Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie miałem ja już kilka razy, gram juventusem i zamiast normalnych nazwisk jest coś jak w pro evo poprzekręcane. Nazwa klubu i reszta normalnie. Oczywiście było tak tylko podczas gry w sieci. Konsola ps3. Dziwne jest też to że było to tylko jak grałem mecz z osobą z listy znajomych nigdy z kimś obcym.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

WIesz tu nie chodzi o mój poziom tylko o sposób tracenia bramek .Jakim cudem koleś nagina swoimi grajkami na maxa przez cały mecz w 50 minucie meczy ich stamna jest już na czerwonej kresce ,a tu w 80/90 min bach znowy full power i bramki z połowy boiska gdzie piłka leci w idealnej lini prostej .Nie wspomne już o zdobywaniu goli ze spalonych kilku metrowych ... ale to i sam wykorzystuje :).

jak by nie było 11 gorsza w sieci od 10 i to sporo .

Potwierdzam, random jest obecny w cholerę. Przykład: gram dzisiaj, do połowy spokojnie wygrywam 3:0. Następnie koleś wpier.dala mi 3 bramki, WSZYSTKIE Z GŁÓWKI i kończymy mecz remisem...

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

No, zwłaszcza w sytuacjach debilnych, gdzie moi zawodnicy uciekają od piłki lub bramkarz reaguje z niewytłumaczalnym lagiem.

 

 

z doswiadczenia, powiem ci, to jest tak: jak ty strzelisz gola to uznajesz, ze wypracowałes itp a jak kumpel ci wbije siate do sie doszukujesz randomu xd ilez to razy grajac z znajomym cieszyłem sie z gola a ten mi do headsetu ryczał, ze fart i random a ja mu , hjak Gmoch, tłumaczyłem dlaczego ta akcja jest akcją stulecia hehehe

 

oczywiscie upraszczam bo w fifie dzieją sie czasem niezwykłe rzeczy

Odnośnik do komentarza

Dokladnie Orson. Też tego nie neguje, ale nie rozumiem lamentow - 'ktos mi wbil 4 bramki w 10 minut'. LOL - widocznie grasz w obronie jak (pipi)ka. W ostatnim turnieju po zakonczonym spotkaniu mialem zas taka rozmowe:

"niezly Random od 70 minuty"

"jaki random ?"

"no z polowy nie moglem wyjsc"

"bo dalem ultra ofensywe i utrzymywalem sie przy pilce na Twojej polowie - gdzie tu jest jakis random?"

"bo ja tez zrobilem by wyszli do ofensywy,a jakos Ty caly czas atakowales"

 

 

A pozniej w statystykach 65% do 35%, ale to wina gry przeciez, ze przegral...

Tak sie ludzie przyzwyczaili do zwalania wszystkiego na rozne czynniki, ze niedlugo w ogole nie da sie z nikim wygrac bez pomocy konsoli.

 

I jakos czolowka w LiveLeuge caly czas zmierza do finalow. No patrzcie - to jednak da sie wygrywac...

Szkoda, ze ja odpadlem, ale nie odpadlem przez gre, niefart, random, momentum czy inna bzdure - w obydwu meczach dostalem 2:1, bo przeciwnik byl po prostu LEPSZY! :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Easye dlaczego próbujesz wszystkim wmawiać, że FIFA to idealna gra bez błędów? Bardzo dużo ludzi narzeka na random bo on po prostu w tej grze występuje. Jak ktoś wyłapuje błędy w FIFA to od razu masz 100 odpowiedzi, że myli się. Największe błędy FIFA na next geny związane z gameplayem są następujące:

 

1. Random

 

2. Momentum

 

3. Skrypty CPU

 

4. Gra opierająca się głównie na klepaniu zwanym potocznie "ping pong passing"

 

5. Pressing po maksie

 

6. Gra na asyście polega na idealnych podaniach z nóżki do nóżki i tak w koło macieju.

 

Te 6 podstawowych rzeczy w gameplayu ludzi denerwuje i nie ma co się im dziwić. Ty może ich nie dostrzegasz, ale bardzo dużo osób te właśnie rzeczy bardzo, bardzo irytują. Uwierz mi ta gra ma błędy i nie jest idealna. To są fakty o których nie piszę tylko ja tylko masa ludzi. Jednym te błędy nie przeszkadzają a innym tak i powinieneś uszanować to. Natomiast twierdzenie, że to są bzdury świadczą, że albo nie widzisz tych rażących błędów albo nie chcesz ich dostrzec. Gry idealne nie istnieją i każda gra ma bugi. Te które wymieniłem występują w FIFA, ale tak jak pisałem wcześniej nie każdemu one przeszkadzają. Pozdrawiam

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

a dlaczego Ty znowu usilujesz komus wmowic, ze dla mnie FIFA jest gra IDEALNA ? gdzie ja tak napisalem ?

