Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Skyward Sword


django

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawy moralne pomine, wiec wypowiem sie na temat samej gry z ktora mam juz stycznosc. Najbardziej chyba wkurzajacy jest sam poczatek. Przy uruchomieniu gry nalezy obejrzec z 3 minutowy filmik instruktarzowy jak podlaczyc, odlaczyc do Wiilota Motion Plus. Oczywiscie nie mozna go pominac. Uwazam, ze Nintendo troche z tym motywem przesadzilo, ale nie wazne. Odnosnie samej gry, odczucia jak najbardziej pozytywne. Po 11h gry przeszedlem 2 dungeony. Sterowanie jest precyzyjne, ale nalezy ustawic wczesniej dobrze sensor bara, oraz skalibrowac Wiilota. W przypadku Metroida 3 odnioslem wrazenie ze sterowanie zostalo tam wrzucone na sile i brakowalo mi standardowego pada. W przypadku nowej Zeldy na szczescie jest inaczej. Machanie wiilotem sprawia przyjemnosc. Walka troche nie sprawdza sie przy wiekszej liczbie przeciwnikow. Przy 1-2 oponentach mozna sie pobawic w precyzyjne uderzanie, natomiast przy liczbie 5-6 jest to raczej machanie na oslep i liczenie, ze cos 'wejdzie'. Klimat charakterystyczny dla tej serii jest wciaz obecny i nie rozni sie niczym od poprzedniczek. Gra prowadzona jest raczej powoli i stara sie ukazac zwiazek pomiedzy Zelda oraz Linkiem. Wprowadzenie do gry wlasciwej (zdobycie miecza, zielonego wdzianka) to jakies 2h. Pierwszy dungeon ukonczylem majac na liczniku bodajze 5h. Latanie ptakiem sprawia frajde, ale mam zastrzezenia co do terenu po ktorym sie poruszamy. Wydaje mi sie, ze jest troche pusty. Mamy bodajze 4 wysepki na ktorych cos sie dzieje. Po przejsciu dungeonu pojawiaja sie jakies inne mniejsze, ale najczesciej znajduje sie tam tylko skrzynia z zawartoscia i nic wiecej. Wydaje mi sie, ze jest to troche krok w tyl w porownaniu do Wind Wakera. Szukanie map oraz skarbow dawalo wiecej frajdy. Mielismy rowniez wiecej wysepek do zwiedzenia. Rowniez nastapil krok w tyl jesli chodzi o cykl dnia i nocy. Niestety w Skyward mamy ciagle dzien i jesli chcemy by zapadla noc musimy polozyc sie do wyra i wybrac odpowiednia opcje kiedy chcemy sie obudzic. Z nowosci mamy wprowadzone upgejdowanie swojego ekwipunku. Przeciwnicy pozostawiaja po sobie rozne przedmioty. Majac odpowiedni rodzaj oraz ilosc mozna przystapic do podrasowania swojej tarczy, czy innych przedmiotow standardowych dla serii. Odnosnie tarczy to wkurza mnie troche, ze aby jej uzyc nalezy machnac gruszka. Po kazdym ataku Link opuszcza garde i nalezy machnac nia ponownie. Jakos trudno mi sie do tego przyzwyczaic i wolalbym, aby istniala mozliwosc ustawienia tego pod jakims przyciskiem. Dungeony nie sa jak narazie jakies wymagajace, ale sa momenty, gdzie mozna sie na dluzej zawiesic. Same podroze do dungeonow wydaja sie byc troche rozwiniete. Aby sie do nich dostac nalezy zdobyc jakis przedmiot lub odnalesc klucz, ktory oczywiscie zostal rozwalony na kawalki i porozrzucany po calej krainie. Walki z bossami trzymaja poziom poprzedniczek. Aby spotkac sie z bossem wciaz musimy zdobyc zloty klucz. Tym razem jednak jest on w formie bryly 3D, ktora nalezy odpowiednio przekrecic i dopasowac do wneki na drzwiach. Najwazniejsze jest to, ze gra nie nudzi. Sprawia frajde i powoduje, ze czlowiek nie moze sie od niej oderwac, gdyz jest ciekaw co bedzie dalej. Wedlug mnie jest to must have i wysokie noty w pelni zasluzone.

