Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem trochę rozczarowany treścią magazynu. Spodziewałem się więcej konkretów, tymczasem pojawiło się więcej wątpliwości niż przed emisją Pdf-a. Co z kupowaniem posiadłości, siłowaniami (zmiana postury bohaterów), tuningiem samochodów, zwierzętami i wieloma innymi równie ważnymi kwestiami z punktu widzenia gracza?

Czy ktoś jeszcze poza mną ma taki niedosyt czy ja zdziwaczałem ?

 

O posturach,posiadlosciach,silowniach pisze w artykule.

 

Słabe textury,obawiam sie o frameratw,oświetlenie wygląda bardzo dobrze.Jak nie popsują frameratu to to będzie dobra gra.

Edytowane przez poli_x
Odnośnik do komentarza

Gra generacji. To co przeczytałem praktyczni przerosło moje oczekiwania. Fabularnie, gameplajowo - mistrzostwo.

 

Natomiast zawiedli panowie z GI. Czemu nie zapytali o technikalia? Powinni bardziej przycisnąć producentów. Człowiek z R* mówi że zasięg wzroku w GTAIV sięgał półtora mili, a tym razem ma sięgać aż po horyzont, wspomina też źródłach światła w oddali (jak mniemam chcą odejść od "świecących kropek" które je imitowały w GTAIV) - aż ciśnie się na usta - to jakim cudem to ma pójść na obecnych konsolach? Zmodyfikowali silnik, stworzyli nowy? Jak z płynnością, aliasingiem? Wspomniane jest też o skanowaniu aktorów w Nowym Yorku - ale nie jest wprost napisane czy chodzi o skanowanie twarzy rodem z LA Noire, czy tylko o animacje ciała.

 

Ja osobiście już więcej informacji do premiery nie potrzebuje jeśli chodzi o elementy fabularne - nie chce sobie spojlować - jednak ciekaw jestem właśnie technicznej strony, bo przy tym rozmiarze świata i wspomianych zmianach nie wyobrażam sobie tego na moim PS3.

Odnośnik do komentarza

Teraz, już na spokojnie mogę powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowany. Fabuła z pewnością będzie niesamowita, najbardziej spodobał mi się motyw z przeskakiwaniem między postaciami podczas free-roam'u, to jest widok jak google earth / maps + to, że pozostałe dwie postacie cały czas coś robią. Grafika jest świetna, screeny mogą być co prawda podrasowane ale detale są niesamowite (monitory na screenie z liną). Mapa ogromna, świetna ekipa (relacje trevor - franklin :)). Ciekawi mnie jak będzie z pilotowaniem myśliwców bo z jednej strony tylko Trevor umie latać Hydrą (było że jest ex pilotem wojskowym) ale z drugiej strony był pokazany screen z Michaelem w myśliwcu, zastanawia mnie jak to będzie fabularnie rozwiązane.

Już się nie mogę doczekać jak podjadę Trevorem pod stację benzynową na pustyni, zadźgam paru typków tasakiem do mięsa by potem rzucić koktajlami mołotova w samochody aż wszystko wyleci w powietrze. :D

 

Odnośnik do komentarza

Gra generacji. To co przeczytałem praktyczni przerosło moje oczekiwania. Fabularnie, gameplajowo - mistrzostwo.

 

Natomiast zawiedli panowie z GI. Czemu nie zapytali o technikalia? Powinni bardziej przycisnąć producentów. Człowiek z R* mówi że zasięg wzroku w GTAIV sięgał półtora mili, a tym razem ma sięgać aż po horyzont, wspomina też źródłach światła w oddali (jak mniemam chcą odejść od "świecących kropek" które je imitowały w GTAIV) - aż ciśnie się na usta - to jakim cudem to ma pójść na obecnych konsolach? Zmodyfikowali silnik, stworzyli nowy? Jak z płynnością, aliasingiem? Wspomniane jest też o skanowaniu aktorów w Nowym Yorku - ale nie jest wprost napisane czy chodzi o skanowanie twarzy rodem z LA Noire, czy tylko o animacje ciała.

 

Ja osobiście już więcej informacji do premiery nie potrzebuje jeśli chodzi o elementy fabularne - nie chce sobie spojlować - jednak ciekaw jestem właśnie technicznej strony, bo przy tym rozmiarze świata i wspomianych zmianach nie wyobrażam sobie tego na moim PS3.

 

Wydaje mi się, że brak informacji o technikaliach to nie wina ludzi z Game Informera. Na pewno chcieli "wycisnąć" z przedstawicieli R* jak najwięcej informacji, tylko po prostu ludzie z Rockstar nie byli upoważnieni do udzielania na nie odpowiedzi. W końcu do premiery zostało parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Ochłonąłem, umyłem monitor i stwierdzam że się nie zawiodłem. Zapowiedź jest trochę zbyt ogólna, pewne rzeczy mi się nie podobają, ale jakaś tam wizja gry rysuje się w głowie i jest to dobra wizja. Trzy postacie i cała ta bajera z ich przełączaniem brzmi świeżo i ciekawie. Ogromny teren, masa pojazdów, randomowe questy poukrywane w terenie - to brzmi pysznie. Tak samo jak duża ilość misji napadowych. W czwórce wszyscy się jarali napadem na bank, więc nie mogło być inaczej. A co mnie rozczarowało? Zmieniony model jazdy. W czwórce moim zdaniem był świetny, szalony. Nie chcę sztywnego modelu rodem z gry wyścigowej. Druga sprawa to brak romansów. Bawiły mnie randki w poprzednich częściach, Michael ma żonkę i dziecko, ale pozostali panowie chyba nie. Randki psychola byłyby zabawne. Co do oprawy graficznej to jestem spokojny, RDR był piękny. Mistrzowie z Rockstar mieli czas by jeszcze bardziej dopieścić silnik, wymyślić nowe sztuczki. Ale w poziom zaprezentowany na screenach nie wierzę. No i zastanawia mnie kwestia płyt DVD w Xboxie360. Jak oni to wykombinują. Zgaduję że będzie obowiązkowa instalacja kilku płyt na dysk. Podsumowując - dawać pre-order na limitkę i komorę hibernacyjną!!

