Skocz do zawartości

Ni no Kuni: Queen of the Holy White Ash


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cholernie mila i odstresowujaca gra - wsiaklem. Swietnie wykreowany bajkowy swiat, niezly dubbing, prosta fabula (chlopiec, ktory ma pokonac zlo podrozuje z miasta do miasta) i klasyczny mechanizm jrpg. Ale cos w niej jest takiego, ze chce sie robic powtarzalne subquesty, zbierac potworki. Po infamousach pelnych akcji i mroku, to taka cukierkowa odskocznia. Rewelka, warto obadac jak ktos jeszcze nie gral.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W mordę. Właśnie otrzymałem statek (to nie spojler, pokażcie mi jrpga bez środków transportu po mapie ;). Popływałem trochę po otwartym świecie i poziom trudności widzę wzrósł wielokrotnie - zwykłe stwory mnie załatwiają w jakieś 5 sekund (mam 25 lvl Olivierem).

Chyba to taka wskazówka dla mnie, by trzymać się tunelu wyznaczonego przez twórców gry i nie zapuszczać się jeszcze w gorsze rejony.

Odnośnik do komentarza

Nasi pomocnicy sterowani przez konsolę pomagają odwracać uwagę wrogów. Ale gdy padną, zostaniemy sami i w dodatku biegnie na nas dwóch odrobinę silniejszych stworów, to kaplica - po nas. Ile razy ginąłem po otrzymaniu statku, aż wstyd.

Fakt faktem, że jak się trochę pogrinduje to czuć różnicę na naszą korzyść.

Odnośnik do komentarza

No tutaj marker celu jest aż nazbyt widoczny, ale czasem lubię w tego typu grach być prowadzony za rączkę. Jak zrobiłem 2-tygodniową przerwę od Chrono Triggera i wgrałem save'a będąc gdzieś na środku mapy, to kompletnie nie pamiętałem już co robić, dokąd iść. A tutaj chamska gwiazdka zawsze pokazuje nam "przyjdź tu". No i fajnie, jak po sznurku, więc nie ma problemu wskoczyć do gry po dłuższej przerwie.

Odnośnik do komentarza

ciekawe kiedy mi dane bedzie wreszcie w to zagrac, muzyki z mapy swiata slucham co najmniej raz w tygodniu, tyle rozgrzebanych rpg - persona4golden,final x i x2 hd, child of light - musze sie wreszcie wziac w garsc i zaczac je wszystkie konczyc by na spokojnie chlonac ni no kuni

Odnośnik do komentarza

ciekawe kiedy mi dane bedzie wreszcie w to zagrac, muzyki z mapy swiata slucham co najmniej raz w tygodniu, tyle rozgrzebanych rpg - persona4golden,final x i x2 hd, child of light - musze sie wreszcie wziac w garsc i zaczac je wszystkie konczyc by na spokojnie chlonac ni no kuni

 

Ja się wam nie dziwię, że tak się nie chce grać, skoro zaczynacie tyle gier naraz. Ja wiem, że promocje i przeceny, ale czasem lepiej naprawdę się powstrzymać. Ja gdybym miał 2 tygodnie przerwy od gry, to już dawno bym zapomniał o co chodziło i odechciałoby mi się pykać w ten tytuł. A mieć kilka rozgrzebanych rpgów? To już w ogóle kaplica i gwarantowany burdel kończący się tym, że niczego nie kończysz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie dotarłem do:

(spoiler z gatunku niegroźnych)

 

latającego środka transportu, czyli fioletowego smoka



Odwiedzę zatem kilka miejsc, ale tak na oko ile jeszcze godzin fabuły mnie czeka? Gra się bardzo przyjemnie i mi się specjalnie nie spieszy do zakończenia, ale powoli mam chętkę na jakieś 'doroślejsze' gry, a nie chcę zaczynać równolegle kilku tytułów.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Odwiedzę zatem kilka miejsc, ale tak na oko ile jeszcze godzin fabuły mnie czeka? Gra się bardzo przyjemnie i mi się specjalnie nie spieszy do zakończenia, ale powoli mam chętkę na jakieś 'doroślejsze' gry, a nie chcę zaczynać równolegle kilku tytułów.

 

 

 

Ta gra fabularnie jest dojrzała, porusza ważne w życiu kwestie. :whistling: Co do długości gry to jest to mniej więcej nieco ponad połowa za Tobą (nie pamiętam dokładnie, bo ogrywałem to na premierę)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...