Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

Powinni narzucić full-manuala, a olać granie ze wspomagaczami. Przynajmniej online, wtedy decydowałby prawdziwy skill.

 

 

Na full manualu odpadłoby 80 % graczy. Zbyt duży hardkor. Nie do przeskoczenia w dobie kazualizacji. Zapomnij, skoro EA boi się karać za wciskanie non toper sprintu, na takie akcje w zyciu nie pójdą.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Powinni narzucić full-manuala, a olać granie ze wspomagaczami. Przynajmniej online, wtedy decydowałby prawdziwy skill.

 

Rozgrywka w FIFA jest bardzo zbalansowana czego Rutter nie ukrywa, także skill nie spełnia tak znaczącej roli jaką powinien.

nie czaje..

Odnośnik do komentarza

No ja również tego nie załapałem. Rozwiń to :)

 

Kiedy przegrywam z kimś naprawdę dobrym, kto nie ucieka się do gry 6 obrońców, na dodatek gra ładnie i z polotem to to przeboleję. Natomiast taka brzydka gra, na zasadzie podanie-podanie-podanie ( bez myślenia ) wkurza mnie okrutnie. W sumie też tak grałem w 09, ale gra do tego wręcz zmuszała. W 10 można potrzymać piłkę, poprzerzucać, pograć skrzydłami, a mecze na manualu dają sporo frajdy. Liczę, że to pro passing uniemożliwi grę debilom i zmusi do spokojnego i dokładnego przygotowania akcji oraz liczę na wyeliminowanie momentum i randomu. Random tylko w meczach offline :P Wtedy dodaje smaczka, a w meczach online po prostu w(pipi)ia, gdy grając jakiś ważny mecz nasz zawodnik ma problemy z przyjęciem piłki.

Odnośnik do komentarza

Creation Center FIFA 11 - to narzędzie, dzięki któremu każdy użytkownik PlayStation 3 i Xbox 360 będzie mógł stworzyć w FIFA 11 nowego piłkarza, drużynę, ale też zaprojektować korki czy koszulki a nawet stadion! Wszystko to będzie możliwe dzięki prostemu edytorowi na stonie EA Sports Football

 

CC_2_656x369.jpg?ver=161_pl_PL

CC_4_656x369.jpg?ver=161_pl_PL

CC_3_656x369.jpg?ver=161_pl_PL

CC_1_656x369.jpg?ver=161_pl_PL

 

Ale co mi się najbardziej podoba - 1 z nowości będzie zapisywanie powtórek z dowolnego meczu, w tym z meczów rozgrywanych w sieci, prosto na twardy dysk

 

zródło:fifa.easports.com

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra nowina, do tej pory w sieci nie można było nawet wysłać fajnego gola na ich stronę, świetne posunięcie :D No i w ogóle bogate narzędzie. Fajnie by było jakby na konsolach dało się zrobić to co robią ludzie na PC (np. w PES zawsze są jakieś dodatki z powodu braku licencji, ale w Fifie też czasem ktoś stworzy coś fajnego) czyli różne stroje, stadiony itp. Żeby każdy mógł to ściągnąć i wypróbować, chociaż w offline bo wiadomo że oficjalne mecze rankingowe to co innego.

 

Ma ktoś jakieś info czy będą nowe ligi? Czemu do tej pory nie ma np. greckiej? Abo japońskiej, Konami by się prędko nie podniosło :devil: (nie że jestem fanbojem czy coś) Mi się marzy kompletny tryb menedżerski z Klubowymi Mistrzostwami Świata. Mogliby chociaż kupić licencje na te drużyny które ostatnio się ubiegały o to trofeum i wgrać je do menedżera żeby grały co roku, zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

coś cicho o nowej fifie. Wydaje mi się, ze EA troszke sie wystraszyło wracającego do formy PESa i nastepne wideo ujrzymy gdy już bedzie widać wiekszą różnice miedzy fifą 10 i WC.

 

Fifa też poszybuje w górę jakościowo a skorzystamy na tym my- gracze. Kiedy rok temu ukazało sie demo?