Podsumowanie z GOLa
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72473

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Własnie czytam podsumowanie na GOLu i V genialnie się zapowiada :) No i mam nadzieje, że będzie więcej misji takich jak ta

 

 

Artykuł w Game Informerze kończy się opisem misji, w której trójka bohaterów musi odbić pewną osobę z siedziby IAA (odpowiednik CIA). W pierwszej części gracz steruje Trevorem, który pilotuje helikopter. Następnie wciela się w byłego gangstera, który musi spuścić się na linie na odpowieni poziom budynku. W międzyczasie Franklin zapewnia im wsparcie ogniowe jako snajper. Po dostaniu się do pomieszczenia z przesłuchiwanym gracz może pozostać w skórze Michaela i rozpocząć strzelaninę z ochroną lub wcielić się w szalonego zabijakę i pobawić się jako strzelec wyborowy. Ostatnia część misji – ucieczka w helikopterze – pozwala z kolei na sterowanie każdym z trzech protagonistów i obserwowanie akcji z odmiennych perspektyw. Takie rozwiązanie, według deweloperów, pozwala na „postawienie gracza w samym środku nieustannej akcji, eliminując wszelkie etapy przejściowe”.

 

Odnośnik do komentarza

Jesli ktos sie zastanawia jak to mozliwe, ze mozna zrobic wielka mape na obecnej generacji konsol i jak bedzie z doczytywaniem tekstur i otoczenia to polecam odpalic Just Cause 2 - tam mapa jest gigantyczna i wszystko nie tylko bardzo dobrze wyglada, ale tez super chodzi.

Mozna ? - jasne, ze mozna ! Zastanawiam sie tylko czy mapa w GTA V bedzie wieksza niz w Just Cause 2.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

JC2 faktycznie chodzi super płynnie, ma wielki teren i super draw distance ale w GTAV nie dość,że Rockstar musiałoby dorównać do tamtego enginu to jeszcze muszą go przebić(Euphoria, jeszcze większy teren itp). Jedynie o co się boję to płynność animacji...przyznajmy szczerze Rockstar jakoś nigdy za cel nadrzędny sobie tego nie przyjmował. Co do loadingów...pewnie potną mapkę na zasadzie - Los Santos - reszta terenów pozamiejskich. Loadingi przy misjach jak sugeruje tekst rozwiążą jak w MP3...czyli filmiki na enginie gry które bezpośrednio przechodzą w gameplay(swoją drogą genialne rozwiązanie), mające na celu też zatuszować wczytywanie(co wiązać się pewnie z tym,że nie będzie można ich praktycznie skipować).

 

To,że GI nie pisało o technikaliach to żaden szok - pewnie widzieli jeden,dwa etapy, pewnie gra jest jeszcze w fazie beta i pewnie R* im zabroniło mówić o tych sprawach

Odnośnik do komentarza

Dwie informacje z Twittera redaktora GI:

 

-R* zaprezentowało grę w wersji na PS3

-gra ma nadal tymczasowy HUD

 

 

 

Jeden wyciek okazał się prawdziwy, z marca tego roku, o trójce bohaterów:

 

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=504969

 

Michael, Trevor i Albert - najwyraźniej Rockstar od tamtej pory zmieniło imię tego ostatniego na Franklin.

Odnośnik do komentarza

JC2 faktycznie chodzi super płynnie, ma wielki teren i super draw distance ale w GTAV nie dość,że Rockstar musiałoby dorównać do tamtego enginu to jeszcze muszą go przebić(Euphoria, jeszcze większy teren itp).

(...)

W takim GTA IV - Euphoria włączała się jedynie w przypadku kolizji i w pewnej odległości od gracza. To jest właśnie fenomen Rockstar, że potrafi tak oszczędnie dysponować tak zaawansowaną techonologą jak Euphoria, że tego prawie nie widać. Dlaczego? Normalnie gdy przechodnie chodzą to za ich chód odpowiada zwykła technologia animacyjna jak w innych grach. Dopiero gdy dojdzie do bezpośredniej kolizji gra wczytuje silnik graficzny i działają się cuda. Normalnie jak z dwoma kartami w lapkach, gdzie włącza się Nvidia gdy mamy obsługę gierek 3D :D Sprawa odległości była dla mnie nie do zauważenia w podstawce GTA IV. Dopiero w Balladzie o Geju wyeliminowano filtry i mogłem z eksplodującej snajperki sprawdzić w jakiej odległości od gracza działa Euphoria. Kto tego jeszcze nie próbował niech sprawdzi. Wynik zaskakuje bo z daleka postacie mają animacje prawie jak w San Andreas.

 

Tak więc taka widoczność nie ma nic wspólnego z Euphorią, a jedynie dobrym dysponowaniem mocą konsol i inteligentnym Level Of Detail. R* są w tym mistrzami.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

ja tam się zadowolę jak będzie identyczny z wersją z x360... na razie to GTA4 na ps3 było koszmarnie zoptymalizowane względem x360. RDR już chodziło dużo, dużo lepiej ale miało gorszą rozdzielczść i cięcia w roślinności. MP3 już wygląda identycznie i jedyne różnice to minimalnie większe spadki fps raz na ruski rok, które gdyby nie stronki typu digitalfoundry nie dałoby się zauważyć

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...