Random jest w kazdej grze, w FIFA 11 dzieki Bogu i tak jest o wiele mniejszy niz w FIFA 10, bo tam to dopiero byly cuda na kiju.

 

Skrypty - prosze Cie, kazda gra jest oskryptowana, bo jak ma niby dzialac. W PES'a grywasz jeszcze ? To pewnie wiesz, ze skryptow tam od zatrzesienia (stajacy zawodnicy, brak wychodzenia na pozycje, idiotyczne zachowania, przenikajaca prostopadla przez polowe obrony itp.). W porownaniu z konkurencja, te w FIFA w ogole mnie nie irytuja, moze dlatego, ze ja wciaz lubie ich system.

 

 

O calej reszcie juz gadalismy, presingu, ktory tez chcialbym by zostal poprawiony, ping pongu itp, wiec nie bede sie powtarzal. Jedyne do czego pije, to do wypowiedzi typu "stracilem 4 bramki w 10 minut - niezle momentum". Wiesz dlaczego ? Bo ja takich nie trace - proste nie ? Patrzac na lepszych ode mnie - ONI TEZ NIE..., wiec gadanie "przegralem mecz, bo Ci "pomogla gra" mozna sobie w dupe wsadzic. I tak tak - wiem, ze czasami chocbys stawal na glowie meczu nie wygrasz, bo nie masz szczescia, masz 2 slupki, koles robi obrone Czestochowy z bramki, ale tak jest czesto w rzeczywistosci i jak w rewanzu jade goscia 5:0 to naprawde malo mi to przeszkadza...

 

I zapamietaj - dla mnie FIFA jest po prostu najlepsza gra pilkarska dostepna dzisiaj na rynku - tyle! :potter:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą: przeciwnik trafia z wolnego prosto w mojego bramkarza, szybkie wykopnięcie na pełną piz.dę do przodu i okazuje się, że v. Persie jest tam sam, normalnie jakbym podał ładnie na dobieg. I co? Jest sam, ale przyjmuje piłkę tak (nie użyłem prawej gałki), że odskakuje mu ona wprost w ręce bramkarza drużyny przeciwnej. COINCIDENCE? I don't think so.

Odnośnik do komentarza

Easye dlaczego próbujesz wszystkim wmawiać, że FIFA to idealna gra bez błędów? Bardzo dużo ludzi narzeka na random bo on po prostu w tej grze występuje. Jak ktoś wyłapuje błędy w FIFA to od razu masz 100 odpowiedzi, że myli się. Największe błędy FIFA na next geny związane z gameplayem są następujące:

 

1. Random

 

2. Momentum

 

3. Skrypty CPU

 

4. Gra opierająca się głównie na klepaniu zwanym potocznie "ping pong passing"

 

5. Pressing po maksie

 

6. Gra na asyście polega na idealnych podaniach z nóżki do nóżki i tak w koło macieju.

 

Te 6 podstawowych rzeczy w gameplayu ludzi denerwuje i nie ma co się im dziwić. Ty może ich nie dostrzegasz, ale bardzo dużo osób te właśnie rzeczy bardzo, bardzo irytują. Uwierz mi ta gra ma błędy i nie jest idealna. To są fakty o których nie piszę tylko ja tylko masa ludzi. Jednym te błędy nie przeszkadzają a innym tak i powinieneś uszanować to. Natomiast twierdzenie, że to są bzdury świadczą, że albo nie widzisz tych rażących błędów albo nie chcesz ich dostrzec. Gry idealne nie istnieją i każda gra ma bugi. Te które wymieniłem występują w FIFA, ale tak jak pisałem wcześniej nie każdemu one przeszkadzają. Pozdrawiam

 

Zgadzam się. Aleeee.!. Na manualu i do tego z dobrym kumplem ktory mysli po pilkarsku to zupelnie inna bardzo przyjemna, realistyczna gra.

