Skocz do zawartości

Ni no Kuni: Queen of the Holy White Ash


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Próbujesz platynować? Czy ten dodatkowy boss jest na tej wyspie czy jakis inny?

I gdybyś mi mógł w spoilerach napisac tylko kto jest złym złym to byłbym wdzieczny.

Łapanie losowych stworków raczej mnie nie bawi( chyba toko ma 1% szans na złapanie -powodzenia). ten boss jest w post game w takim lasku za drzwiami.

 

 

Rada zodiaków, ale w sumie oni podchodzą pod Białą Wiedźmę- 2 poprzednie walki to ona jest bossem.

 

Odnośnik do komentarza

 

@kypq - ile % wbiłeś po pierwszym przejściu?

 

40% drinka bo się za szybko skończyło :)

Nie potrzeba 2 przejścia - możesz wszystko zrobić w post game. Chyba miałem 88 rodzajów stworków, 100% czarów , zrobiłem 13 alchemii, pomimo pokonania najtrudniejszych bossów i walczenia od groma nie dostałem trofea za 2000 kuleczek i 1000 walk.

 

Problem w robieniu teraz czegoś sensownego to brak jakiegoś trybu hard - trochę denerwuje jak wszystkie stworki uciekają od ciebie.

 

Gra ma w sobie japońskie DLC z dodatkowymi questami ( kontynuacja Horacego tylko teraz dowiadujemy się o historii świata). Na ostatniej stronie księgi jest przepowiednia mówiąca o końcowym bossie :) .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podbijam temat!

 

Może komuś się przyda : http://www.shiftlimits.com/  Mega wygodne w korzystaniu :)

 

Jestem po 15 godzinach gry i jestem meeeeeeega zadowolony!! Teraz już wiem, czego mi brakowało na tej generacji, za(pipi)istego, kolorowego i mega dobre jrpga! Polecam wszystkim, którzy się jeszcze nad grą zastanawiają!

Edytowane przez Faranell
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@up - link nie działa, trzeba bez http wpisywać :P

 

www.shiftlimits.com

 

 

Co do samej gry to powiem tak: w dużo RPGów nie grałem, te które ukończyłem można policzyć na palcach obu rąk, ale po demie NNK od razu złożyłem zamówienie (bodajże w dniu premiery :P).

Ta gra mnie wciągnęła jak kiedyś FF Tactics na psx'a, dzięki tej grze zastanawiam się czy nie nadrobić zaległości z RPGów, a zwłaszcza jRPGów  :)

 

Jedyne co mnie denerwuje, to słabe rozwinięcie mozliwości taktycznych, dopiero niedawno dostałem przynajmniej opcję full attack/defence i szkoda, że te opcje które są dostępne można zmieniać dopiero podczas walki (ustawiają się na stałe po zmianie), a nie w menusach przed samą walką.

No i trochę mało miejsca w rezerwie na dodatkowe potworki (tylko 3 sloty), będzie dokuczać zwłaszcza przy masowym ich łapaniu (trofka za 250 różnych - oczywiście będę próbował platynować ;p)

Ale to szczegóły, które tak naprawdę nie przeszkadzają w normalnej grze, która dla mnie jest po prostu genialna ;)

 

 

btw mam parę pytań:

- gdzie można wymienić te karty co dostałem za free z PSN na potworki?

- ile jest rodzajów potworków w grze?

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam tą grę, ma w sobie coś co wciąga, 18h na liczniku, a mi ciągle mało. Pytanie: Mieliście tak, że po dłuższej sesji z grą zdarzały się zwiechy konsoli i tylko reset pomagał?

 15 h na liczniku ani jednej zawiechy . Gram na mojej nowej czarnulce tej w wersji 2.0 kumpel który dostał moją starą krówkę (pierwszą wersje ps3 z kompatybilnością wsteczną) ma czasem zawiechy a też w ni no kuni gra. Może to wina konsoli albo lasera ?

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z alchemią. Wczoraj doszedłem do momentu gdzie możemy już wytwarzać własne przedmioty i sądziłem że wszystkie receptury które były od początku dostępne w Wizard's Companion wskoczą automatycznie do listy poznanych receptur w "kociołku" i będzie można sobie swobodnie patrzeć jakiego składnika brakuje. Nic takiego nie nastąpiło, ba wykonałem nawet jeden przedmiot potrzebny do questa i też żadna receptura mi nie wskoczyła. Czy później ulega to jakiejś zmianie czy trzeba będzie się tak przenosić raz patrząc w księdze co jest potrzebne, a później w inwentarzu czy to mamy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...