Skocz do zawartości

Ni no Kuni: Queen of the Holy White Ash


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

przy całym uroku tej gry troche mi przeszkadza jedna rzecz:

poki dostałem 5 pierwszych familiarów które zostały mi narzucone to było ok, pakowałem je i jakos to szło, 6 slot zapełniłem przypadkowym potworkiem którego zaczarowałem harfą, i tutaj element gry który mi sie nie podoba, ta niepewnosc czy pakowac przypadkowego stworka, czy szukac najlepszego po statystykach czy mzoe czekac na nast. narzuconego przez gre jesli bedzie ( jestem po uzyskaniu tego garnka i  pokonaniu dzina).

Nie lubie takiej wolnosci, wole miec narzucone summony jak  w ff ;/

Odnośnik do komentarza

Tych zwykłych dropów jest na pęczki. Tych specjalnych lepiej na byle co nie zużywać.

 

Ja pakowałem w scenariuszowe. Średniaki, ale większość tego co lata samopas to szrot (złote odmiany też). Później przerzuciłem się na specjalne, które były w sumie bezużyteczne bo to koniec gry i wszyscy dodatkowi bossowie nie żyją... Brakuje tej grze game+.

 

 

BTW: @_Milan_, na cholerę Ci klocek lego w podpisie? Chciałbym poznać motywy tej decyzji. :)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Przekonałeś mnie. Kurde, nic wcześniej nie kupowałem przez PSN, więc chyba godzinę straciłem na zabawie padem, by ustawić kartę kredytową, potem wywaliło błąd. Spróbowałem zatem dodać kartę do portfela przez przeglądarkę na PC -> no ale widzę, że kwoty doładowań są na 20zł lub więcej. Też do kitu opcja bo zostanie mi nieużywana kasa.

FINALNIE udało mi się zapłacić dokładnie 27zł bezpośrednio z karty, uff (na co nie pozwalała konsolowa wersja PSN). Mam nadzieję, że te 21GB jakoś się ściągnie.

Odnośnik do komentarza

FINALNIE udało mi się zapłacić dokładnie 27zł bezpośrednio z karty, uff (na co nie pozwalała konsolowa wersja PSN). Mam nadzieję, że te 21GB jakoś się ściągnie.

Jak to zrobiłeś? Nie uśmiecha mi się przelewanie 40zł na konto PSN tylko po to, żeby zapłacić 25zł, a reszta leżała zamrożona w portfelu.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Przez konsolową wersję PSN nie miałem wyboru płatności - jedynie doładowanie portfela (+ niepowodzenie przy próbie). Jedynie wersja desktopowa (https://store.sonyentertainmentnetwork.com/) pozwoliła na płatność dokładnie taką, ile kosztuje gra. W praktyce wyglądało to tak, że odbywają się dwie transakcje w locie - jedna to zasilenie portfela na 27zł, druga to zakup gry za 27zł (przyszły dwa maile potwierdzające).

Po zakupie gry pojawiają się dwa pliki do pobania - 16GB + 6GB. Na razie ten pierwszy mam w 87% i leci wolno mimo łącza 30mbps.

Odnośnik do komentarza

Chyba tez dzis kupie to bedzie wielka odskocznia od dark souls xd chyba najwieksza mozliwa

 

ale kupię chyba dopiero wieczorem zeby sie sciagalo i instalowalo przez noc. Bo tak to sobie zablokuje konsole na wieczor a chcialem jeszcze ds pograc

 

btw najwieksza gra jaka sciagalem to unharted 3 ponad 40gb. Nie wiem ile trwalo bo zostawilem na noc

Odnośnik do komentarza

No tak najlepiej. Przyblokowałem sobie plejkę w zasadzie tylko na czas instalacji gdy nie można nic zrobić - wcześniej podczas ściągania grałem równolegle w Yakuzę 3 z płyty. Potwierdzam, że po ściągnięciu obu plików i ich instalacji gra pojawia się w katalogu i działa poprawnie (ludzie w necie zgłaszają różne problemy z tym).

 

Nie zmienia to faktu, że dopiero wersja pudełkowa daje to poczucie, że się ma coś na własność. Opakowanie z ilustracją, instrukcja (coraz cieńsze dziś robią, ale do RPGów zazwyczaj są fajne książeczki). 27 zł to dobry deal, drugie tyle dziś wydałem w Lewiatanie na żarcie, które do jutra zniknie :P. Ale cyfrowej gry za 200 zł nigdy bym nie nabył.

 

edit:

o, jest elektroniczna wersja manuala - po włączeniu gry trzeba wcisnąć PS button i wybrać "?"

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

z tym graniem w czasie ściągania to jest różnie, niektóre gry przy odpalaniu blokują ściaganie które sie wznawia dopiero po wyłączeniu gry

 

 

ja mam pytanie do ludzi co grali - czy coś warto wiedzieć na początku? w sensie jakieś porady na dobry start?

pytam bo bardzo dużo rpgów ma jakieś głupie elementy na które trzeba uważać, np "tylko nie pakuj statystyki X bo sie nie przydaje" albo "tylko nie bierz maga bo magia jest słaba" albo "zrob na początku coś tam bo potem bardzo na tym skorzystasz"

jest coś na co trzeba uważać w nino kuni żeby nie zpieprzyć sobie na poczatku postaci albo czegoś innego?

Odnośnik do komentarza

up@ niema żadnych porad na start zaczynasz grę i chłoniesz tą baśniową kraine,również przeoczyć się nieda nic,robisz questy kiedy chcesz. Sam kupiłem tą gre przy poprzedniej przecenie w ps store za około 40zł i wsiąkłem na tydzień brakuje mi tylko jednej trofki do platyny ale jak skończe platynować remastera to wróce do ni no kuni i wbije platyne i jeszcze raz sobie przejde.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...