Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Rectify - dobry serial, ale... zdenerwowało mnie, że sezon nie jest w ogóle "zamknięty". Wiecie - w skrócie mówiąc, powiedzmy, że są dwa typy seriali, jeden w którym każdy sezon to zamknięta całość, i druga, która kończy sezon w momencie największego napięcia. Mam słabą pamięć i wolę ten pierwszy. "Rectify" zaś wszystkie wątki prowadzi tak, żeby je ładnie urwać w ostatnim odcinku. Oglądało się fajnie, ale czy aż tak, żebym za rok oglądał od początku? Bo nie jaram się aż tak, żeby pielęgnować jego akcję w pamięci przez rok.

 

Top of the Lake - tutaj właśnie serial drugiego typu, w zasadzie długi film. Z wielu powodów mogę go powiązać z "True Detective", przy czym Detektyw to pulpa pogrywająca z kiczem, dzieło Campion jest znacznie subtelniejsze. Dla mnie rewela.

 

Revenants - recenzje nastroiły mnie pozytywnie ale dla mnie zbyt kiczowate, nie jest to moim zdaniem serial dla kinomanów, taka bardziej popularna rozrywka.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nijaki ten Dexter, ale w sumie nie wiem czego się spodziewałem. Skończę oglądanie na pilocie.

 

 

 

Znacie jakiś dobry przyjemny mini serial z paroma odcinkami jak Black Mirror albo Dead Set? Masorz?

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Nijaki ten Dexter, ale w sumie nie wiem czego się spodziewałem. Skończę oglądanie na pilocie.

 

 

 

Znacie jakiś dobry przyjemny mini serial z paroma odcinkami jak Black Mirror albo Dead Set? Masorz?

 

The Shadow Line. Wszyscy chwalili, mnie trochę nie siadła sama końcówka, ale sprawdź.

 

http://www.imdb.com/title/tt1701920/?ref_=nv_sr_1

 

 

Sherlock

 

http://www.imdb.com/title/tt1475582/?ref_=fn_al_tt_1

 

 

Firefly - może nie typowy mini series, ale był tylko 1 rewelacyjny sezon plus filmowe zakończenie w postaci 'Serenity' (też super).

 

http://www.imdb.com/title/tt0303461/?ref_=nv_sr_1

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja ostatnio nontop oglądam Sons Of anarchy i cierpią na tym inne seriale, patrzcie jakie mam zaległości:

 

Mad Men 7x01, 7x02
Californication 7x01, 7x02, 7x03
Supernatural 9x19
Person Of Interest 3x20
Modern Family 5x16, 5x17, 5x18, 5x19, 5x20
Orphan Black 2x01
Warehouse 13 5x02, 5x02
Agents Of Shield 1x19
Arrow 2x20
 
: (
Odnośnik do komentarza

Niestety FOX tak ma, że lubi ucinać seriale bo choć ciekawe to im nie pasują liczby w papierach. Z Almost Human sprawa jeszcze nie jest pewna. Liczę, że jednak dadzą szansę drugiemu sezonowi. 

 

Masorz też mam zaległości ale przez Firefly. Zacna kosmiczna przygoda choć mogliby się pokusić o większą różnorodność odwiedzanych planet. Ale i tak jak na stosunkowo niski budżet to efekty są zadowalające. Odcinek z nową "żoną" kapitana bekowy. Szkoda, że przez yebanych krytyków skasowano serial.

Ciekawostka bo chodzą słuchy, że ma powstać disney'owska wersja przygód załogi Serenity. Ciekawi mnie jak podejdą do postaci pokładowej kurtyzany i jej "klientów".

Square obejrzyj sobie pilota pt. "Serenity" bo jak z serialu mam dziwne skojarzenia z Borderlands 2. Jest nawet scena z panią szeryf niezwykle podobna do misji w Lynchwood. Załoga nieco przypomina postacie z gry. Jest nawet miejsce dla Moxxi.

Odnośnik do komentarza

Na to wychodzi... Właśnie widziałem ostatni odcinek. Smutno trochę, że już koniec. Swoją drogą to Adam Baldwin rozwala niektórymi akcjami. Przykład:

Bounty Hunter buszuje po statku, Adam się budzi, zrywa zasłonę, a tam masa broni (myślisz sobie, że zaraz zrobi się Wietnam na pokładzie), a ten się przykrywa zasłoną i śpi dalej.

Yebłem ze stołka w tym momencie.

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...