Odnośnik do komentarza

Watpie Orson, zwlaszcza, ze przeciez wszyscy na tym forum pisza, ze graficznie juz nie maja co poprawiac i wszyscy czekaja na poprawe w rozgrywce (no poza twarzami i modelami postaci), a to zostala wedlug wielu recenzentow juz zrobione. Ciezko teraz bedzie po filmach obczaic roznice, zwlaszcza, ze po raz kolejny pewnie beda graly osoby, ktore obsluguja pada, jakby po raz pierwszy w zyciu grali w pilke nozna.Zreszta - dla mnie naprawde nie wiele maja chlopaki do poprawienia, dlatego watpie, by EA spieprzylo nowa FIFE.

 

Mam nadzieje, ze jak co roku bedzie polski komentarz ? Mimo pomylek, dla mnie buduje klimat.

 

Demo ma byc miedzy 15 sierpnia, a 15 wrzesnia, wtedy dopiero kazdy gracz zobaczy roznice, ktora i tak bedzie 1/10 tego, co dostaniemy w pelnej wersji (w koncu kazde demo ostatnio bylo gorsze od pelnej wersji)

 

 

wiecej Personality+

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

oj, jest wiele do poprawy.

 

najtrudniejsza sprawa, z którą wiąże się najwięcej roboty!: zróżnicowanie piłkarzy.

gdy prowadzisz Gerrarda i dla kontrasu np Lamparda to czujesz miedzy nimi różnice?

 

nie.

Odnośnik do komentarza

Żeby poprawić takie rzeczy musieliby wydać tą grę w przyszłym roku. W sumie nie taki zły pomysł. Kupuje się normalnie grę w sklepie, EA uzna że poprawi ją bardziej ale potrzebuje więcej czasu i nie wydaje jej co roku ale co 2 lata. W październiku nast. roku płacimy np 30 zł za przedłużenie na rok plus kilka poprawek. A za 2 lata zupełnie nowa, lepsza gierka. Jak dla mnie mogliby coś takiego wprowadzić.

 

A co do Fify 11 to na zeszłotygodniowej konferencji prasowej EA miałem okazję pograć w wersję 75% (chyba alpha). Zagrałem 3 mecze. Raz w karnych po dogrywce gierka się zawiesiła, niektórzy piłkarze mieli fioletowe włosy itp jak to we wczesnej wersji. Co zauważyłem od razu - komputer lepiej gra, czasami wykonuje sztuczki z górnej półki czego wcześniej nie widziałem. W 2 meczach z komputerem wygrałem po 1:0, sytuacji bardzo mało, nie było tak łatwo a nowicjuszem nie jestem w Fife. Co do podań pingpongowych - dalej można klepać, nie tak łatwo jak w WC 2010, ale wymieniłem kilka podań po sznurku od nogi do nogi. Ale grałem Juve, a w przypadku drużyn słabszych sprawa pewnie ma się inaczej, tak jak zapowiadano. W sumie to tyle, 3 mecze to malutko żeby coś więcej powiedzieć.

 

Na konf. mówili jeszcze o poprawie dryblingu 360, creation centre itp. Ulepszony będzie tryb menedżerski, będziemy mogli grać w kilku ligach na raz co jest fajne.

 

Martwi mnie sprawa licencji, w materiałach mam na PC ponad 30 lig, a na konsolach 28 lig, a z tego co się nie mylę to mieliśmy 30 w Fifie 10. Oby to była pomyłka bo ja liczyłem na jeszcze więcej lig.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Niekoniecznie co dwa lata. Po prostu należałoby sukcesywnie pracować nad indywidualizacją piłkarzy.

 

Mówisz, że pro passing na razie zawodzi ("nadal można klepać")? Oj to lipa :-( A no i Juve to raczej nie jest topowy team ;-) <chlip chlip>

 

 

Na jakim sprzęcie grałeś?

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie co dwa lata. Po prostu należałoby sukcesywnie pracować nad indywidualizacją piłkarzy.

 

Mówisz, że pro passing na razie zawodzi ("nadal można klepać")? Oj to lipa :-( A no i Juve to raczej nie jest topowy team ;-) <chlip chlip>

 

 

Na jakim sprzęcie grałeś?

No to w tej edycji wlasnie poprawiaja idywidualizm pilkarzy, nawet wzgledem ich zachowan na boisku (nie koniecznie musisz miec pilke) - Berbatov bedzie chodzil i czekal az mu dograsz do nogi, gdy taki Rooney bedzie zapierdalal po calym boisku.

