Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Często ludzie oddają fotele do tapicerów lub kuśnierzy,a nie do profesjonalonych zakładów. Oczywiście mało kto zakupuje skórę do zastosowań w motoryzacji stąd ten dziwny wygląd.

Nestor baron rozwalił system swoim wejronem w desek. Trzeba zorganizować ustawkę na jakiejś strefie ekonomicznej

Team Nestor Baron

vs

Team Bojar Tuning i jego slawne "repliki" Lambo na bazie Audi a8 i Ferrari z Toyoty MR2

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim typowa samochodówka jest droższa od "zwykłej" skóry, no i właśnie - mamy później przykłady, że ludzie obijają wnętrza aut najtańszym meblowym Madrasem za 40zł/m2.

Trzeba też pamiętać, że nigdy (!!) nie znajdziemy identycznej skóry, którą np. jest wytapicerowany środek jakiegoś Audi, Mercedesa czy Opla. 99% producentów ma swoje zastrzeżone kolory i skóry, które wyrabiają dla nich wybrane garbarnie.

 

To, że każdy producent ma swoją skóre to jest jedno. Ale zarówno w Jaguarze, Audi czy Mercedesie są do wyboru miękkie i delikatne skóry. 99% rodzimy tuningowych fur, i mówie tu o polskiej czołówce prywatnych miłośników pakujących dziesiątki tysięcy w swoje beemki, hondy czy inne alfy romeo praktycznie zawsze potrafi spi erdolic projekt idąc do tapicera i mowiąć: to pan zrobi czerwone fotele. A pan zenon idzie na zaplecze, patrrzy a am zostało kilka metrów czerwonej skory pamiętającej czasy jak wałęsa skakał przez płot. No i biorą, szyją, dodają do tego chamską nitke w kontrast i jest tuning. Jak dla mnie to paskudne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

można zrobić dobrą jakościowo tapicerke ze skóry ale to kosztuje. pięć lat temu w mojej hondzie zagościły fotele obszyte w firmie Java Car Design i pamiętam ze wydatek był dośc znaczny tzn za dwa fotele i kanape ok cztery tysie. skóra była bardzo dobrej jakości. pozniej fotele sprzedałem i po dziś dzień cieszą nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza

Co do mycia to zastanawiam się co jaki czas MPK Wrocław myje swoje autobusy. Z jednej strony codzienne mycie jest pewnie za drogie i nieekologiczne, z drugiej jeździłem już egzemplarzami niemal czarnymi od brudu z niesamowicie zapaćkanymi szybami, co z zewnątrz jest strasznie nieestetyczne, a ze środka przeszkadza w patrzeniu sobie przez okno.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Raczej nie do wykonania, poldek jest zbyt waski w porownaniu do Plymouth Cudy. Nie kazda samoroba to wiocha, sam jestem sceptyczny do replik, ale ostatnio widzialem kity do forda gt40. Robi to jakas firma w afryce, jak zobaczylem poziom wykonania to pelna profeska. Tylko cena byla dosyc zaporowa, ale chetnie poskrecalbym sobie taka zabawke.

 

 

 

Wracajac do miotaczy fotonow, zwanymi ksenonami z allegro. Zbadalem sprawe i ceny na allegro mnie zamurowaly. Kiedys za soczewki z rozbitego samochodu placilo sie krocie, a teraz nowe i kompletne zestawy na przod to 300 do 400zl za palniki, przewody, soczewki plug n play do lamp h4, przetwornice...brakuje tylko kluczowego elementu czyli mechanizmu samopoziomujacego. Zamiast wymieniac lampy z zardzewialym odblysnikiem wiochmeni wola wlozyc takie dziadostwo :/

Odnośnik do komentarza

Heh, trochę o mechanikach.

 

W piątek wieczorem wróciłem z żoną od rodziców samochodem do siebie, bez żadnych negatywnych objawów.

 

Sobota rano, chcemy jechać na jakiś drobny zakup - auto kręci ale nie odpala. Paliwo jest, prąd jest ale po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy paliwa. Dzwonię do "moich" mechaników (specjalizacja Fiat/Alfa/Lancia) mówią by podholować i podepniemy pod komputer by zweryfikować. Mam do nich kawałek przez centrum miasta, a w sobote przez południe w sporym ruchu ciągać auto prawie bez skręcania i hamowania średnio mi się widziało. A że mam przez 2 ulice warsztat zaprzyjaźniony z naszą firmą (stały klient) to zadzwoniłem tam, ok można podciągnąć, sprawdzą komputerem.

 

Zadzwoniłem po wujka co mieszka kawałek obok, podholował mnie. Pytając czemu wybieram się do najdroższego warsztatu, takie coś to każdy warsztat na rogu powinien zrobić.

Podpiął jakiś taki uniwersalny program, za 6 razem się połączył - nie widzi obrotów wału, no to gość pewniakiem rzekł "czujnik położenia wału". Pytam na kiedy by zrobili, ooo to sobota, dzisiaj nic nie zrobią, w poniedziałek zamówił by część, na wtorek im przyjdzie, w środę się może za to wezmą, jak pójdzie gładko to czwartek do odbioru. "A w ogóle to co to za model i co znaczy 5.20 na silniku?".

Podziękowałem, zadzwoniłem do "moich" opowiedziałem sytuację, zamówili w sobotę ten czujnik, powiedzieli że podjadą w poniedziałek rano i odholują bo mają wolną lawetę. Podpięli się programem fiatowskim, bzdura - żaden czujnik, pompa nie daje paliwa, ale jest sprawna i napięcie ma. Powalczyli jeszcze trochę i okazało się, że sól/syf/wilgoć dostała się gdzieś do elementów immobilizer'a przez co było odcięte paliwo. Naprawili (za czujnik nie licząc, na pewno im się nie zmarnuje), mając podpięty komputer przebadali "wszystko inne" - elegancko.

 

Niejeden pewnie by rozłożył ręce nad szaloną włoszczyzną (albo wymieniał co popadnie kasując grube $$$), a że oni znają się na tych markach/modelach dali radę dość szybko.

Odnośnik do komentarza

Przez jalopnika właśnie się dowiedziałem, że w Ameryce Północnej sprzedawali też Imprezę firmowaną przez Saaba. Może część osób to wiedziała, szczególnie fani japończyków (lub Saaba?), ale jak dla mnie to interesująca ciekawostka.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Impreza_%28second_generation%29#Saab_9-2X

 

saab-9-2x-02.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...