Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Rodzina od strony dziewczyny to grono naukowe, wiec zalapie sie na promocje. A co myslicie o crossoverach typu juke? Pomijam wyglad, ale chodzi o aspekt praktyczny. Ma to jakis sens czy to pic na wode? Z tego co widzialem to przeswit jest niewiele wiekszy od zwyklego wozdila, naped na 4 kola to chyba tez tylko za doplata?

Odnośnik do komentarza

Juke poza wyglądem nie ma prawie nic, choć 4x4 się zawsze przyda. Jak pisałeś, prześwit marny, bryła napompowana a miejsca w środku malutko niczym w cieńkolu ;)

juke wyglada jakby projektowal go stevie wonder. Co do obslugi to nie narzekam na obsluge w Kia i Ford. Za to skoda to była kpina. Szukałem bryki do 50k. Wpadam  do skody, mówie gosciowi czego potrzebuje taka kasa a ten patrzy, ze chyba za młody więc olał mnie i sobie poszedł  :sweat:

Odnośnik do komentarza

Hyundai może być dobrym wyborem. Niezłe ceny, dobra gwarancja i coraz lepszy wizerunek marki.

 

Możesz jeszcze inne pooglądać. Np. w Renault jest teraz limitowana wersja Megane z dobrym wyposażeniem (Style), która nawet z dieslem wychodzi w kombi poniżej 70k. Niby firma trochę sobie popsuła opinię awariami, ale ostatnio chyba sytuacja znacząco się poprawiła. Poza tym kupujesz w końcu auto nowe.

Odnośnik do komentarza

podbijam to Renault, mój ojciec jeździ teraz i sobie chwali (ma obecnie 2,5 latka), mam kolege z nową Meganką i też fajnie doposazone, wygodne, ergonomiczne i bezawaryjne. Od Citroena wiadomo z daleka, ale Renault odwiedź jeszcze :)

 

BTW byłem ostatnio znów w salonie Opla (negocjuję warunki) i puściłem na chwilę syna z rąk, to Pan mi zwrócił uwagę żebym patrzył na młodego bo ssie opony w samochodach :( 

Odnośnik do komentarza

niestety nie - mój syn ma 1,5 roku i naprawdę ssał samochodom opony w salonie :) dlatego do salonu lubię jeździć bez rodzinki bo mam spokój przy rozmowie czy oglądaniu

 

tak, robię podejście do tego Tourera, tylko chcę całe wyposażenie jakie jest ale nie chcę za nie tyle płacić :) walka trwa. 

Odnośnik do komentarza

Wspaniałe auto; sportowy samochód do jazdy na co dzień. Zawsze podobało mi się RS6, tak samo jak M5 i E-klasa AMG.

 

Cena przez chwilę wydała mi się kosmiczna, za tyle można kupić dwa S4, ale w sumie patrzę teraz, że to mniej więcej poziom 911, a Audi jest mocniejsze i oczywiście większe od takiej Carrery S. M5 kosztuje podobnie, E-klasa też.

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś w Renault. Przy okazji, w tym samym miejscu jest Dacia to też obczaiłem. Zacznijmy od Dacii :D

 

d4.jpg

 

Tego obrzydliwego radia w salonowym egzemplarzu nie było, więc domyślam się, że za to coś jeszcze trzeba dopłacić :D

No i na tym możemy zakończyć temat tej marki ;)

 

Renault.

 

Ogólnie sprzedawca nie był specjalnie miły, podobnie jak w skodzie w ogóle nie wykazywał zainteresowania, pewnie dlatego, że oderwałem go od rozmowy z innymi pracownikami salonu, no ale mniejsza z tym. Kręcił nosem jak powiedziałem, że chciałbym wydać 70-75k max (wtf, mało?) a potem miał pretensje (serio, mówił to z wyrzutem takim jakbym mu krzywdę zrobił), że chcę obejrzeć wszystkie marki i auta, które spełniają moje wymagania i są w zasięgu. NO ALE WIE PAN, TO DUŻO SAMOCHODÓW :D

 

Potem jeszcze dał mi cennik i sobie poszedł - no mistrz sprzedaży :D

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Co oni za ludzi zatrudniają?

 

Akurat do Dacii można się sporo czepiać, ale systemy radiowe ostatnio wprowadzili spoko. W nowych modelach jest zupełnie nowy system Media Nav z ekranem dotykowym, nawigacją i bluetoothem za niewielkie pieniądze. Co i tak jest bez znaczenia, bo Dacii za 70k i tak nie będziesz rozważał.

Odnośnik do komentarza

Na czymś muszą oszczędzać. Jak dla mnie bolączką Dacii większą od słabego wykończenia jest ewidentnie niższy poziom bezpieczeństwa, co wychodzi przy testach Euro NCAP.

 

No ale tak to jest, płacisz mniej i masz dobre wyposażenie, nowe diesle Renault, ale wykończenie i bezpieczeństwo na poziomie lat 90'. Zależy od priorytetów.

Odnośnik do komentarza

Kurcze z jednej opcji chyba zrezygnuję :( chodzi o system START/STOP. Miałem okazję wczoraj pojeździć i sprawuje się to nad wyraz słabo. Od początku: system START/STOP to system, który ma za zadanie oszczędzać więcej paliwa, gdyż na skrzyżowaniach i postojach silnik przechodzi w stan "uśpienia". Tzn nie działa, ale też całkowicie nie gaśnie, dzięki czemu jak tylko naciskasz gaz to od razu masz móc jechać do przodu. Tyle teorii.

 

W praktyce działa to tak, że inercja systemu jednak daje się we znaki. Naciskasz gaz i jest ta nawet sekunda czasami zanim ruszysz. Nie wiem jak u Was, ale w moim przypadku nie raz zdarzało się uciekać autem bo coś się zagapiłem czy ktoś się zagapił i musiałem czym prędzej spjerdalać ze skrzyżowania, parkingu, drogi, torowiska, rampy, etc. Tymczasem mam wrażenie, że tutaj to jest niemożliwe. Idąc dalej, jak działa klima, to system START/STOP nie działa praktycznie w ogóle, bo silnik musi trzymać klimę, która trzyma temperaturę w środku auta. Więc w lecie system praktycznie non stop nie reaguje. W zimie z kolei jak mocno grzejesz jest tak samo. Więc zostaje jesień/wiosna czyli wtedy, gdy nie używamy zbyt mocno klimy/grzania, co w połączeniu z tym opóźnieniem lekko mnie w(pipi)ia. 

 

Dziś mam ustalić ostateczną cenę auta i podjąć decyzję. 

Odnośnik do komentarza

No tak, wsiadłem też do Dacii z tym nowym wnętrzem, bo Duster też ma takie dostać w tym roku, ale... nadal to wszystko jest jakieś takie plastikowe i brzydkie w środku, a ten nowy system radiowy wygląda jakby ktoś wsadził diament w sam środek kupy :D

jak kiedys byłem w salonie dacii jak szukałem auta ale zrezygnowałem jak zobaczyłem, że auto w salonie jest zjadane przez rdzę 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...