Edytowane przez bebbop
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja też kupuję Skyward Sword, jeśli to najlepsza Zelda to nie mam pytań i cały czas słucham głównego motywu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=fN1vFESbfZk

 

Wprawdzie nie zaliczyłem jeszcze Twilight Princess ale to część powiązana z Okaryną Czasu, którą ukończyłem trzy razy.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

bebbop, ten filmik instruktażowy włącza się przy każdej grze, która wymaga motion plus. Raz obejrzany więcej się nie włącza :)

 

Co do samej Zeldy, nie mogę się jej oprzeć ale najpierw chce ukończyć Twilight Princess.

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza

Bushisan - dzieki za ostrzezenie bo juz mialem to czytac.....

Jak ktos gra na piracie to niech przynajmniej sie powstrzyma od walenia spoilerami na prawo i lewo...... <_<

 

 

Ja mam jeszcze cztery nieskonczone (trzy nawet nie zaczete) Zeldy na handheldy:

Zelda: Oracle Of Seasons na GBC,

Zelda: Minish Cap na GBA,

Zelda: Phantom Hourglass na NDS, (troche pogralem)

Zelda: Spirit Tracks na NDS

 

Wiadomo, ze do premiery Skyward Sword juz nie zdaze ich ukonczyc, musialbym grac na szybko, a szkoda by bylo. :)

 

Mam cicha nadzieje, ze uda mi sie kupic nowa Zelde przynajmniej dzien przed premiera i bede mogl zagrac chociaz troche wczesniej, poki co czekam bo do premiery juz i tak niedaleko. ;) Widzialem gre juz dwa razy na Gamescom, czekam na nia od dawna, wiec do piatku jeszcze wytrzymam.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Saptis uwazam, ze Bushisan troche przesadzil z tymi spoilerami, wiec ponizej w bardzo ogolnikowy sposob opisuje co zawiera moja wczesniejsza wypowiedz:

- podana informacja ile czasowo trwal u mnie wstep do gry wlasciwej

- info ile mialem na liczniku gry po przejsciu 1 oraz 2 dungeonow

- info ile przeszedlem dungeonow (sama liczba - bez nazw oraz ich charakterystyki)

- wzmianka o systemie walki

- info czym poruszamy sie po swiecie (ale to to juz chyba wie kazdy)

- orientacyjna informacja na temat wielkosci terenu po ktorym sie poruszamy (zadnych nazw, charakterystyki tylko sama liczba. Dotyczy to tylko mapy ala Wind Waker, a nie liczby dungeonow zawartych w grze)

- wspomnienie o mozliwosci upgrejdowania przedmiotow oraz ogolnikowo opisane jak to przebiega (wymieniony jeden przedmiot przewijajacy sie przez cala serie)

- info na temat cyklu dnia i nocy

- wzmianka ogolnikowa jak dostajemy sie do dungeonow oraz o zlotym kluczu, ktory ulegl lekkiej modyfikacji (odnosnie dungeonow to raczej standardowa informacja charakterystyczna dla serii z jedna drobna zmiana)

 

Sama gra wciaga jak bagno. Drugi dzien z rzedu siedzialem do 6 rano. Zgadzam sie z recenzjami, jest to najlepsza Zelda jaka powstala. Bardzo mocno rozbudowana, ciagle zaskakuje czyms nowym.3 dungeon jest masakryczny. Dostanie sie do niego zajelo mi 3h + jego przejscie kolejne tyle 0_0 Gra roku jak w morde strzelil. Niestety nawet moj ukochany Batman Arkham City polegl w starciu z nowa Zelda.

 

PS. Czappi thx za info. Zelda jest jedyna gra w ktora gralem z Motion Plusem, wiec nie wiedzialem o takim stanie rzeczy.

