Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Easye coś ci się pomieszało bo nic takiego rok temu nie pisałem, gdyż takiego czegoś po prostu nie było. Proszę nie wymyślaj. To nie o to chodzi czy ktoś się kogoś boi czy nie tylko o to czy firma która królowała przez 10 lat na rynku(sporo czasu) ma szansę znów poważnie zaistnieć. Oni się tego obawiają bo są bezpośrednią konkurencją i wiedzą jaki kiedyś mocny był PES. W przeciwieństwie do ciebie potrafią doceniać konkurecję bo podchodzą do tego w sposób normalny. Wiedzą bardzo dobrze, że PES jest w fazie przejścia na nowy silnik i jak gra okaże się tak dobra jak PES 3 to masa fanów Pro-evo wróci bez żadnego zastanawiania się. A tutaj już wchodzi w grę kasa.

Odnośnik do komentarza

Poszukam pozniej, ale o Twoich wypowiedziach i zaprzeczeniach samemu sobie mozna byloby zrobic oddzielny topic. Dla mnie normalne podejscie = 3 lata Konami mnie wali w dupe - to nie ulegam hura optymizmowi na kazde zdanie na Winning Web, EA sie zmienilo, zaczynam ich doceniac i zmieniam dostawce pilki noznej na moja konsole, zas w Twoim normalnym rozumowaniu gralem 11 lat w PES'a a teraz podoba mi sie bardziej FIFA, wiec jestesm slepy, nie obiektywny Fanboy ! Ot - cala roznica.

Odnośnik do komentarza

Poszukam pozniej, ale o Twoich wypowiedziach i zaprzeczeniach samemu sobie mozna byloby zrobic oddzielny topic. Dla mnie normalne podejscie = 3 lata Konami mnie wali w dupe - to nie ulegam hura optymizmowi na kazde zdanie na Winning Web, EA sie zmienilo, zaczynam ich doceniac i zmieniam dostawce pilki noznej na moja konsole, zas w Twoim normalnym rozumowaniu gralem 11 lat w PES'a a teraz podoba mi sie bardziej FIFA, wiec jestesm slepy, nie obiektywny Fanboy ! Ot - cala roznica.

 

A właśnie mylisz się. Ty nie ulegasz hura optymizmowi tylko z góry oceniasz grę. Rozumiem krytykę poszczególnych rzeczy, ale nie "jazdę" po całości. Zgadza się KONAMI przez 3 lata nie radziło sobie z przejściem na nowe konsole. Teraz dopiero przechodzą i robią całą nową mechanikę gry. Ty w między czasie przesiadasz się na FIFA, ale nie znaczy, że jako były fan PES co grał, aż 11 lat w tę grę uprawianie linczu przez ciebie jest czymś normalnym. Trochę szacunku do tej gry byś miał. Rozumiem, że KONAMI przez 3 lata dało ciała, ale nie znaczy,że 4 rok przy zmianie silnika będzie taki sam jak poprzednie. Ja ciebie nie nazywam ślepym fanbojem bo grasz w FIFA tylko uważam, że twoje argumenty jakie używasz kreują ciebie właśnie na taką osobę. Trochę więcj z twojej strony obiektywizmu, mniej szyderstwa, szacunku przez te 11 lat grania oraz więcej optymizmu i będziesz dla mnie normalnym gościem bez żadnych uprzedzeń.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Obudz sie czlowieku. PES to tylko gra. Na dodatek jak dotad dosc slaba. FIFA tez to gra, tyle ze duzo lepsza. To nie religie, no chyba ze macie jakas sekte, czy tez stowarzyszenie wyznaniowe (jak zwal tak zwal).

Jak mozna szanowac deweloperow, ktorzy oklamuja Cie od paru lat? Bo tak sie dzieje z Konami. No chyba ze to przeklamywaly te same zrodla, ktore dzis przytaczaja "strach" EA przed PESem i moze zadnej w tym winy Konami nie ma.