Roznica w zawodnikach ma byc jeszcze wieksza przez calkowite nastawienie na ich statystyki. Zobaczymy ile idywidualnosci zdolaja zrobic, watpie by zroznicowali wszystkich, to byla by rewolucja, w gameplayu do poprawy jest duzo, ale ciezko te rzeczy bedzie Ci wyhaczyc na filmach, zwlaszcza, ze niemal zawsze graja jakies parowy :teehee:

 

Ja narazie o pozycje EA jestes spokojny, gdzie nie czytam recenzji od polskiej prasy po prase zagraniczna wszyscy jednoglosnie twierdza, ze zmiany sa duze i ze krol poprawia w tym roku korone, dlatego spokojnie czekam na dema obydwu gier, wiadome, ze jezeli komus WC w ogole nie podeszlo, to w FIFIE 11 chyba nie bedzie mial czego szukac...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie co dwa lata. Po prostu należałoby sukcesywnie pracować nad indywidualizacją piłkarzy.

 

Mówisz, że pro passing na razie zawodzi ("nadal można klepać")? Oj to lipa :-( A no i Juve to raczej nie jest topowy team ;-) <chlip chlip>

 

 

Na jakim sprzęcie grałeś?

 

Grałem na PS3.

 

Juventus topowy to może i nie jest ale 4 czy 4.5 gwiazdki to prawie max, chyba nie powiesz że mają słabe statsy? (choć część wymaga poprawy, bo nie do końca się zgadzam z takimi jakie były :P )

 

A czy pro passing zawodzi? Jak mówiłem, grałem tylko 3 mecze, trudno ocenić, ale na pewno bym tak nie powiedział bo to wczesna wersja gry. Do pierwszych osądów poczekajmy do dema które będzie już "wyjęte" z fulla. Juve gram prawie cały czas w Fifie, teraz starałem się grać jak w Fifie 10 i WC i nie do końca się udawało. Obrońcy częściej rozbijali moje akcje i przechwytywali podania i generalnie trochę trudniej się grało jak już wspomniałem. Czyli jednak coś w tym jest. Poza tym w prawdziwej piłce też można fajnie poklepać, jasne tylko że nie tak automatycznie i pingpongowo. Trzebaby tą Fife porządnie przetestować, być może pro passing będzie wyraźnie widoczny tylko w meczach cieniutkich z topowymi gdzie różnice w statsach są duże, a może w szerszym stopniu. Zobaczymy, ja i tak jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

21 beda recenzje z pokazu, poki co na twiterach ludzie pisza, ze jest trudna, wymagajaca i dajaca duzo radosci z dobrze przeprowadzonej akcji.

Mam nadzieje, ze EA w koncu poradzi sobie z quit'erami, teraz jest pol biedy, bo mozna WC grac i przynajmniej zalicza zwyciestwo, ale jezeli w 11 znowu kazdy bezkarnie bedzie mogl uciec z meczu to sie niezle wkurze. <_<

Odnośnik do komentarza

strona EA wiele ma bledow, chocby zdobyte puchary w WC - na stronie mam 2? na bank mam ich wiecej, zreszta w statystyce w grze pokazuje mi ich 6, to tez mam nie tylko ja i nie tylko na PS3 (choc fakt ucieczek dawno nie sprawdzalem).

 

Dzisiaj czytalem recke FIFA 11 z PSX'a. W skrocie Personality Plus robi bardzo duze wrazenie, zwlaszcza w sposobie poruszania sie wybranych pilkarzy. W koncu nie bedziemy narzekac na roznice widzac biegnacego Cristiano, a np. Gerrarda.

 

Nowy system podan rzeczywiscie nie zrobil na Kosie az takiego wrazenia, ale zdecydowanie czuc zmiane, szczegolnie w odbiorze pilek. Odbierajacy musi sie do pilki cofnac, albo podbiec, przez co bardziej odczuwamy, ze mamy doczynienia z pilka nozna, a nie tempym naciskaniem przyciskow.

 

Wrzutki i rzuty wolne sa podobno przekozaczne. Zawodnicy walcza w polu karnym jak w prawdziwym meczu, przez co zdarza sie, ze futbolowka np. przelatuje nietknieta. Nie ma przepychania 2 pilkarzy ze soba, tylko wszyscy walcza o pilke.

Rzuty wolne smakuja wyborniej.

 

Przyspiewek nie mozna bedzie udostepniac - bezsenns zwiazany z licencjami. No ale mam nadzieje, ze zaraz urosnie nam scena zajmujaca sie tylko zbieraniem dopingow wybranych druzyn i bedziemy mogli sciagnac pliki z sieci i wypalic sami na dysk konsoli - pomysl zaczerpniety od konkurencji na bank wyjdzie im na dobre !

