marzenia mod off> :P

Edytowane przez kudlaty88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To znaczy, że on uznaje za oczywistość, że gra będzie na RAGEu.

 

Ja jestem przeciwnikiem kierunku "realistycznego", on jest dobry dla gier o liniowej budowie, sprawdza się, ale nie pasuje do serii GTA. The Getaway to świetna gra i chętnie bym zagrał w kontynuację na PS3, ale to jest coś odmiennego, uzupełniającego się z GTA.

Odnośnik do komentarza
No to właśnie San Andreas też zrobili po swojemu wrzucając w to jak Wy to nazywacie "Simsy". Przecież nie wzorowali się na SR którego wtedy jeszcze nie było czy tym bardziej na Simsach. Po prostu uznali, że wrzucenie tych wszystkich elementów, ogromu możliwości i tony różnorodności będzie pasować do "nygga" wizji GTA: San Andreas. I wyszło tak, że dostaliśmy POTWORA pod względem gameplayu, możliwości i zróżnicowania. Przy czym dalej to było GTA, nie wiem może ktoś czuł, że gra w Simsy czy coś w ten deseń.

 

Ja na szczęście nie. Nie miałem wątpliwości, że to dalej GTA, to samo GTA tylko w cholerę rozbudowane. A najlepsze w tym wszystkim było to, że jak kogoś tak strasznie obrzydzały możliwości San Andreas. To mógł z nich nie korzystać nie licząc kilku "tutorial misji" pokazujących co i jak. Mógł normalnie grać w misje po misji i jeździć po mieście jak w GTA3 czy VC olewając "Simsy". No dobra nie miałby 100%.

 

Ciężko mi pojąć jak ktoś może narzekać na to, że w SA mogliśmy jeździć na rowerze, chodzić na siłkę czy robić dziary. Meh narzekać, że gra była rozbudowana, była "true fucking sandboxem" to dla mnie chore ;] Nie podobały się patenty to olewam je i nie korzystam z nich.

 

Stety należę do licznej grupy osób-fanów które kochają całą "serię GTA" a nie tylko wybrane części. Nie mam problemu żeby pokoksować na siłce w SA, posłuchać boskiej muzy w VC a żeby 10 minut później przejść kilka poważnych misji w stonowanej Czwórce. A na koniec poskakać ze spadochronem w Tonym... geju Tonym. Wszystkie części są zaje.biste (no dobra LCS mniej) bo są inne, oferują co innego, stawiają na co innego. Pozwalają poczuć inne czasy, inny klimat, zasmakować innego gameplayu i to jest (pipi)a piękne w tej serii ;]

 

Słupek trochę źle mnie zrozumiałeś, ja kocham wszystkie części GTA, jestem psychofanem całej tej serii, SA było dla mnie miazgą swojego czasu i chyba najlepszą częścią GTA, co nie zmienia faktu, że to było 'wtedy', a teraz niekoniecznie chciałoby mi się śmigac postacią na siłkę itp. Parę ładnych lat temu rajcowały mnie takie rzeczy, teraz wolę, żeby R* szło w kierunku obranym przez GTAIV, co wcale nie oznacza, że nie chcę żeby następna częśc GTA była rozbudowana i że nie musi taka byc ! Przecież zamiast siłki itp panowie z R* mogą wymyślic różne inne patenty, dzięki którym gra może byc czymś na wzór SA w ''czwórkowych'' klimatach, wystarczy spojrzec na RDR - to jest moim zdaniem świetny przykład czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Pierwszy oficjalny zwiastun Grand Theft Auto V trafi do Sieci już pojutrze, jednak dzisiaj światło dzienne ujrzały informacje na temat fabuły oraz rozgrywki. Taki stan rzeczy zawdzięczamy jednemu z użytkowników 4chana, toteż wielce prawdopodobnym jest, iż są one prawdziwe.

1. Głównym bohaterem będzie Hiszpan o imieniu Adrian.

2. Akcja gry rozgrywa się w San Andreas w 2012 roku, toteż możemy liczyć na żarciki odnoszące się do przepowiadanego końca świata.

3. Zabawę rozpoczniemy w Los Santos, gdzie zostaniemy pobici i okradzeni.

4. Oczywiście fabuła w dalszym ciągu będzie kręcić się wokół gigantycznej sumy pieniędzy.

5. W grze pojawi się multiplayer pozwalający na rywalizację w gronie 32 graczy oraz tryb cooperative.

6. Odwiedzimy te same miasta, do których mieliśmy okazję zawitać. Mimo wszystko te stały się odrobinę większe i bardziej dopracowane.

7. Powracają wojny gangów, każdy z nich będzie miał własne graffiti, a w przypadku naszej "paczki" będziemy mogli sobie takowe zaprojektować.

8. Posłuchamy jednej z dziewięciu stacji radiowych.

9. System krycia się za osłonami będzie działa znacznie płynniej.

10. Skorzystamy z dobrodziejstw spadochronu.

11. Ponownie będziemy mieli możliwość ulepszania swoich bryk.

12. W dziewczynach będziemy przebierać niczym w skarpetkach!

 

PS3 site

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...