Ja jestem klientem i jak Easye mam prawo oceniac dostawce, ktory ode mnie chce kasy. Takie jest prawo klienta. Nie wiem jak to jest wsrod Was wyznawcow. Pewnie jak wsrod ŚJ czy Scjentologów musicie sie dorzucać, no ale nas to nie dotyczy. Jezeli moge kupic FIFA za 150 PLNow w dzien premiery, a PES nie schodzi ponizej 200 PLNow i widze co za to dostaje, mam prawo glosno wyrazic co mysle, bo to mnie jako klienta sie nie szanuje.

Odnośnik do komentarza

Ogarnij się człowieku bo religia z tym nie ma nic wspólnego. Oczywiście, że macie prawo oceniać daną grę i jest to normalne, ale są granice poważnej rozmowy. Rozmawiam z ludżmi co grają w FIFA i PES na różnych forach i jakoś idzie normalnie pogadać. Są pewne rzeczy za inne przeciw itp. Sporadycznie włazi jakiś popapraniec i pisze PES is shit or FIFA suck. Odrazu dostaje bana i pozamiatane. Chcesz gadać na takim poziomie? Proszę bardzo. Ja nie będę pisał jaki to PES jest wspaniały,rewelacyjny,cudowny, najlepszy, robiący wielkie milowe kroki itp a FIFA beznadziejna,taka sama jak zawsze,bez zmian itp. Oceniam jedną i drugą grę patrząc na całość. Zresztą o gustach się nie dyskutuje. Żeby było jasne uważam, że FIFA od 3 lat jest grą lepszą od PESa pod względem technicznego wykonania.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Fajnie,że wreszcie na PC gra będzie taka sama jak na konsoli.

Natomiast niepokojące są informacje o tym,że gra utrudnia życie na każdym kroku i oby EA nie przesadziło z realizmem.

co masz na mysli? (utrudnia życie)

Odnośnik do komentarza

No ja akurat jestem za utrudnianiem, bo po to sa poziomy trudnosci i opcja wlaczania i wylaczania roznych "udogodnien" by czlowiek mial co chce.

 

Takim moim marzeniem jest wylaczenie asyst w meczach online i wszystkie mozliwe "udogodnienia" aktywne by tam skill byl kluczem. Choc faktycznie jakos to trzeba zbalansowac bo jednak pilka jest ciekawa gdyz kazdy moze wygrac z kazdym i ten choc 1 raz na 10 slabsza druzyna moze wygrac z lepsza i do tego trzeba dazyc. Idealnie jednak byloby gdyby nie bylo prostych sposobow na sukces, tylko by stal za nim skill, badz strategia i dobry plan.

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajmy. Przy full manualu przy zwyklym podaniu po ziemii wyzwaniem jest praktycznie tylko sila uderzenia. Wciaz pilkarz celuje do drugiego i zwykle trafia.

Tutaj tez dochodza zdolnosci pilkarzy do podan (na przyklad Abidal potrafi nie trafic). Dopiero podania na dobieg sa wyzwaniem przy full manualu, ale tak naprawde nawet lepiej jest grac na manualu, bo przy asyscie te podania sa zawsze przewidywalne i praktycznie zawsze przechwytywane przy dluzszych zagraniach, bo czesto sa automatycznie za krotkie.

Nowe funkcje powoduja ze pilkarz z lepszym ogladem sytuacji szybciej poda i pewnie celniej niz taki co malo widzi i technicznie slaby. Mysle ze juz zawsze x nie do konca bedzie manualnym zagraniem.

 

No i tak jak pisalem. Jakos to trzeba zbalansowac. Na szczescie to nie moj problem tylko deweloperow. Ja moge sobie tylko recenzowac i zawsze byc niezadowolonym ;)

Odnośnik do komentarza

Ja tam mam nadzieję że nie będzie maxymalnego hardkoru, a zwłaszcza handicapu kiedy komputer jest nietykalny i za cholere z nim sie nie wygra. Zmiany w rozgrywce - z tego co piszą serwisy to Fifa idzie w dobrym kierunku i rozwinie się jeszcze bardziej :)

 

Osobiście chciałbym kilka klimatycznych smaczków np. trenerów jak w WC 2010, nie obraziłbym się gdyby dołożyli jeszcze kilka rzeczy do menedżerskiego np. jakieś filmiki z grajkami kiedy kupujemy jednego z nich, taka krótka prezentacja zawodnika na silniku gry. Byłby to fajny dodatek. A co do transferów to niech w końcu dadzą wypożyczenie + prawo pierwokupu, jakiś zawodnik + pieniądze za innego, lepszego. Czemu do tej pory nie ma takich podst. rzeczy?