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, co poniektórzy (w tym i ja), nie lubimy nawet czytać takich ogólnikowych rzeczy na temat wyczekiwanej gry, to żeś nie podał dokładnych szczegółów fabularnych, nie znaczy to że nie podałeś kilku istonych spraw, o których nie którzy nie chcieli się dowiedzieć, przez zagraniem samemu.

Ja mam nadzieje, że gierka do mnie trafi do piątku...

Bushisan - dzieki za ostrzezenie bo juz mialem to czytac.....

Jak ktos gra na piracie to niech przynajmniej sie powstrzyma od walenia spoilerami na prawo i lewo...... <_<

 

 

Ja mam jeszcze cztery nieskonczone (trzy nawet nie zaczete) Zeldy na handheldy:

Zelda: Oracle Of Seasons na GBC,

Zelda: Minish Cap na GBA,

Zelda: Phantom Hourglass na NDS, (troche pogralem)

Zelda: Spirit Tracks na NDS

 

Wiadomo, ze do premiery Skyward Sword juz nie zdaze ich ukonczyc, musialbym grac na szybko, a szkoda by bylo. :)

 

Mam cicha nadzieje, ze uda mi sie kupic nowa Zelde przynajmniej dzien przed premiera i bede mogl zagrac chociaz troche wczesniej, poki co czekam bo do premiery juz i tak niedaleko. ;) Widzialem gre juz dwa razy na Gamescom, czekam na nia od dawna, wiec do piatku jeszcze wytrzymam.

 

Ja też nie ograłem jeszcze wszystkich Zeld jakie wyszły, szczególnie tych, które ukazały się swego czasu na handheldy...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, co poniektórzy (w tym i ja), nie lubimy nawet czytać takich ogólnikowych rzeczy na temat wyczekiwanej gry, to żeś nie podał dokładnych szczegółów fabularnych, nie znaczy to że nie podałeś kilku istonych spraw, o których nie którzy nie chcieli się dowiedzieć, przez zagraniem samemu.

Ja mam nadzieje, że gierka do mnie trafi do piątku...

Bushisan - dzieki za ostrzezenie bo juz mialem to czytac.....

Jak ktos gra na piracie to niech przynajmniej sie powstrzyma od walenia spoilerami na prawo i lewo...... <_<

 

 

Ja mam jeszcze cztery nieskonczone (trzy nawet nie zaczete) Zeldy na handheldy:

Zelda: Oracle Of Seasons na GBC,

Zelda: Minish Cap na GBA,

Zelda: Phantom Hourglass na NDS, (troche pogralem)

Zelda: Spirit Tracks na NDS

 

Wiadomo, ze do premiery Skyward Sword juz nie zdaze ich ukonczyc, musialbym grac na szybko, a szkoda by bylo. :)

 

Mam cicha nadzieje, ze uda mi sie kupic nowa Zelde przynajmniej dzien przed premiera i bede mogl zagrac chociaz troche wczesniej, poki co czekam bo do premiery juz i tak niedaleko. ;) Widzialem gre juz dwa razy na Gamescom, czekam na nia od dawna, wiec do piatku jeszcze wytrzymam.

 

Ja też nie ograłem jeszcze wszystkich Zeld jakie wyszły, szczególnie tych, które ukazały się swego czasu na handheldy...

 

Ja nawet na oczy trailera nie widział a co dopiero czytać na jej temat jakieś szczegółowe informacje :ph34r: Na takie rzeczy jestem uczulony a szczególnie dotyczy to całej serii , tak było 5, 10 i 15 lat temu ...rajcowność z odkrywania szczegółów samoistnie jest nie do opisania ! Polecam :pinch:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, co poniektórzy (w tym i ja), nie lubimy nawet czytać takich ogólnikowych rzeczy na temat wyczekiwanej gry, to żeś nie podał dokładnych szczegółów fabularnych, nie znaczy to że nie podałeś kilku istonych spraw, o których nie którzy nie chcieli się dowiedzieć, przez zagraniem samemu.

