Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Niektórzy ludzie są na tyle głupi (bo tak to trzeba nazwać po imieniu), że myślą iż po skróceniu/przespawaniu/wycięciu pewnych elementów z wydechu uzyskają dodatkową moc. Zazwyczaj takie praktyki kończą się tym, że silnik zaczyna nieodpowiednio pracować, wydaje dziwne odgłosy przez lewe przeróbki no i w konsekwencji niepoprawnego działania dostarcza również mniej mocy (różnica w ciśnieniu, im nowszy i mocniejszy samochód tym bardziej to widać).

Odnośnik do komentarza

Ja znowuż tomam taki problem, że nie wiem skąd mi się zbiera mi się jakaś ciecz, prawdopodobnie olej w małym zakamarku na bloku, jakieś 30cm pod odmą (ostatnio wymieniałem odmę, ale to już wcześniej było mokre). Będę pewnie musiał przejechać się na jakiś kanał i powiedzieć, żeby mi przebadali czy jakaś uszczelka nie je.bła.

Odnośnik do komentarza

Odmę wymieniałem sam (było ciężko, bo dostęp jest mocno ograniczony, ale udało się), a wężyki i kolanka sprawdziłem zostawiłem oryg. Wszystko było w dobrym stanie więc po przeczyszczeniu okazało się, że wystarczy wymiana samej odmy (oryginał rozleciał się w próchno, nawet wyjąć się tego w całości nie dało). Myślę, że to będzie jakiś uszczelniacz, mam nadzieję, że nic poważnego. Jutro dobrze wszystko powycieram i będę obserwował co się dzieje, może zauważę jakiś defekt.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Spod korka nie cieknie, ale możliwe, że wywala olej z klawiatury w którymś miejscu, bo już kiedyś przyuważyłem, że coś ślimaczy. Wytarłem silnik w mokrych miejscach i zobaczę co będzie się działo. W Corsie mam znowuż taki problem, że nie wiem dlaczego moczy mi się skrzynia. Wszystko dokładnie wytarte, bo tam dostęp jest ogromny, a po każdej jeździe mam taki śliski nalot, jakby z rozpylonego oleju, a nie zacieki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...