 

Przydałyby się też kolejne ligi np. rosyjska, japońska, argentyńska a nie reszta świata. Poza tym nie ma Klubowych Mistrzostw Świata co się również wiąże z brakującymi ligami. To i jeszcze kilka rzeczy o których sami wiedzą ulepszyłoby tylko ten tryb.

 

Co jeszcze? Może Ultimate Team w cenie gry? :D

 

No i niech zrobią coś z matchmaking i quitterami bo sie można wkur.wić troszke

 

Jak ktoś zainteresowany na Ultimie już preorder http://www.ultima.pl/search.php?search=Fifa+11&submit.x=0&submit.y=0&submit=1&platform=dummy&agelimit=dummy&genre=dummy&pricemin=&pricemax=

Odnośnik do komentarza

Tematu podań nie ma co demonizować. Wszyscy łyknęli drybling 360, to zaakceptują i przyzwyczają się do Pro Passing. Szybciej niż zdążą powiedzieć "Seabass z żurawiną".

 

Dla rozładowania atmosfery obszerny raport z Vancouver: http://www.gamezilla.pl/content/juz-gralismy-fifa-11

 

A jako poprawka - tekst w kolejnym PE.

Odnośnik do komentarza

Koso dwa pytania do ciebie:

 

 

1 jest wolniej niż w Fifie 10 czy też mega szybkim WC (pytam ofk o tempo gry)?

 

2 Fifa 11 robi krok w kierunku symulacji czy też jest radośnie-arcadowo jak w WC (grad bramek, skryptowane gole - najwięcej pada od 0-10 min i w pierwszych momentach drugiej połowy)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Personality+ i BodyTypes w FIFA 2011

Zawodnicy rzeczywiscie wygladaja o wiele lepiej niz w FIFA 10. Statystyki danych pilkarzy w tym roku beda mialy ogromne znaczenie, jezeli takie same roznice beda w strzalach, podaniach, co dryblingu to bedzie naprawde ciezko ugrac cos slabszymi zespolami...

 

http://e3.gamespot.com/video/6265058/

 

Zwolnione podania - widac, ze niektorzy zawodnicy maja problemy podac z pierwszej dokladna pilke, gala nie leci juz po ziemi od nogo do nogi i znowu fragment statystyk i roznice w defensywie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Personality+ i BodyTypes w FIFA 2011

Zawodnicy rzeczywiscie wygladaja o wiele lepiej niz w FIFA 10. Statystyki danych pilkarzy w tym roku beda mialy ogromne znaczenie, jezeli takie same roznice beda w strzalach, podaniach, co dryblingu to bedzie naprawde ciezko ugrac cos slabszymi zespolami...

 

http://e3.gamespot.com/video/6265058/

 

Zwolnione podania - widac, ze niektorzy zawodnicy maja problemy podac z pierwszej dokladna pilke, gala nie leci juz po ziemi od nogo do nogi i znowu fragment statystyk i roznice w defensywie.

No zapowiada się ciekawie tak samo jak nowy PES ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orson

Ten filmik z podaniami wygląda obiecująco. Zanosi się na to, ze gra zwolni (hip hip hip hurra:-) , co doda taktycznego smaczku.

 

Wczoraj ściągnełem demo Fify 10. Oczywiście grałem w pełną wersję Fify 10, potem w WC.

 

Tempo gry najwolniejsze było w demie, potem była Fifa 10, zas WC zapie.rdalał jak rajdówka. Mi się to nie podobała. Raz, ze z rzeczywistościa mało to ma wspólnego, a dwa, ze...taki WC męczył przy dłuższych sesjach (przynajmniej mnie).

 

Pro passing ma szanse stonowac gre.

 

Szkoda, ze nie wspominają nic o karach za wcisniety sprint.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...