Odnośnik do komentarza

Zgoda, też tak uważam, ale musisz wziąć poprawkę, że 90% ludzi gra na asyście i mecze wyglądają jak jeden wielki arcade. To co, że niby EA stara się to poprawić i seria zmierza w kierunku symulacji, jednak te zmiany są tak małe i niewidoczne, że wydaje się stać w miejscu. Na dodatek EA wymyśla sobie jakieś denne pomysły typu ProPassing czy Personality+, które tak naprawdę nic nie dają i gameplay nie ulega znacznej poprawie, pomimo zapewnień developerów. Co by nie gadać, ze znajomymi gra się wybornie, przynajmniej na manualu (Kaz:*).

Odnośnik do komentarza

Ale nie gadajcie, ze Personality+ komplenie nie dziala. Nie wiem,czego wy sie po tym spodziewaliscie, moze gracie wkolko najlepszymi zespolami swiata, ale nawet tam widac, ze Cristiano Ronaldo reaguje w kazdej sytuacji 100 razy szybciej, niz taki Obi Mikel i glownie o to chodzilo... Grasz Kaka,mozesz z pila zrobic wszytsko, nawet za(pipi)ac brame w ulamku sekundy jego strzalem z przed kolana. Zagrasz 3 ligowa druzyna, to bedziesz sie skladal do tego strzalu 3 sek. O tym od poczatku mowilo EA i dokladnie to wprowadzili, chyba ze dla Ciebie Torres wykorzystuje tyle samo sytuacji, co Lewandowski... :whistling:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Raulos:

 

Pełna zgoda, ale ja mam na myśli tak zwane ustawienia wyjściowe czyli ASYSTA. Powiem więcej grając nawet w trudną arcadową grę z osobą kumatą można stworzyć realizm. Wszystko zależy z kim grasz i jak grasz. Tak samo ma się to w drugą stronę. Możesz grać w symulację z osobą, która mentalnie gra arcadowo i anty piłkarsko to żadna największa symulacja nic nie zdziała. Mimo, że FIFA jest tworzona jako symulacja jasno trzeba powiedzieć, że jest nią tylko na pewnych ustawieniach tj MANUAL + ogarnięta osoba. Na ustawieniach ASYTSTY według mnie nie jest symulacją. Zresztą podobnie tyczy się innej gry piłkarskiej.

 

Easye:

 

Ja odniosłem się do tego konkretnego przykładu kolegi, który według mnie był randomowy. Strzelając w całym meczu 3 główki jest w pewnym sensie randomowe, a co dopiero w jednej połowie przy prowadzeniu 3 do 0. Tutaj nie ma żadnego skillu tylko typowy RANDOM. Bramki strzelone w taki sposób w takim krótkim czasie i jeszcze za pomocą CPU są zawsze randomowe. To samo tyczy się zbyt częstych słupków w FIFA. W meczu potrafią być 3 słupki z jednej strony. To kolejny random. Pomijam sytuację kiedy bramkarze przez większość meczu wyczyniają cuda w bramce, a pod koniec meczu kiedy jest boost drużyny przeciwnej ich interwencje są zupełnie inne tj infantylne i babolaste.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

a ja mam wrazenie ze caly czas piszesz o poprzedniej edycji, albo wciaz nie potrafisz strzelac bramek...

Ciagle powtarzasz, ze bramkarze wylapuja kazde okno, zas ja narzekam, ze czasami zbyt duzo technicznych pilek laduje w siatce. Szczurki zas jak w starych PES'ach wpadaja jeden za drugim...

 

I kazda glowka jest randomowa? G(pipi)o prawda, rozumiem, jak jeszcze stoi przy zawodniku jakis obronca, dwoch, ale czesto padaja ladne glowki, po tym jak w odpowiednim momencie wrzucisz, wyczujesz wbiegajacego zawodnika i idealnie dosrodkujesz z odpowiednia sila - na full asyscie nie do zrobienia. Dla mnie glowka, gdzie pila mija skaczacego obronce, a 5 metrow dalej wybiega napastnik by ja siegnac to dobre wyczucie wrzutki. Wiadomo, kazdy moze miec tez szczescie, ale 3 razy z rzedu, albo 4ry w koncowce meczu ? Nie pamietam takiej sytuacji, no ale ja w miare dobrze w FIFE gram.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

a ja mam wrazenie ze caly czas piszesz o poprzedniej edycji, albo wciaz nie potrafisz strzelac bramek...

Ciagle powtarzasz, ze bramkarze wylapuja kazde okno, zas ja narzekam, ze czasami zbyt duzo technicznych pilek laduje w siatce. Szczurki zas jak w starych PES'ach wpadaja jeden za drugim...