 

Podobno gdyby mial oceniac zmiany w FIFA 11 wzgledem poprzednich czesci, mozna je porownac do skoku miedzy FIFA 09 a 10, w co az nie chce mi sie wierzyc. :teehee: Gameplay znowu sie rozwinal, glownie przez wewnetrzny system monitorowania bledow z FIFA 10, ktory producencji znowu wezieli sobie do serca i starali sie jak najwiecej poprawic !

 

CHCE DEMO ! :thumbsup:

Chce demo !

Odnośnik do komentarza

Gra bedzie nagradzala jedynie dobrych zawodnikow, pewnie skonczy sie placzem "ciagle trace bramki" :whistling:

 

Wedlug recenzentów eFIFA - FIFA na PC w koncu wyglada jak na konsole.

Podchodząc do stanowiska z grą FIFA 11 PC zewsząd było słychać głosy "Czy to jest FIFA 11 PC? Gdzie schowano konsole? Niemożliwe że to jest wersja na PC".

 

pare cytatów:

Silnik i rozgrywka nowej generacji: osiągnięto autentyzm niespotykany do tej pory w grach na komputery osobiste. Zróżnicowany styl gry i repertuar zagrań oraz nieustanna fizyczna walka o piłkę sprawiają, że mecz wygląda naprawde realistycznie.

 

Tryb Virtual pro: możliwośc rozegrania od podstaw własnej kariery. Wczytaj swoje zdjęcie, stwórz zawodnika i wejdź na drogę piłkarskiej chwały, próbując zaliczyć az 230 osiągnięć we wszystkich trybach gry ! Tak jak w prawdziwym futbolu, forma na boisku musi zostać podparta litrami potu wylanego na treningu. Ćwicz stałe fragmenty gry i inne zagrywki a następnie zapisuj najlepsze zagrania aby użyć ich podczas meczu.

 

Gra zespołowa : Dzięki poprawionym algorytmom sztucznej inteligencnji ponad 50 różnym schematom zmiany pozycji na boisku Twoi partnerzy z drużyny czytają gre i starają się dostosowywać swoje ustawienie do akcji, przesuwając się w odpowiednim tempie.

 

zrodlo:eFIFA.pl

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

"gra bedzie nagradzała dobych graczy"- piszesz easye. bardzo dobrze, takie coś zawsze daje kopa motywacyjnego, chce się cwiczyć.

 

Tylko, żeby nie było momentum, żeby nie było tych skryptowanych akcji , no wiesz- gdzie zdecydowanie najwiecej goli padało w 1-10 i 45 50 minuty spotkania. Jakoś w tych minutach meczu obrona dziwnie się "rozłaziła"

 

 

super zapowiadają sie zmiany, jakie przyniesie fifa 2011. Czekam na demo z niecierpliwością (chociaż mi się np demo fify 20 podobało bardziej niż pełna wersja...wiem, jestem dziwny;-)

Odnośnik do komentarza

Casual nooob show to tylko w Twoim przypadku Lons - bez roznicy na liczbe przy tytule (jak i pewnie tytul) :teehee:

Oczywiscie, podobnie jak w poprzednich czesciach, zeby wygrac nie trzeba bedzie prezentowac zadnego poziomu - juz nie raz nam to udowadniales, wiec tez to wiemy. :thumbsup:

 

Na youtubie jest wywiad z obecnym mistrzem FIFA - o ProPassing wypowiada sie zupelnie inaczej niz Koso, twierdzac, ze rzeczywiscie nie da sie grac ping pongiem, bo zeby dokladnie zagrac trzeba swojego zawodnika czesto odwrocic, przystopowac pilke itp.

Klepa natomiast istnieje, jak to w pilce (da sie szybko odegrac do zawodnika stojacego przed nami, w momencie gdy zawodnik dostajacy pilke jest odwrocony plecami do bramki itp.)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

na polygami przetestowalli nowa fife (kod 70 %) . No i donosza, ze pro passing działa (jupi) tyle, że dochodzi do pewnego paradoksu- łatwiej styworzyć sobie sytuację zwodem niz kilkoma podaniami...No ale może to wina grajacego, która nie umiał podawać (oby)

 

za to Konrad adamczewski( PPE) pisze w samych superlatywach

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...