Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem wczoraj serwis klimatyzacji, dopełnienie czynnika, sprawdzenie szczelności i ozonwanie - trafił się fajny koleś/serwis, robi duże klimatyzacje w firmach i domach, a przy okazji dorabia sobie na samochodach - za pół darmo profesjonalna robota, teraz wichura zimna leci ;) bo już się lekko krztusił przy większym upale.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nope, podwyzszam samochod bo ople z naprzeciwka z popsuta regulacja ksenonow daja za bardzo po oczach.

Serio?
akurat z tymi oplami to prawda ciagle mi migaja swiatlami

 

 

potwierdzam, Ople je,bią biedę i oślepiają faryzeuszy drogi szmacąc ich nocną porą nieokiełznaną strugą światła. I nie da się tego regulować niestety, a im szybciej jadę, tym bardziej oślepiam :(

Odnośnik do komentarza

Laguna padła po raz pierwszy po 118k km. Pojechaliśmy do rodziny na Śląsk i gdy już odjezdzalismy od nich to dosłownie kilkanaście metrów od domu pękł pasek klinowy. Byliśmy 250km od domu, więc rozpoczęła się akcja szukania środka lokomocji, który bez problemu zawiezie nas z powrotem. Pociągu nie ma (a znając życie pewnie jeszcze byśmy nim jechali), więc wybór padł na wypożyczenie samochodu. No powodzenia, że ktoś w niedzielę i święto siedzi w wypozyczalni. Prawie wszystkie pozamykane, ale na szczęście udało się dodzwonić do jednej, która była czynna. Jedziemy. Na miejscu dwóch ochroniarzy po kilku głębszych pokazało nam golfa 3 w kombii. Bez szału, ale w końcu ma nas tylko zawieźć do domu. Po przyjeździe właściciela odpalilismy golfa i mieliśmy zacząć pisać umowę wynajmu, ale golf za drugim razem nie chciał odpalić. Wtedy jeden z ochroniarzy urwał fotel kierowcy (!) i podziekowalismy grupce uroczych Ślązaków. Na szczęście znajomy udostępnił nam firmowa Dacie Logan, która przez ostatnie dwa miesiące stała w warsztacie po składaniu du,py i podczas hamowania samochód wydzielal mocny zapach zepsutych jaj. A tak to bardzo fajny du,powoz. I chyba w środku jest więcej miejsca, niż w drugiej Lagunie.

 

Btw. Pajda, znów widziałem twoją Alfine jak mnie wyprzedzala i kuur wa - jak to dobrze wygląda! Gratki samochodu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurczę, muszę się wybrać. Byłem kiedyś, jeszcze w starym budynku, nie pamiętam już nawet. Tak samo fajnie by było obczaić Monachium, Ingolstadt, Wolfsburg...

 

Dobrze wybrałeś, muzeum Mercedesa, o którym pisałem ze trzy lata temu, jest wspaniałe, ale na wizytę trzeba przeznaczyć minimum pół dnia.

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie siedzę w Stuttgarcie. Wczoraj byłem w muzeum Merdcedesa, dziś do Porsche. Podzielę się wrażeniami.

 

Na szybko powiem tylko, że te muzeum Mercedesa to był kosmos. Miałem opcje z przewodnikiem Polakiem. Mają rozmach sku.rvysyny!!! Budynek wzorowany w środku spirała dna( architektura) to w pierwszym momencie wygląda jak jakaś baza z Prometeusza

 

 

Edit ja dość dokładnie zrobiłem to mi 3 h wystarczyło, a dodam, że byłem na strasznym kacu więc nie jest źle.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ale czadowe te porshaki. Ciekawe czy w okolicach dortmundu jest coś w podobie, za 3 tygodnie lece to chciałbym tez coś takiego zobaczyć, musi robić wrażenie. Miałem mokre pory jak patrzylem na zdjecia a co mówić na żywo. Pewnie pobrudzilbym im tapicerke

Nie, nie ma napewno nic podobnego. Muzeum Porsche jest tylko w Stuttgardzie bo jest praktycznie połączone z fabryką (jako ciekawostke dodam, że dziennie tam powstaje 200 egzemplarzy ale nie licząc np Cayena bo on jest gdzie indziej robiony) i największym salonem Porsche na świecie. W tym mieście jeździ tyle porszaków co u nas Octavi :)

 

Tak na szybko to eksponaty (fury) są lepsze w muzeum Porsche jednak budynek jak i całe otoczenie jest lepsze w muzeum Mercedesa ( olbrzymie futurystyczne muzeum, główna olbrzymia siedziba i fabryka Merca, winnic oraz Mecedens Benz Arena czyli stadion VFB wsio jako jeden kompleks / park), które niszczy emocjonalnie skromnego Polaka.

 

Edit: polecam sprawdzic to cudo http://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/passengercars/home/world/discover/museum/about_the_museum.html

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/playlist?list=PL96D52AF54166C886

Koleś daje różne porady, np. w Top Ten Detailing Mistakes bardziej ogólne właśnie.

 

Z innej beczki: można poprzeglądać sobie katalogi starszych modeli VW. Dla mnie gratka. A te od Lupo, Golfa IV czy Passata B5 w większości miałem/mam i znam każde zdjęcie, bo kilkanaście lat temu (1999/2000) jeżdżąc do rodziny w Niemczech brałem z salonu i zaczytywałem przez wakacje.

http://www.volkswagen-classic.de/serienmodelle-1949-1999

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...