 

I kazda glowka jest randomowa? G(pipi)o prawda, rozumiem, jak jeszcze stoi przy zawodniku jakis obronca, dwoch, ale czesto padaja ladne glowki, po tym jak w odpowiednim momencie wrzucisz, wyczujesz wbiegajacego zawodnika i idealnie dosrodkujesz z odpowiednia sila - na full asyscie nie do zrobienia. Dla mnie glowka, gdzie pila mija skaczacego obronce, a 5 metrow dalej wybiega napastnik by ja siegnac to dobre wyczucie wrzutki. Wiadomo, kazdy moze miec tez szczescie, ale 3 razy z rzedu, albo 4ry w koncowce meczu ? Nie pamietam takiej sytuacji, no ale ja w miare dobrze w FIFE gram.

 

Jeżeli miałbyś siłę strzału nad zawodnikiem uderzając z główki można to wtedy nazwać skilem. Jeżeli przy wrzutce ze skrzydła w pole karne zawodnicy już czekają na piłkę i twoje zadanie polega na wciśnięciu guzika ot tak bez pasku siły bo tak naprawdę nie jesteś wstanie wyczuć który zawodnik wyskoczy do piłki jest RANDOMEM. Nawet jeżeli jest sytuacja wrzuty na jednego i konkretnego zawodnika to po:

 

1. Nie masz kontroli nad zawodnikiem, gdyż ustawia się on automatycznie do uderzenia w zależności czy dobiega czy już czeka na strzał

 

2. Nie ma pasku siły uderzenia nad głową zawodnika tj nie działa to na takiej samej zasadzie jak przy strzale nogą + nie masz pełnej kontroli w jaki róg poleci piłka. Wyżej czy niżej etc

 

3. Nie masz kontroli nad wysokością wyskoku zawodnika

 

W takich warunkach jest RANDOM. Nie pisz, że to G prawda bo to są wymienione fakty, a nie twój argument o wciśnięciu jakiegoś guzika w danym momencie.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

I kazda glowka jest randomowa? G(pipi)o prawda, rozumiem, jak jeszcze stoi przy zawodniku jakis obronca, dwoch, ale czesto padaja ladne glowki, po tym jak w odpowiednim momencie wrzucisz, wyczujesz wbiegajacego zawodnika i idealnie dosrodkujesz z odpowiednia sila - na full asyscie nie do zrobienia. Dla mnie glowka, gdzie pila mija skaczacego obronce, a 5 metrow dalej wybiega napastnik by ja siegnac to dobre wyczucie wrzutki. Wiadomo, kazdy moze miec tez szczescie, ale 3 razy z rzedu, albo 4ry w koncowce meczu ? Nie pamietam takiej sytuacji, no ale ja w miare dobrze w FIFE gram.

Sorry, ale tutaj w ogóle nie masz racji. Co jak co, ale główki w FIFIE11 są megaprzesadzone. Zbyt często napastnik jest faworyzowany na tyle, by móc z dupy strzelić bramkę. To co, że nasz obrońca ma 20-30cm wzrostu więcej, jest lepiej ustawiony, a jego statystyki jeśli chodzi o grę w powietrzu są o wiele lepsze niż napastnika. Po prostu w tej części ten element gry jest totalnie zepsuty i nierealny. Dlatego 75% bramek strzelam z główki, bo łatwiej niż strzałem nogą.

 

2. Nie ma pasku siły uderzenia nad głową zawodnika

Nie ma nad głową, ale jest na dole ekranu :)

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

Figlarz - zgadzam sie, chodzi mi tylko o fakt tracenia 3,4 bramek w ten sam sposob w ciagu paru minut. Dlaczego moje mecze w statystykach nie wygladaja 5-7:0 ? Ja nie wiem, moze gracie na 3 obroncow, sam czasami gram z lebiegami, ktorym walne duzo bramek ale sa o wiele gorsi - dlatego je traca. A pewnie dajac QUITA mowia - random - wyszly mu 4 akcje... NIE PRZESADZAJMY NA LITOSC BOSKA!

 

Lons - masz kontrole nad zawodnikiem! Przelacza sie po podaniu i mozesz albo trzymac turbo by wbiegac szybciej, albo sie przepychac trzymajac R2, to nie PES! Nie raz sam przebiegalem pod pila, badz w ogole nie trafialem (sam sprobuj przy dosrodkowaniu ostrym trzymac turbo + wlacz opcje zmiana zawodnika przy gornych pilkach). Jest pasek sily, zauwaz ze jak bedziesz caly czas trzymal strzal to pila zawsze leci w kosmos.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...