Ja mam nadzieje, że gierka do mnie trafi do piątku...

Bushisan - dzieki za ostrzezenie bo juz mialem to czytac.....

Jak ktos gra na piracie to niech przynajmniej sie powstrzyma od walenia spoilerami na prawo i lewo...... <_<

 

 

Ja mam jeszcze cztery nieskonczone (trzy nawet nie zaczete) Zeldy na handheldy:

Zelda: Oracle Of Seasons na GBC,

Zelda: Minish Cap na GBA,

Zelda: Phantom Hourglass na NDS, (troche pogralem)

Zelda: Spirit Tracks na NDS

 

Wiadomo, ze do premiery Skyward Sword juz nie zdaze ich ukonczyc, musialbym grac na szybko, a szkoda by bylo. :)

 

Mam cicha nadzieje, ze uda mi sie kupic nowa Zelde przynajmniej dzien przed premiera i bede mogl zagrac chociaz troche wczesniej, poki co czekam bo do premiery juz i tak niedaleko. ;) Widzialem gre juz dwa razy na Gamescom, czekam na nia od dawna, wiec do piatku jeszcze wytrzymam.

 

Ja też nie ograłem jeszcze wszystkich Zeld jakie wyszły, szczególnie tych, które ukazały się swego czasu na handheldy...

 

Ja nawet na oczy trailera nie widział a co dopiero czytać na jej temat jakieś szczegółowe informacje :ph34r: Na takie rzeczy jestem uczulony a szczególnie dotyczy to całej serii , tak było 5, 10 i 15 lat temu ...rajcowność z odkrywania szczegółów samoistnie jest nie do opisania ! Polecam :pinch:

 

Dlatego ja nie oglądam, szczególnie że Zelda to jedna z tych serii, która nie zeszła z pewnego poziomu, i można każdą odsłone brać w ciemno...

 

 

40/40 od Famitsu 7,5/10 od Gamespot ....

 

No to jak widać po tych ocenach, to gamespot dostał chyba całkowicie inny tytuł niż większość recenzentów.

Ale co się spodziewać po serwisie, który Zelde ocenia niżej niż COD'a, którego jedyną innowacją są nowe pomysły na wyciąganie kasy od ludzi/graczy...

Co raz bardzie utwierdzam się, w przekonaniu, że branża schodzi na psy...

Odnośnik do komentarza

Ultima dzisiaj wysyłała limitki Zeldy! yeah! ;D

Thx za info !! do mnie tez już limitka od Ultimy leci :yahoo: i zaznaczam innych gier limitowanych mam na mysli wyróżniających się od prod. podstawowych, nigdy bym nie kupił... i nigdy nie kupie... :no: ...wyrobiona marka i jedyna swoim rodzaju perełka czyni cuda :blum1:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Ultima dzisiaj wysyłała limitki Zeldy! yeah! ;D

Thx za info !! do mnie tez już limitka od Ultimy leci :yahoo: i zaznaczam innych gier limitowanych mam na mysli wyróżniających się od prod. podstawowych, nigdy bym nie kupił... i nigdy nie kupie... :no: ...wyrobiona marka i jedyna swoim rodzaju perełka czyni cuda :blum1:

 

Do mnie też limitka leci, - ciekawe czy do jutra doleci...

Odnośnik do komentarza

Genialnie że jadą do nas limitki z Ultimy. Kudosy dla tego sklepu! Ocena Gamespotu zaskakująca, ale recki na razie nie tykam.

 

Widzieliście fotkę z Ultimowego Fejsa? Duże to pudełko, fajnie.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315564_10150393014242381_328273387380_8190418_64274317_n.jpg

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Bylem dzisiaj w lokalnym sklepie, w ktorym ostatnio kupilem Uncharted 3 na cztery dni przed premiera, ale niestety nowej Zeldy jeszcze nie mieli. Super Mario Galaxy 2 i Donkey Kong Country Returns kupilem tam na dzien przed premiera.

Zobaczymy - moze jutro uda mi sie kupic Skyward Sword - oby, oby.... ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...